Niemcy - Polska: Biało-Czerwoni dzielnie walczyli z wicemistrzami świata i byli bliscy niespodzianki ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Biało-Czerwoni przegrali w Ostrawie z wicemistrzami świata Niemcami  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Biało-Czerwoni przegrali w Ostrawie z wicemistrzami świata Niemcami Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. PAP/Jarek Praszkiewicz
W rozegranym 18 maja meczu mistrzostw świata elity hokejowa reprezentacja Polski przegrała w Ostrawie z Niemcami 2:4. Biało-Czerwoni dzielnie walczyli z wicemistrzami świata i postraszyli Niemców będąc blisko sprawienia niespodzianki. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania Niemcy - Polska.

Polscy hokeiści wciąż pozostają w mistrzostwach świata elity bez zwycięstwa. W swoim szóstym meczu w Ostrawie Biało-Czerwoni przegrali z Niemcami, ale wciąż mają szansę na utrzymanie się w gronie najlepszych. Zadecyduje o tym ostatnie poniedziałkowe spotkanie z Kazachstanem.

Podopieczni trenera Roberta Kalabera do pojedynki z wicemistrzami świata przystąpili podbudowani dobrym występem przeciwko zespołowi USA. - Nabieramy doświadczenia, wyciągamy wnioski - mówił słowacki szkoleniowiec Polaków, a ci potwierdzili to na lodzie.

W I tercji Biało-Czerwoni walczyli z Niemcami jak równy z równym. Świetną okazję do zdobycia prowadzenia miał Krzysztof Maciaś. Później tuż nad bramką strzelał Grzegorz Pasiut, ale bramki się nie doczekaliśmy.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU NIEMCY - POLSKA

W II tercji wicemistrzowie świata udokumentowali swoją przewagę dwoma bramkami. Najpierw po szybkiej kontrze zasłoniętego Davida Zabolotnego zaskoczył Alexander Ehl. Później po faulu Krystiana Dziubińskiego sędziowie podyktowali karnego, którego pewnie wykorzystał najlepszy napastnik ubiegłorocznych MŚ John-Jason Peterka z Buffalo Sabres.

W III tercji Niemcy wykorzystali coraz większe zmęczenie Polaków i zdobyli trzecią bramkę. jej autorem był Yasin Ehliz, który zaskoczył naszego bramkarza uderzeniem w "krótki" róg. W końcówce bramkę dla naszej kadry zdobył z zerowego kąta obrońca Patryk Wajda odbijając krążek od bramkarza. Gdy chwilę później kontaktowego gola strzelił Filip Komorski przekierowując lot krążka po uderzeniu Arkadiusza Kostka postraszyliśmy Niemców, ale niespełna minutę później czwarte trafienie dla rywali zaliczył John-Jason Peterka przypieczętowując ich wygraną.

Polacy w MŚ elity nadal mają na swoim koncie tylko jeden punkt i zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy B. W swoim ostatnim meczu w turnieju w Ostrawie Biało-Czerwoni zmierzą się w poniedziałek z wyprzedzającym nas o dwa "oczka" Kazachstanem. Spotkanie w Ostravar Arenie rozpocznie się 20 maja o godz. 20.20, a jego transmisję można będzie obejrzeć w Polsacie Sport.

Niemcy - Polska 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Bramki 1:0 Alexander Ehl - Maximilian Kastner, Parker Tuomie (26), 2:0 John-Jason Peterka (36-karny), 3:0 Yasin Ehliz - Leonhard Pföderl, Marc Michaelis (45), 3:1 Patryk Wajda - Alan Łyszczarczyk, Krystian Dziubiński (53), 3:2 Filip Komorski -Arkadiusz Kostek (56), 4:2 John-Jason Peterka - Lukas Reichel (57)