MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ogromne zainteresowanie targami pracy w Ostrowcu

Redakcja
Ogromne zainteresowanie targami pracy w Ostrowcu
Ogromne zainteresowanie targami pracy w Ostrowcu
Około 1300 ofert pracy czekało na bezrobotnych na Regionalnych Targach Pracy, które odbyły się w piątek w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego numer 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zainteresowanie targami było ogromne.

Największe targi w regionie

Organizatorami cyklicznie przygotowywanego  w regionie wydarzenia jest Wojewódzki Urząd Pracy oraz urząd w Ostrowcu, a także powiatowe urzędy z Optatowa, Sandomierza, Skarżyska-Kamiennej  i Starachowic.

- Są to jedne z największych dotychczas organizowanych przez nas targów pracy - mówi Anna Stelmach, kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach. - Zasięgiem objęliśmy obszar trzech pięciu powiatów.

Powierzchnia targów podzielona jest na trzy strefy: przedsiębiorczości, edukacji i najliczniejszą strefę zatrudnienia. Oferty pracy przygotowały nie tylko agencje zatrudnienia, ale również przedsiębiorcy, w sumie około 60 podmiotów. Stoiska prowadziły również organizacje, które statutowo wspierają przedsiębiorczość, a więc agencje, które dysponują środkami na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz uczelnie i instytucje szkoleniowe.

Poszukiwani specjaliści

Targi pracy są okazją nie tylko dla bezrobotnych na znalezienie pracy, ale również szansą dla przedsiębiorców, którzy poszukują wykwalifikowanej kadry. Grażyna i Jan Lech długo rozmawiali z przedstawicielem  firmy „Klimar tel”, która chce zatrudnić na umowę o pracę księgową, kierowcę-telemontera, operatora koparko-ładowarki i wiertnicy horyzontalnej.

- Tak się złożyło, że obydwoje jesteśmy bez pracy - mówi pani Grażyna. - Jesteśmy po wstępnej rozmowie, złożyliśmy CV i zobaczymy jak się to skończy.

Wciągu niespełna godziny swoje oferty złożyło przy tym jednym stoisku dziesięć osób.

- Szukamy fachowców - mówi Michał Maj, kierownik do spraw rozwoju firmy „Klimar tel”. - Niestety kandydaci do pracy w charakterze operatora koparko-ładowarki na razie nie mogą pochwalić się doświadczeniem. Wszyscy mają uprawnienia, ale bez wymaganego doświadczenia podczas rekrutacji będą brani pod uwagę dopiero w dalszej kolejności.

Zawody deficytowe, których najwięcej pojawio się również na targach w Ostrowcu, to od lat wciąż spawacze, operatorzy specjalistycznych maszyn  i szwaczki. Tradycyjny dla miasta rynek przeżywa swój renesans. Firm szwalniczych przybywa. Kadry niestety nie, co potwierdza Katarzyna Bednarska z „Lancer Fashion”. Spółka zatrudnia około 50 osób. Poszukuje Szwaczki, prasowaczki i składaczki.

- Szyjemy nie tylko na Polskę, ale również na rynek niemiecki, francuski i angielski - mówi pani Katarzyna. - O doświadczone szwaczmi rzeczywiście jest trudno, mimo, że oferujemy naprawdę dobre warunki pracy.

Bezrobocie w powiecie wciaż jest ogromne, jedne z największych w województwie. W urzędzie pracy zarejestrowanych jest ponad 7 tysięcy osób.

Magdalena Jurkowska

Ostrowiec

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia