Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Netto nie powstanie w Skarżysku? Niespodziewany zwrot akcji

Piotr STAŃCZAK
Netto nie powstanie w Skarżysku? Niespodziewany zwrot akcjiHipermarket Netto na razie nie powstanie w tym rejonie Skarżyska. Jeśli developer z Poznania wybuduje obiekt dla innej sieci, konieczne będzie też stworzenie ronda na skrzyżowaniu ulic Towarowej i 1 Maja.
Netto nie powstanie w Skarżysku? Niespodziewany zwrot akcjiHipermarket Netto na razie nie powstanie w tym rejonie Skarżyska. Jeśli developer z Poznania wybuduje obiekt dla innej sieci, konieczne będzie też stworzenie ronda na skrzyżowaniu ulic Towarowej i 1 Maja. Piotr Stańczak
Znana sieć handlowa na razie nie rozpocznie działalności w dzielnicy Dolna Kamienna. Nie wiadomo co z planowanym rondem na skrzyżowaniu ulic Towarowej i 1 Maja.

 

Na początku roku wszystko wskazywało na to, że w dzielnicy Dolna Kamienna w Skarżysku powstanie hipermarket sieci Netto. Równocześnie Zarząd Dróg Powiatowych miał wybudować rondo na skrzyżowaniu ulic Towarowej i 1 Maja. Sprawy jednak się skomplikowały.

Zarząd powiatu skarżyskiego zawarł umowę z developerem, firmą Protea Development z Poznania. Inwestor ten planował wybudować obok kolejowego wiaduktu wielkopowierzchniowy obiekt handlowy. W nim swoją siedzibę miał mieć właśnie hipermarket Netto.

 

Obiekt tak, ale z rondem obok

Przedstawiciele sieci zapowiadali, że powstanie tu sklep o powierzchni 750 metrów kwadratowych, zaś pracę będzie mogło znaleźć od 12 do 16 osób. Budową miał zająć się poznański developer, który uzyskał od prezydenta miasta Romana Wojcieszka pozytywną decyzję w sprawie warunków zabudowy. Idąc za ciosem przedsiębiorstwo wystąpiło do Starostwa Powiatowego o pozwolenie na budowę. Władze samorządowe postawiły warunek – w tym miejscu musi też powstać rondo. Pozostawienie starego skrzyżowania i jednocześnie budowa marketu mogłaby całkowicie sparaliżować ruch samochodów w Dolnej Kamiennej, co zapewne negatywnie odbiłoby się też na komunikacji w całym mieście. - Po negocjacjach przedsiębiorca zgodził się na takie rozwiązanie i zobowiązał się do współfinansowania budowy ronda. Z umowy, którą podpisały obydwie strony podpisały 20 stycznia tego roku wynika, że przedsiębiorca dofinansuje budowę ronda kwotą 370 tysięcy złotych oraz zapłaci za projekt budowlany (ok. 40 tysięcy złotych) i przekaże go do starostwa. Powiat w budżecie na realizację inwestycji zabezpieczył 350 tysięcy złotych – wspomina Małgorzata Nosowicz, rzeczniczka prasowa skarżyskiego Starostwa Powiatowego. Starosta Michał Jędrys uznał negocjacje z Protea Development za udane.

 

Zaskakujący zwrot akcji

Zarząd Dróg Powiatowych wystąpił o pozwolenie na budowę ronda. Wydawało się, że wszystko jej na najlepszej drodze. Skontaktowaliśmy się ostatnio z biurem prasowym sieci Netto, aby zdobyć informacje, kiedy sieć zacznie działać w Skarżysku. To co usłyszeliśmy, zaskoczyło. Na początku nas. - W tym roku na pewno nie wejdziemy do tego miasta. Do tematu możemy najwcześniej powrócić w 2016 roku. Nie ma na to wpływu lokalizacja, ogólnie będziemy ograniczali liczbę nowych marketów i nie dotyczy to tylko Skarżyska, lecz także innych miast – powiedziała Mariola Skolimowska, rzeczniczka Netto. Na pytanie, czy kierownictwo sieci informowało o zmianach planów zarząd powiatu mówi: - Nie musieliśmy tego robić, gdyż nie podpisywaliśmy z nim żadnej wiążącej umowy.

 

Developer się nie wycofał

Wiadomość tę przekazaliśmy ponownie Małgorzacie Nosowicz, która poinformowała o wszystkim zarząd powiatu. W starostwie także byli tym faktem zaskoczeni. Czy uda się znaleźć na przykład nową sieć handlową, która zechce wejść do nowego obiektu? Jeśli takowy nie powstanie, władze powiatu wycofają się też z budowy wspomnianego ronda Z drugiej jednak strony dla tutejszych wiążąca jest umowa z developerem. - Na tę chwilę nie mamy żadnej informacji o wycofaniu się firmy Protea Development z zawartego porozumienia – dodaje Nosowicz. Próbowaliśmy skontaktować się telefonicznie z poznańską firmą, ale telefon w jej siedzibie nie odpowiadał.
 

Markety w Skarżysku
W Skarżysku działa już sporo marketów. Funkcjonują takie sieci jak Aldi (przy ulicy Popiełuszki), Biedronka (Spółdzielcza, Piłsudskiego, Żeromskiego), Carefour (Piłsudskiego), Czerwona Torebka (Konarskiego), Gucio (Rejowska), Kaufland (Metalowców), Lewiatan (Sokola, Okrzei, Moniuszki), Lidl (Niepodległości, Moniuszki), Tesco (Spółdzielcza, Piłsudskiego), U Roberta (1 Maja), Żabka (Spółdzielcza, Norwida, Powstańców Warszawy).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia