Obrazy z ptakami – dodaj skrzydeł swojej aranżacji

Autor

Tu podaj tekst alternatywny

Ptak jest symbolem wolności i niezależności. Jego kolorowe piórka nas zachwycają, jego dalekie podróże do ciepłych krajów wzbudzają w nas podziw, a anielski śpiew sprawia, że nawet w centrum wielkiego miasta możemy poczuć się jak na łonie natury. Z kolei obrazy przedstawiające te skrzydlate zwierzęta nadadzą wyjątkowego charakteru naszemu wnętrzu i uskrzydlą najzwyklejszy nawet wystrój.

Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej na temat ciekawych pomysłów na dekorację wnętrza, spotkaliśmy się ze specjalistą z portalu Redro.pl i zapytaliśmy go o przepis na udaną aranżację:

Do wyboru mamy dwie możliwości – możemy śledzić obowiązujące trendy dekoratorskie i inspirując się nimi kreować naszą przestrzeń lub zdecydować się na ponadczasowe rozwiązanie, które nigdy nie wyjdzie z mody. Aby stworzyć taki wystrój warto postawić na oszczędną paletę barwną i minimalistyczny design oraz wyraziste dodatki, którymi ożywimy całość. W tej roli świetnie sprawdzi się bardzo kolorowy i optymistyczny obraz. Ptaki o barwnym upierzeniu i wzorzystych piórkach sprawią, że nasze wnętrze nabierze rumieńców i nawet nowoczesny, surowo urządzony pokój stanie się bardziej przytulny i miły dla oka.

Uniwersalny obraz: ptaki w salonie, pokoju dziecka i służbowym biurze

Tu podaj tekst alternatywny
https://redro.pl/obrazy/tematy/zwierzeta/ptaki/

Obrazy z ptakami są znakomitym rozwiązaniem by udekorować dosłownie każdą przestrzeń – zarówno tę w domowym zaciszu, jak i tę w miejscu publicznym. Prezentują one bowiem nie tylko klasyczne fotografie, które mogą nam się kojarzyć z programami przyrodniczymi, ale także malarskie kompozycje przypominające akwarele lub japońskie drzeworyty oraz minimalistyczne wizerunki. Mając do dyspozycji tak różnorodne wzory, możemy stworzyć naprawdę zachwycające aranżacje.

POKÓJ DZIENNY
Zastanawiając się jak udekorować salon w pierwszej kolejności warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcemy, aby była to stonowana, czy dynamiczna przestrzeń – od tego będzie zależał bowiem dobór dodatków. Jeśli jesteśmy miłośnikami oszczędnych w wyrazie aranżacji sięgnijmy po obrazy ptaki w locie ukazujące ciemne skrzydlate sylwetki na białym, neutralnym tle. Taka dekoracja zachowa wyważony charakter salonu wprowadzając jednocześnie ciekawy akcent. Jeśli jednak chcemy, by w pokoju coś się działo, najlepszym pomysłem są przedstawienia kolorowych, rajskich ptaków – papug, kolibrów, tukanów czy flamingów. Dzięki nim osiągniemy przyjemny, wakacyjny klimat, który będzie nam towarzyszył przez cały rok. – powiedział nam specjalista z Redro.pl.

POKÓJ DZIECKA
Dekorując dziecięcy pokój warto wziąć pod uwagę wiek naszej pociechy. Obrazy przedstawiające fotografie będą doskonałym rozwiązaniem, gdy nasze dziecko jest już nieco większe i chce by jego wnętrze nie było infantylne. Jeśli jednak mamy do czynienia z maluchem, warto postawić na rysunkowe wzory. Ptaki mogą ukazywać bohaterów znanych i lubianych kreskówek, ale nie muszą. Jeśli chcemy znaleźć ponadczasową dekorację, z której nasze dziecko szybko nie wyrośnie, zdecydujmy się na graficzne przedstawienie zabawnej sowy z dużymi oczami lub różowego flaminga. Do takiej aranżacji możemy dobrać korespondujące naklejki z ptakami i ozdobić nimi meble lub drzwi.

Tu podaj tekst alternatywny
https://redro.pl/fototapeta-vintage-wektora-karta-wiosny-ptaki-na-oddzial-kwiaty-jabloni-,68077219

BIURO
W biurze spędzamy od ośmiu do nawet dziesięciu godzin dziennie. Aby zamienić służbową, oficjalną aranżację w miłe dla oka wnętrze, wybierzmy obraz z ptakami, który wprowadzi zupełnie inny charakter do wystroju. Zamiast klasycznej fotografii zdecydujmy się na przedstawienie przypominające olejny obraz lub akwarelę. Jest to najlepszy sposób by urozmaicić biuro, dodać mu kolorów i jednocześnie zachować elegancki, poważny klimat. Ciekawą propozycją będzie również obraz w stylu japońskiego drzeworytu ukazujący charakterystyczne kwiaty wiśni i lecące ponad nimi smukłe czaple.

Obrazy z ptakami to najszybszy i najłatwiejszy pomysł na to by przeprowadzić spektakularną metamorfozę aranżacji. Nie musisz przemalowywać ścian ani zmieniać ustawienia mebli. Jeden wyrazisty, kolorowy akcent sprawi, że dotychczasowa przestrzeń, która nie wyróżniała się niczym wyjątkowym, zamieni się w stylowy wystrój, który pokochasz.

Wideo