Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nie żyje Andrzej Cichopek, jeden z najbogatszych ludzi w Polsce i w Świętokrzyskim w latach 90-tych, założyciel i szef spółki Acumen z Kielc

Paulina Baran
Paulina Baran
Andrzej Cichopek zmarł 24 stycznia, miał 65 lat.
Andrzej Cichopek zmarł 24 stycznia, miał 65 lat.
Nie żyje Andrzej Cichopek, jeden z najbardziej znanych przedsiębiorców w Świętokrzyskiem. W latach 90 - tych wielokrotnie znajdował się na liście 100 najbogatszych Polaków, był założycielem i prezesem spółki Acumen z Kielc. Biznesmen około 2005 roku przeniósł się z Kielc do Piotrowa Kolonii, w gminie Łagów, gdzie stworzył z żoną Serownię Podłazy - jedną z najlepszych serowarni w Polsce. Zmarł 24 stycznia 2022 roku, miał zaledwie 65 lat. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 29 stycznia.

Z ogromnym smutkiem, o śmierci pana Andrzeja poinformowała jego rodzina.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się w sobotę, 29 stycznia o godzinie 14 na cmentarzu w Cedzynie koło Kielc - spotkanie przy głównej bramie. Rodzina prosi, aby zamiast wieńców i okazałych wiązanek, wybrać jedną, ale za to piękną różę.

Producent serów i inicjator stowarzyszenia rolników

Andrzej Cichopek mieszkał w powiecie kieleckim, w miejscowości Piotrów - Kolonia w gminie Łagów. Był twórcą słynnej serowni Podłazy, którą prowadził z żoną Beatą. Był autorem wyjątkowych przepisów na sery, które robione są z mleka krowiego według własnej receptury i technologii. Ser Antoni jest wizytówką serowni, nadano mu certyfikat „Jakość Tradycja”.

Ostatnią jego inicjatywą było zorganizowanie grupy Kobiałka Świętokrzyska i Stowarzyszenia Wspierania Małych Producentów Żywności EKO BAZAR zrzeszającej sześciu rolników z województwa. Głównym celem działania jest stworzenie krótkiego łańcucha dostaw, który ułatwi konsumentom zakup zdrowych produktów, bezpośrednio od rolników. W tym charakterze już działa Eko-Bazar w Kielcach na ulicy Wojska Polskiego oraz sklep ekologiczny w Opatowie, a w planach jest uruchomienie sprzedaży bezpośredniej w Łagowie i w gospodarstwie państwa Cichopków w Piotrowie - Kolonii oraz uruchomienie platformy sprzedaży online. W tej chwili trwają prace nad stroną internetową.

Pierwszy z wielkich kieleckich przedsiębiorców

Andrzej Cichopek to jeden z pierwszych wielkich kieleckich przedsiębiorców początków lat 90. XX wieku. Był twórcą ówczesnej potęgi- spółki Acumen, która w 1991 roku kupiła od likwidatora "Echo Dnia". Właścicielem naszej gazety był krótko - tylko przez rok.

Acumen koncentrował się głównie na handlu. Spółka wpadła w kłopoty przez import bułgarskiego paliwa, przeprowadzony na początku lat 90.XX wieku. Ostatecznie ta sytuacja doprowadziła do jej upadłości.

Andrzej Cichopek w sierpniu 2021 roku skończył 65 lat. W Piotrowie Kolonii kupił nieduże gospodarstwo i przeprowadził się tu z Kielc. Z żoną Beatą promowali ekologiczną żywność, wyspecjalizowali się w produkcji serów. Angażowali się w życie lokalnej społeczności, pomagali między innymi w organizacji I Ogólnopolskiego Festiwalu Zielarstwa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia