Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii otrzymało dotację w wysokości 9,7 miliona złotych na projekt „Biznes Factory – Profesjonalne usługi IOB dla przedsiębiorstw”, który zakłada stworzenie kompleksowego centrum wsparcia dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw w województwie świętokrzyskim.

Budowa nowego obiektu ma rozpocząć się w 2019 roku a zakończyć w 2020. Nowy biurowiec zostanie wzniesiony w centrum Kielc , w okolicach Urzędu Marszałkowskiego.

„Biznes Factory” będzie miejscem integrującym środowisko biznesowe w Kielcach, oferującym nowoczesną przestrzeń oraz katalog usług na najwyższym poziomie. Kompleks zakłada powstanie kilku funkcjonalnych przestrzeni. Znajdzie się w nim HUB Usług dla Biznesu, gdzie swoją siedzibę będą miały Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii , Świętokrzyski Funduszu Poręczeniowy oraz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego.

Duża część przestrzeni zostanie przeznaczona dla instytucji i organizacji wspierających małe i średnie przedsiębiorstwa i rozdysponowana w ramach otwartego konkursu. W budynku znajdzie się także coworking Manufaktura, przeznaczony dla lokalnych przedsiębiorców oraz dwie sale konferencyjne.

Projekt zakłada standaryzację usługi i szeroki zakres wsparcia w zakresie doradztwa inwestycyjnego, internacjonalizacji i usług proinnowacyjnych dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw . Ponadto w ramach „Biznes Factory” będzie prowadzona działalność w zakresie: inkubacji przedsiębiorstw, doradztwo dla nowych firm (start-up), usług księgowych, usług prawnych, coachingu oraz usług szkoleniowych.

- „Biznes Factory” to zupełnie nowa jakość. Udało nam się zaprosić do współpracy wiele instytucji, które od lat animują aktywność biznesową w regionie. Łączymy siły żeby stworzyć kompleksową ofertę i szeroki wachlarz usług, świadczony w nowoczesnej infrastrukturze – mówi Karol Kaczmarski, prezes Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Projekt „Biznes Factory – Profesjonalne usługi IOB dla przedsiębiorstw” otrzymał wsparcie Unii Europejskiej. Wartość projektu to 13,7 milionów złotych, w tym dotacja - 9,7 miliona złotych.

Budowa nowego obiektu ma rozpocząć się w 2019 roku a zakończyć w 2020. Nowy biurowiec zostanie wzniesiony w centrum Kielc , w okolicach Urzędu Marszałkowskiego.


POLECAMY RÓWNIEŻ:Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

TOP 10 skutecznych sposobów, żeby zwiększyć zdolność kredytową. Znasz te metody?

Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]

ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Chory pracownik. Co może, a czego nie