Ogromne zainteresowanie targami pracy w Ostrowcu

Redakcja
Ogromne zainteresowanie targami pracy w Ostrowcu
Ogromne zainteresowanie targami pracy w Ostrowcu
Około 1300 ofert pracy czekało na bezrobotnych na Regionalnych Targach Pracy, które odbyły się w piątek w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego numer 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zainteresowanie targami było ogromne.

Największe targi w regionie

Organizatorami cyklicznie przygotowywanego  w regionie wydarzenia jest Wojewódzki Urząd Pracy oraz urząd w Ostrowcu, a także powiatowe urzędy z Optatowa, Sandomierza, Skarżyska-Kamiennej  i Starachowic.

- Są to jedne z największych dotychczas organizowanych przez nas targów pracy - mówi Anna Stelmach, kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach. - Zasięgiem objęliśmy obszar trzech pięciu powiatów.

Powierzchnia targów podzielona jest na trzy strefy: przedsiębiorczości, edukacji i najliczniejszą strefę zatrudnienia. Oferty pracy przygotowały nie tylko agencje zatrudnienia, ale również przedsiębiorcy, w sumie około 60 podmiotów. Stoiska prowadziły również organizacje, które statutowo wspierają przedsiębiorczość, a więc agencje, które dysponują środkami na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz uczelnie i instytucje szkoleniowe.

Poszukiwani specjaliści

Targi pracy są okazją nie tylko dla bezrobotnych na znalezienie pracy, ale również szansą dla przedsiębiorców, którzy poszukują wykwalifikowanej kadry. Grażyna i Jan Lech długo rozmawiali z przedstawicielem  firmy „Klimar tel”, która chce zatrudnić na umowę o pracę księgową, kierowcę-telemontera, operatora koparko-ładowarki i wiertnicy horyzontalnej.

- Tak się złożyło, że obydwoje jesteśmy bez pracy - mówi pani Grażyna. - Jesteśmy po wstępnej rozmowie, złożyliśmy CV i zobaczymy jak się to skończy.

Wciągu niespełna godziny swoje oferty złożyło przy tym jednym stoisku dziesięć osób.

- Szukamy fachowców - mówi Michał Maj, kierownik do spraw rozwoju firmy „Klimar tel”. - Niestety kandydaci do pracy w charakterze operatora koparko-ładowarki na razie nie mogą pochwalić się doświadczeniem. Wszyscy mają uprawnienia, ale bez wymaganego doświadczenia podczas rekrutacji będą brani pod uwagę dopiero w dalszej kolejności.

Zawody deficytowe, których najwięcej pojawio się również na targach w Ostrowcu, to od lat wciąż spawacze, operatorzy specjalistycznych maszyn  i szwaczki. Tradycyjny dla miasta rynek przeżywa swój renesans. Firm szwalniczych przybywa. Kadry niestety nie, co potwierdza Katarzyna Bednarska z „Lancer Fashion”. Spółka zatrudnia około 50 osób. Poszukuje Szwaczki, prasowaczki i składaczki.

- Szyjemy nie tylko na Polskę, ale również na rynek niemiecki, francuski i angielski - mówi pani Katarzyna. - O doświadczone szwaczmi rzeczywiście jest trudno, mimo, że oferujemy naprawdę dobre warunki pracy.

Bezrobocie w powiecie wciaż jest ogromne, jedne z największych w województwie. W urzędzie pracy zarejestrowanych jest ponad 7 tysięcy osób.

Magdalena Jurkowska

Ostrowiec

Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie