MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy market, nowy dworzec – w sobotę w Opatowie wielkie otwarcie. Sprawdź atrakcje

Michał LESZCZYŃSKI
W sobotę o godzinie 9 rano nowy sklep Polomarket w Opatowie zostanie uroczyście otwarty. Dla klientów przewidziano liczne atrakcje.
W sobotę o godzinie 9 rano nowy sklep Polomarket w Opatowie zostanie uroczyście otwarty. Dla klientów przewidziano liczne atrakcje. Michał Leszczyński
W sobotę o godzinie 9 przy ulicy Sienkiewicza w Opatowie zostanie uroczyście otwarty sklep Polomarket. Na nowy dworzec autobusowy w tym miejscu trzeba będzie prawdopodobnie poczekać do nowego roku.

Dworzec autobusowy i market to nowe atrakcje na mapie Opatowa. Sklep i przystanki dla podróżnych będą ze sobą sąsiadowały. Są na jednym placu, po sąsiedzku budynku Starostwa Powiatowego.

NA PRYWATNEJ DZIAŁCE

O konieczności zmiany lokalizacji dworca PKS w Opatowie i przeniesieniu go w inne, lepsze miejsce mówiło się od kilkunastu lat. Na przeszkodzie zawsze stawał brak odpowiedniej, nowej lokalizacji. Pojawiło się kilka pomysłów, ale nie były komfortowe. W ubiegłym roku PKS w Ostrowcu rozebrał drewniany budynek – poczekalnię dla podróżnych. Plany przeniesienia dworca nabrały tempa, bowiem podróżni czekali na autobus pod gołym niebem. Zimą i jesienią nie było to dla nich miłych doświadczeniem. Włodarze, zarówno gminy jak i powiatu podkreślali, że dworzec przy ulicy 1 Maja nie jest wizytówką miasta. W końcu udało się ostrowieckiemu PKS porozumieć z prywatnym przedsiębiorcą, firmą Publika, reprezentowaną przez współwłaściciela Grzegorza Lichotę z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zaplanowano, że na działce należącej do Lichoty powstanie nie tylko dworzec, ale też część handlowa i poczekalnia dla podróżnych. I tak się stało. Publima wydzierżawiła fragment terenu Przedsiębiorstwu Komunikacji Samochodowej z Ostrowca. W hali, która przez kilka lat stała niezagospodarowana będzie teraz sklep samoobsługowy Polomarket.

 

Na placu przy sklepie Polomarket już stoją wiaty przystankowe, ale na dworzec trzeba będzie zaczekać do nowego roku.

Na placu przy sklepie Polomarket już stoją wiaty przystankowe, ale na dworzec trzeba będzie zaczekać do nowego roku. (fot. Michał Leszczyński)

NABIAŁ Z REGIONALNYCH MLECZARNI

Polomarket będzie drugim w Opatowie marketem po sklepie Biedronka. - Dzięki codziennym dostawom w Polomarkecie zawsze można kupić świeże warzywa i owoce – zachwala Katarzyna Ciszewska-Masianis, rzecznik prasowy POLOmarket. - Zdecydowaną większość produktów dostarczają nam polscy producenci, hodowcy i rolnicy. Naszą domeną jest także wypiekane na miejscu pieczywo, a także chleb z lokalnych piekarni i doskonały nabiał z regionalnych mleczarni. Na tle konkurencji wyróżnia nas także tradycyjna obsługowa lada mięsna, gdzie można nabyć na wagę dowolną ilość świeżych doskonałych mięs i wędlin.

NIESPODZIANKI NA OTWARCIE

Sklep w Opatowie ma powierzchnię ponad 400 metrów kwadratowych. Posiada trzy kasy przejściowe i kasę dodatkową na stoisku monopolowym. W bogatej ofercie Polomarketu – przeszło sześć i pół tysiąca pozycji asortymentowych – znajdują się wszystkie artykuły niezbędne do codziennego prowadzenia gospodarstwa domowego. – Konkurencyjne ceny i najwyższa jakość oferowanych produktów generują wysoki poziom satysfakcji naszych klientów – dodaje Ciszewska-Masianis.

Sklep zostanie uroczyście otwarty w sobotę, 23 listopada o godzinie 9 rano. - Każda inauguracja nowej placówki jest dla nas świętem, którym chcemy się dzielić z naszymi klientami – podkreśla rzeczniczka. - W dniu otwarcia kupujący mogą skorzystać z atrakcyjnej oferty produktowej w supercenach. Na klientów nowo otwartego sklepu czeka także wiele niespodzianek, między innymi butelka szampana dla każdej ze stu pierwszych osób, tort na kilkaset porcji, konkursy z cennymi nagrodami w postaci sprzętu agd, liczne gratisy, a dla najmłodszych, specjalnie zaaranżowany kącik zabaw z animatorami – Ciszewska-Masianis.

DWORZEC NA NOWY ROK?

Pasażerowie z nowego dworca sąsiadującego z marketem prawdopodobnie skorzystają dopiero w nowym roku. - Umowę dzierżawy terenu, gdzie znajduje się stary dworzec przy ulicy 1 Maja mamy do końca tego roku – mówi Stanisław Wodyński, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. – Nie ma sensu, abyśmy już teraz przenosili dworzec, tym bardziej, że nie ma jeszcze wydzielonego lewoskrętu.

Chodzi o możliwość skręcenia na dworzec w lewo od strony Kielc i Lublina tak, aby nie tamować ruchu. Przebudowę jezdni z wydzieleniem środkowego pasa na wysokości nowego dworca wzięła na swoje barki gmina Opatów. Urząd Miasta już dwa razy organizował przetarg. Nie wyłoniono wykonawcy, ponieważ do przetargu nikt nie przystąpił. Kolejny przetarg prawdopodobnie zostanie rozpisany już po nowym roku. Jesienno-zimowa aura nie będzie sprzyjała szybkiemu tempu robót.

- Mam nadzieję, że duże autobusy jakoś poradzą sobie z wjazdem i wyjazdem na dworzec – podkreśla prezes Wodyński. I zaznacza, że dziennie z opatowskiego dworca realizowanych jest około dwustu kursów.

Nowe pomieszczenia dla podróżnych przy ulicy Sienkiewicza będą zlokalizowane w części wyodrębnionej z hali marketu. Będą też toalety. W końcu opatowski dworzec będzie prawdziwą wizytówką miasta.
 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia