MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Opiekun medyczny - zawód z myślą o przyszłości

Anna KINIORSKA
Opiekun medyczny - zawód z myślą o przyszłościO nowym projekcie kształcenia, na którego realizację pozyskano z Unii Europejskiej opowiadali Elżbieta Nowacki, dyrektor projektu, prezes Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach Jerzy Wątroba.
Opiekun medyczny - zawód z myślą o przyszłościO nowym projekcie kształcenia, na którego realizację pozyskano z Unii Europejskiej opowiadali Elżbieta Nowacki, dyrektor projektu, prezes Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach Jerzy Wątroba. archiwum
W Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Kielcach trwa nabór do zawodu opiekuna medycznego.

Zawód opiekuna medycznego to nowa propozycja Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, którą szkoła kieruje do ludzi ze średnim wykształceniem, co warte podkreślenia – nawet tych po 60 roku życia.

Trwa nabór do kolejnego projektu Zakłądu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Tym razem jest to unijny projekt, w ramach którego zdobyć będzie można zawód opiekuna medycznego. Profesji skierowanej na potrzeby domów pomocy społecznej czy uzdrowisk.
Statystyki demograficzne dobitnie pokazują, że społeczeństwo się starzeje, a tym samym przybywa ludzi, którzy potrzebują pomocy wykwalifikowanej kadry medycznej, nie tylko w szpitalach, ale i w codziennym życiu.

W ramach projektu 24 osoby będą mogły podjąć bezpłatną naukę w systemie zaocznym i w ciągu roku uzyskają kwalifikacje do pracy w zawodzie opiekuna medycznego. Projekt kierowany jest do osób w wieku od 25 do 64 lat oraz osób nieuczących się, w wieku od 18 do 24 lat. Warunkiem przystąpienia do rekrutacji jest posiadanie wykształcenia co najwyżej średniego. Absolwent po uprzednio zdanym egzaminie końcowym uzyska dyplom potwierdzający kwalifikacje.
Nauka odbywać się będzie w szkole ZDZ w Jędrzejowie Kandydaci do zawodu zostaną przygotowani do zawodu opiekuna medycznego dzięki zajęciom w szpitalu i hospicjum w Jędrzejowie oraz w Domu Pomocy Społecznej w Miechowie. Będą także korzystać z nowoczesnego sprzętu, w który wyposażona jest placówka. Fantomy służące do pielęgnacji i resuscytacji, defibrylator treningowy czy łóżka szpitalno–rehabilitacyjne to tylko niektóre z elementów wyposażenia sal dydaktycznych zakupionych z budżetu projektu.

Projekt zakłada ponadto wsparcie psychologów i doradców zawodowych w ramach 6-godzinnych warsztatów, które pomogą nabyć umiejętności sprawniejszego poruszania się na rynku pracy.

- Opiekun medyczny to potrzebny i przyszłościowy zawód. Brak niestety specjalistów w tej dziedzinie – podkreśla Jerzy Wątroba Prezes Zarządu ZDZ.

- Osoby po 50 roku życia, a nawet starsze mają równe szanse w kwalifikacji do zawodu. Jest to dla nich możliwość potwierdzenia kwalifikacji, ponieważ doświadczenie zazwyczaj już posiadają. Potrzebują tylko dokumentu i specjalistycznej praktyki, dzięki którym będą mogli podjąć pracę – wyjaśnia Ewa Grudzień, dyrektor szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Jędrzejowie.

Nabór rozpoczął się 1 lipca i cieszy się dużym zainteresowaniem potencjalnych kandydatów. Liczba miejsc jest ograniczona, a wśród osób przyjętych połowę muszą stanowić mężczyźni. Dodatkowym kryterium jest przyjęcie 12 osób z terenów wiejskich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia