Nowy niesamowity hotel w Busku. Zobacz jak będzie wyglądał

Lidia Cichocka
Nowy niesamowity hotel w Busku. Zobacz jak będzie wyglądałZabytkowa część z niepowtarzalną fasadą zwieńczona hełmem i nowoczesna. Na wizualizacji nie ma drzew, ale to nie oznacza, że zostaną one wycięte. – Wszystkie drzewa przy Al. Mickiewicza zostają – zapewnia Tomasz Tworek.
Nowy niesamowity hotel w Busku. Zobacz jak będzie wyglądałZabytkowa część z niepowtarzalną fasadą zwieńczona hełmem i nowoczesna. Na wizualizacji nie ma drzew, ale to nie oznacza, że zostaną one wycięte. – Wszystkie drzewa przy Al. Mickiewicza zostają – zapewnia Tomasz Tworek. Wizualizacja
Czterogwiazdkowy hotel Bristol Art&Spa Sanatorium w Busku-Zdroju w czerwcu tego roku przyjmie pierwszych gości. Otwierają go znani przedsiębiorcy z Kielc Dorota i Tomasz Tworkowie.

Obiekt składa się z odrestaurowanego, liczącego ponad sto lat sanatorium Bristol żydowskiej rodziny Zukermanów i nowoczesnego kompleksu SPA, w którym znajdą się 42 gabinety zabiegowe i odnowy biologicznej. W hotelu przygotowano ponad 130 miejsc w 71 pokojach. Właścicielami hotelu są właściciele firmy Dorbud – Dorota i Tomasz Tworkowie.

- Zależało nam na stworzeniu w obiektu jakiego w Busku jeszcze nie było – mówi Tomasz Tworek. – Położenie Bristolu obok parku, na końcu deptaka wiodącego do rynku to jeden z atutów. Drugi to secesyjny charakter niepowtarzalnego, jednego z najładniejszych w mieście budynków.

 

Bristol

Goście hotelu będą mieli do dyspozycji basen. (Wizualizacja)

W trakcie remontu prowadzonego pod nadzorem konserwatora zabytków, bo Bristol jest wpisany na listę obiektów zabytkowych, starano się odtworzyć tamten charakter dodając to, co niezbędne we współczesnych obiektach: infrastrukturę. Wymieniono więc wszystkie media, założono klimatyzację, internet, windę. W nowo budowanym obiekcie woda nie będzie dezynfekowana przy użyciu chloru, a ozonowana i oczyszczana za pomocą nanosrebra.

 

W części hotelowej mieścić się będą dwie kawiarnie. Ta na parterze będzie mieć secesyjny charakter i będzie dostępna dla wszystkich kuracjuszy. Z kawiarni zlokalizowanej na dachu korzystać będą tylko goście hotelowi. - Stworzymy tam coś w rodzaju plaży z beach barem, myślimy o zainstalowaniu jacuzzi – dodaje Tomasz Tworek.

 

bristol

Wejścia do Bristolu będą dwa: od strony Alei Mickiewicza i dziedzińca na który będzie można wygodnie wjechać samochodem. (Wizualizacja)

W Bristolu powstaną także sala kominkowa, winiarnia, podziemny parking, sklepy i punkty usługowe. W części zabiegowo-leczniczej znajdować się będą 42 gabinety zabiegów i odnowy biologicznej. – Oprócz tradycyjnych zabiegów, z których znane jest Busko: siarki i borowiny zaproponujemy naszym gościom wiele innych sposobów na  utrzymanie zdrowia i urody – mówi Dorota Tworek. –  Bristol to także najnowocześniejsze medyczne SPA w Polsce, które będzie uzupełniać bazę zabiegową części sanatoryjnej o zabiegi oparte na najnowocześniejszych technologiach i osiągnięciach techniki medycznej. Kupiliśmy między innymi zaprezentowany na ostatnich targach rehabilitacyjnych urządzenie do ćwiczeń w próżni, takiej w jakiej ćwiczą kosmonauci, pomaga ono w leczeniu kończyn po urazach. W Bristolu będzie także nowoczesna komora do krioterapii, cztery rodzaje saun i basen.

 

Właściciel Dorbudu znani są z zamiłowania do sztuki, to im kielczanie zawdzięczają artystyczne prezentacje dzieł znanych w świecie artystów na Placu Artystów. To z powodu zainteresowań właścicieli Bristol nosi nazwę Art&SPA a nazwa zobowiązuje: w hotelu będą odbywały się wernisaże i spotkania z artystami, także tymi muzycznymi. W ogrodzie należącym do Bristolu zaprezentowana zostanie słynna grupa Żelaznych autorstwa Zbigniewa Frączkiewicza, w Kielcach oglądano ich w 2009 roku.

W sanatorium pracę otrzyma około 70 osób, urząd pracy w Busku Zdroju już prowadzi nabór na kelnerki, pielęgniarki, rehabilitantów. Dyrektorem generalnym Bristol Art&Spa Sanatorium jest Piotr Ledworuch. Otwarcie nowego hotelu planowane jest w czerwcu, tak aby pierwsi goście mogli uczestniczyć w XX Jubileuszowym Festiwalu Muzycznym imienia Krystyny Jamroz.
 

Strefa Biznesu - Co z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 11

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
Paradigm shift
Jeśli krok po kroku środowisko przeistacza sie na ładniejsze, zaawansowane cywilizacyjnie, o podwyższonym standardzie to w dłuższej perspektywie korzystają na tym wszyscy. Miejsca pracy w hotelu to jedna korzyśc. Firmy które dostarczają produkty i serwis również generują benefit dla srodowiska w postaci kolejnych miejsc pracy i pieniędzy wydawanych w obrębie lokalnej społecznosci. Frustracja i krytycyzm jest jakąś absurdalną autodestrukcją na którą nie moge sie zgodzić. Takim przedsiewzięcim trzeba pomagać, bo to jest właśnie sztuka zeby przyciągnąć ludzi z zewnątrz by płacąc za hotel i i spa utrzymywali ten cały system lokalnych ekonomicznych relacji.
m
mokasyn
Gdzie, w ten ugór przy drodze ?
m
mieszkam tu
Cieszę się ,że powstało tak piękne dzieło bogatych i przedsiębiorczych ludzi. Mam nadzieję, że stworzono miejsca pracy dla ludzi,którzy za uczciwą i rzetelną pracę będą uczciwie wynagradzani. Powodzenia dla Państwa Tworek.
i
iwet
piękny wystrój!
f
fikimiki
Oooo, już się za PR wzięliście :) ?
~zdaleka
Faktycznie niesomowity,fascynujacy wrecz genialny
j
ja też tu mieszkam
Istotnie mieszkam w pięknym Busku, ale nie mogę się cieszyć ,że powstało takie cudo jak Bristol- nowy oczywiście, bo jak wszyscy się już przekonali, zaintresowani pracą, to jest to jak wszędzie miejsce ,gdzie właściciel potrzebuje DARMOWYCH  NIEWOLNIKÓW. Oni mają pracować dla dobra kieszeni i na chwałę właścicieli, przysparzając im mamony. Niewolnik to nie człowiek,on nie musi wyżywic rodziny,można mu rzucić ochłap, gonić po 12 godzin ,no i niech spróbuje pomyśleć o własnej godności, oj biada mu wtedy na bruk!!!! Bogacze mnóżcie miliony, bo będziecie dalej brylować w gazetach no i napełniać żołądki frykasami, a wy przecież macie nie jeden brzuch tak jak niewolnik, prawda? Zatem powodzenia.
e
eMCeH
Ot i nieuchronnie wracają czasy hrabiowskie... sanatoria dla najbogatszych...
P
PELE
SŁoneczny Zdrój zaprasza.
 
K
Katkina
A ta dobudowana część nie mogła być w tym samym zaytkowym stylu? Miałoby to sens i spójny wygląd. A tak wyszło, że nowe ze starym jak pięść do oka. Jakoś Busko nie ma szczęścia do architektów. Tak samo wygląda Marconi z tym czymś opasanym metalowymi paskami, czy zlepek Slowacki - jeden budynek w zabytkowym stylu + 2 koszmarki. Jak by się przyjrzeć to w Zdroju nic do niczego nie pasuje. Stare z nowym się nie może zgrac.
 
A
Abc
Ta wizualizacja jest tragiczna. czy tak ciężko zlecić komuś zrobienie ładnej, zachęcającej wizualizacji?
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie