MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oni mają najlepsze pomysły na biznes

marzena
Od lewej: Izabela Dębicka, pracownik naukowy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach ze Świętokrzyskie Centrum Psychoterapii i Terapii przez Sztukę, laureatka trzeciego miejsca w konkursie,  Tomasz Pela i Małgorzata Bębacz, studenci edukacji artystycznej o specjalności grafika projektowa i reklama w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, laureaci drugiego miejsca i zwycięzca trzeciej edycji konkursu na najlepszy pomysł na biznes Paweł Rokosza, student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu podczas finałowej gali w Kieleckim Parku Technologicznym.
Od lewej: Izabela Dębicka, pracownik naukowy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach ze Świętokrzyskie Centrum Psychoterapii i Terapii przez Sztukę, laureatka trzeciego miejsca w konkursie, Tomasz Pela i Małgorzata Bębacz, studenci edukacji artystycznej o specjalności grafika projektowa i reklama w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, laureaci drugiego miejsca i zwycięzca trzeciej edycji konkursu na najlepszy pomysł na biznes Paweł Rokosza, student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu podczas finałowej gali w Kieleckim Parku Technologicznym. Dawid Łukasik
Rozstrzygnięto konkurs na „Najlepszy pomysł na biznes” organizowany przez Kielecki Park Technologiczny. Wśród laureatów są studenci i pracownik naukowy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Główną nagrodę w konkursie zdobyli studenci Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia, którzy chcą stworzyć portal muzyczny. Drugie miejsce przypadło kieleckim studentom Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy chcą zajmować się tworzeniem między innymi witryn sklepowych. Trzecie miejsce zajął naukowiec ze Świętokrzyskie Centrum Psychoterapii i Terapii przez Sztukę za pomysł na leczenie przez sztukę.

Wrocławianie Paweł Rokosz i Dawid Szlachetka otrzymali w nagrodę bon w wysokości 30 tysięcy złotych. Ich pomysł najbardziej spodobał się komisji konkursowej, która wysoko oceniła profesjonalne przygotowanie biznesplanu. - Bardzo się cieszę ze zwycięstwa. Teraz mam nadzieję, że uda się nam sprawnie rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, a portal będzie cieszył się dużym zainteresowaniem - mówił Paweł Rokosz.

Drugą nagrodę otrzymali reprezentujący Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Małgorzata Bębacz i Tomasz Pela. Przyszli przedsiębiorcy chcą zajmować się tworzeniem między innymi witryn sklepowych. – Nie wyobrażam sobie innej przyszłości zawodowej niż związanej z wiedzą i umiejętnościami, którą zdobywam na studiach. To moja pasja. Sądzę, że jest solidnie poparta wykształceniem, ponieważ wcześnie skończyłam już Szkołę Artystyczną w Krakowie – mówi laureatka konkursu Małgosia Bębacz.

Nad projektem pracowała wspólnie ze swoim chłopakiem Tomkiem Pelą. Pomysł Małgosi i Tomka, który docenili jurorzy konkursu, polega zachęceniu klientów do zakupów. Poprzez aromamarketing, aranżację witryn i półek sklepowych chcą sprawić, by klient nabrał ochoty na zakupy i wychodził ze sklepu z pełnym koszykiem. – Wystrój sklepu i jego funkcjonalność mają podstawowe znaczenie na zakupach – mówi Tomek Pela. – Klienci rzadko zdają sobie sprawę z tego, dlaczego w jednych sklepach zakupy robi się przyjemnie, a w innych nie – dodaje.

– W odniesieniu sukcesu na pewno pomógł mi fakt, że nad koncepcją pracowałam wspólnie z Tomkiem. Razem stworzyliśmy zwycięski biznesplan. – Swoją firmę AMIT Studio otwieramy dosłownie za kilka dni. Tuż po długim majowym weekendzie. Wierzymy w sukces i pieniądze, które otrzymaliśmy jako nagrodę, na pewno nam w tym pomogą – mówi współautor projektu Tomasz Pela. - Wspiera nas też rodzina. Moi rodzice Renata i Bogdan, młodszy brat Piotr, student Politechniki Świętokrzyskiej cały czas trzymali za nas kciuki – mówi Małgosia. – Tak samo, jak i moi najbliżsi – dodaje Tomek. - Trzy siostry - Joasia, Ewelina i Natalia, chociaż są księgowymi, doceniają znaczenie naszego projektu. Tak samo jak rodzice Danuta i Tomasz – mówi Tomek Pela. – Projektowanie graficzne, reklama, a także fotografia to nasze całe życie - dodają.
Laureatką trzeciego miejsca została Izabela Dębicka, pracownik naukowy kieleckiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, która tworzy pierwszy w województwie świętokrzyskim prywatny ośrodek psychoterapeutyczny i szkoleniowy. Będzie świadczyć kompleksowe usługi psychologiczne, terapeutyczne i dydaktyczne z wykorzystaniem leczniczych technik terapii przez sztukę.

- Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem studentów. W sumie zgłosiło się do nas kilkaset osób, które wzięły udział w szkoleniach i warsztatach. Do ostatniego etapu zakwalifikowała się ścisła dwudziestka. To już trzecia edycja konkursu i oceniając biznesplany muszę stwierdzić, że najmocniejsza – mówił dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Szymon Mazurkiewicz.

Wyróżnieni w konkursie
W konkursie przyznano wyróżnienia. Otrzymali je Tomasz Fitowski, Krystian Milewski z TEAM AGENCY, którzy zajmować się będą profesjonalną i kompleksową organizacją pokazów mody, imprez oraz gal i eventów oraz Dominika Urbańska i Izabela Żebrowska z firmy REFASH, które chcą w ramach recyklingu tworzyć odzież i akcesoria na bazie rzeczy już istniejących, tak by nadać im nową formę i charakter.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Te firmy będą zatrudniały w najbliższym czasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia