Oni mają najlepsze pomysły na biznes

marzena
Od lewej: Izabela Dębicka, pracownik naukowy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach ze Świętokrzyskie Centrum Psychoterapii i Terapii przez Sztukę, laureatka trzeciego miejsca w konkursie,  Tomasz Pela i Małgorzata Bębacz, studenci edukacji artystycznej o specjalności grafika projektowa i reklama w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, laureaci drugiego miejsca i zwycięzca trzeciej edycji konkursu na najlepszy pomysł na biznes Paweł Rokosza, student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu podczas finałowej gali w Kieleckim Parku Technologicznym.
Od lewej: Izabela Dębicka, pracownik naukowy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach ze Świętokrzyskie Centrum Psychoterapii i Terapii przez Sztukę, laureatka trzeciego miejsca w konkursie, Tomasz Pela i Małgorzata Bębacz, studenci edukacji artystycznej o specjalności grafika projektowa i reklama w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, laureaci drugiego miejsca i zwycięzca trzeciej edycji konkursu na najlepszy pomysł na biznes Paweł Rokosza, student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu podczas finałowej gali w Kieleckim Parku Technologicznym. Dawid Łukasik
Rozstrzygnięto konkurs na „Najlepszy pomysł na biznes” organizowany przez Kielecki Park Technologiczny. Wśród laureatów są studenci i pracownik naukowy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Główną nagrodę w konkursie zdobyli studenci Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia, którzy chcą stworzyć portal muzyczny. Drugie miejsce przypadło kieleckim studentom Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy chcą zajmować się tworzeniem między innymi witryn sklepowych. Trzecie miejsce zajął naukowiec ze Świętokrzyskie Centrum Psychoterapii i Terapii przez Sztukę za pomysł na leczenie przez sztukę.

Wrocławianie Paweł Rokosz i Dawid Szlachetka otrzymali w nagrodę bon w wysokości 30 tysięcy złotych. Ich pomysł najbardziej spodobał się komisji konkursowej, która wysoko oceniła profesjonalne przygotowanie biznesplanu. - Bardzo się cieszę ze zwycięstwa. Teraz mam nadzieję, że uda się nam sprawnie rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, a portal będzie cieszył się dużym zainteresowaniem - mówił Paweł Rokosz.

Drugą nagrodę otrzymali reprezentujący Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Małgorzata Bębacz i Tomasz Pela. Przyszli przedsiębiorcy chcą zajmować się tworzeniem między innymi witryn sklepowych. – Nie wyobrażam sobie innej przyszłości zawodowej niż związanej z wiedzą i umiejętnościami, którą zdobywam na studiach. To moja pasja. Sądzę, że jest solidnie poparta wykształceniem, ponieważ wcześnie skończyłam już Szkołę Artystyczną w Krakowie – mówi laureatka konkursu Małgosia Bębacz.

Nad projektem pracowała wspólnie ze swoim chłopakiem Tomkiem Pelą. Pomysł Małgosi i Tomka, który docenili jurorzy konkursu, polega zachęceniu klientów do zakupów. Poprzez aromamarketing, aranżację witryn i półek sklepowych chcą sprawić, by klient nabrał ochoty na zakupy i wychodził ze sklepu z pełnym koszykiem. – Wystrój sklepu i jego funkcjonalność mają podstawowe znaczenie na zakupach – mówi Tomek Pela. – Klienci rzadko zdają sobie sprawę z tego, dlaczego w jednych sklepach zakupy robi się przyjemnie, a w innych nie – dodaje.

– W odniesieniu sukcesu na pewno pomógł mi fakt, że nad koncepcją pracowałam wspólnie z Tomkiem. Razem stworzyliśmy zwycięski biznesplan. – Swoją firmę AMIT Studio otwieramy dosłownie za kilka dni. Tuż po długim majowym weekendzie. Wierzymy w sukces i pieniądze, które otrzymaliśmy jako nagrodę, na pewno nam w tym pomogą – mówi współautor projektu Tomasz Pela. - Wspiera nas też rodzina. Moi rodzice Renata i Bogdan, młodszy brat Piotr, student Politechniki Świętokrzyskiej cały czas trzymali za nas kciuki – mówi Małgosia. – Tak samo, jak i moi najbliżsi – dodaje Tomek. - Trzy siostry - Joasia, Ewelina i Natalia, chociaż są księgowymi, doceniają znaczenie naszego projektu. Tak samo jak rodzice Danuta i Tomasz – mówi Tomek Pela. – Projektowanie graficzne, reklama, a także fotografia to nasze całe życie - dodają.
Laureatką trzeciego miejsca została Izabela Dębicka, pracownik naukowy kieleckiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, która tworzy pierwszy w województwie świętokrzyskim prywatny ośrodek psychoterapeutyczny i szkoleniowy. Będzie świadczyć kompleksowe usługi psychologiczne, terapeutyczne i dydaktyczne z wykorzystaniem leczniczych technik terapii przez sztukę.

- Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem studentów. W sumie zgłosiło się do nas kilkaset osób, które wzięły udział w szkoleniach i warsztatach. Do ostatniego etapu zakwalifikowała się ścisła dwudziestka. To już trzecia edycja konkursu i oceniając biznesplany muszę stwierdzić, że najmocniejsza – mówił dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Szymon Mazurkiewicz.

Wyróżnieni w konkursie
W konkursie przyznano wyróżnienia. Otrzymali je Tomasz Fitowski, Krystian Milewski z TEAM AGENCY, którzy zajmować się będą profesjonalną i kompleksową organizacją pokazów mody, imprez oraz gal i eventów oraz Dominika Urbańska i Izabela Żebrowska z firmy REFASH, które chcą w ramach recyklingu tworzyć odzież i akcesoria na bazie rzeczy już istniejących, tak by nadać im nową formę i charakter.

Strefa Biznesu: Przedsiębiorców czeka prawdziwa rewolucja z KSeF

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

123Mateusz
Sam pomysł to jeszcze mało, potem dopiero zaczynaja się z schody z papierkami, urzędami, podatkami (nie wspominając oczywiście o środkach na otworzenie pieniędzy) a później porządna reklama. Moi koledzy założyli firmę 2 lata temu i dopóki nie pojawili się w panoramie firm i ktoś nie zajął się porządnie ich reklamą to niezbyt dobrze się im powodziło. Ale dodanie ich firmy do wyszukiwarki mimo pozorów baaardzo dużo im dało. Dobra reklama, czasami potrafi rozkręcić nawet niezbyt dobry biznes.
I
Inkubatory to shit
panie prezesie Mazurkiewicz  zmarwie pana, że IT nie da panu chleba a firm idących na łatwiznę (w IT) jest setki tysięcy, prawdziwa technologia prosze pana to rozwiazania strikte techniczne ktore przekladaja się na realne zyski ekonomiczne - za przyklad podam napęd hybrydowy (teraz pan juz wie kto to pisze) ktorym zajmuje sie w spsoób profesionalny kilak osob w polsce w tym ja. Powie mi pan "zalozy pan firme to pogadamy" - nie dorgi panie nie trzeba zakladac firmy aby dzialac w spsob aktywny  - w szeregu panstw (oczywiście oprocz polski) osba ktora tworzy prawdziwe innowacyje technologie wspolpracuje z firmami jako wolny strzelec i nikogo to nie dziwi, oczywiscie u nas jak nie posiada sie firmy to jest sie nikim (Zbigu wcale nie trzeba byc sciganym przez ABW -ja bym chcial moze porzadek by zaistnial jaki powinien byc, a slowo innowacja nie kojarzylo mi sie z pierdolami i wysylaniem pupili przesa lub przesa i rady nadzorczej na bezproduktywne szkolenia za setki tys zlotych or wspieranie glupich incjatyw jak sztuczne tworzenie niby design-erow z koziej wulki- wystarczy byc olewanym przez pseudo pomocowe instytucje jak ta powyzej.)  i mozna co najwyzej skladac samoloty z papieru. To samo moge powiedziec o innych inkubtorach (przesach) w polsce z ktorymi mialem do czynienia - niestety - potraficie tylko wszsytko spartolic po calosci= nie dotrzymujecie slowa, jestescie sluzalczymi pieskami zaprzyjaznionych firm slupow, wasza pomoc to kropla w morzu potrzeb, stanowiska obsadzanie kumplami z poprzednich prac ktrzy nic nie robia i na niczym sie nie znaja, torpedujecie projekty ludzi gdy macie focha, bezszczelnie spawacie interesantow. Czekam kiedy bedziecie rodawac nagrody w lepieniu balwana???
k
kk.invest
masz pomysl na biznes, brak Ci srodkow?? napisz [email protected] byc moze uda nam sie nawiazac wspolprace. kielce i najblizsze okolice
Z
Zbigu
Masakra jakaś. Jeżeli stworzenie portalu internetowego, leczenie sztuką czy organizacja eventów są uznawane za super pomysły, to ja w tej Polsce niewidzę przyszłości. Powinno się tam znaleźć jeszcze import czegokolwiek z Chin  na marży co najmniej 1000%.Ten konkurs udowodnił, że gospodarka Polski leży na łopatkach i nikt nie ma pomysłu jak rozwiązać ten problem. Jeżeli ktoś się wychyli, to US i ZUS przywali mu łopatą...Bardziej dziarscy trafią pod lupę ABW....
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie