Odlewnie Polskie: wierzyciele zatwierdzili układ!

/jap./, [email protected]
Odlewnie Polskie ze Starachowic dogadały się z wierzycielami. Wygląda na to, że wyjdą z gigantycznego zadłużenia
Odlewnie Polskie ze Starachowic dogadały się z wierzycielami. Wygląda na to, że wyjdą z gigantycznego zadłużenia
Udostępnij:
Banki - wierzyciele Odlewni Polskich na Zgromadzeniu Wierzycieli przyjęli układ, dzięki któremu spółka ze Starachowic wyjdzie z długów.

Zgodnie z zawartym porozumieniem długi tak zwanych Wierzycieli Zabezpieczonych (to wierzytelności zabezpieczone rzeczowo) będą spłacone w całości, czyli należność główna z odsetkami do dnia ogłoszenia upadłości.

Długi akcjonariuszy będą spłacone w wysokości 90 procent należności głównej wraz z odsetkami naliczonymi do dnia ogłoszenia upadłości w 12 równych ratach miesięcznych. Tak zwani Wierzyciele Drobni, czyli tacy, których wierzytelności wynoszą do 50 tysięcy złotych będą spłaceni w całości, czyli należność główna z odsetkami, naliczonymi do dnia ogłoszenia upadłości. Odsetki naliczone po dniu ogłoszenia upadłości zostaną umorzone.

Kolejna kategoria wierzycieli, czyli tak zwani Wierzyciele Zwykli (wierzytelności powyżej 50 tysięcy złotych i nie przekraczające 2 milionów złotych). Będą oni spłaceni w 90 procentach (należność główna i odsetki do dnia ogłoszenia upadłości oraz inne należności uboczne). Pozostała część należności głównej oraz odsetek, w tym naliczone pod dniu ogłoszenia upadłości zostanie umorzona.

Długi wobec banków zostaną spłacone w taki sposób, że procent należności głównej wobec każdego z zostanie spłacona jednorazowo po upływie 3 miesięcy od uprawomocnienia się postanowienia o zatwierdzeniu układu. Kolejne 24 procent należności głównej zostanie spłacona w 28 równych kwartalnych ratach. Kolejne 24 procent należności głównej ulega konwersji na akcje Odlewni Polskich. Pozostałe 51 procent wierzytelności głównej oraz wszystkie odsetki przypadające w okresie przed ogłoszeniem upadłości jak i za okres po ogłoszeniu upadłości oraz wszystkie należności uboczne zostaną umorzone.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie