Optymistyczni pracodawcy

Redakcja
Udostępnij:
Z ogłoszonego wczoraj raportu agencji pośrednictwa pracy Manpower Polska wynika, że nasi pracodawcy są najbardziej optymistyczni, co do planów tworzenia miejsc pracy w całej Europie. Zwiększenie zatrudnienia zapowiada 16 procent firm.

 

   Firma Manpower, działająca w całej Europie, co kwartał opracowuje barometr zatrudnienia. Pracodawcy deklarują, czy w najbliższym kwartale planują zwolnienia, zwiększenie zatrudnienia pracowników, czy też sprawy kadrowe pozostaną bez zmian. Ostatnie badanie objęło 750 firm w całej Polsce i pokazuje, że pracodawcy wykazują umiarkowany optymizm, jeśli chodzi o zatrudnianie nowych pracowników w drugim kwartale 2009 roku.

   Aż 16 procent pracodawców w Polsce planuje zwiększenie zatrudnienia całkowitego. Z kolei 10 procent pracodawców przewiduje zmniejszenie zatrudnienia, ale o ustabilizowaniu się sytuacji gospodarczej świadczy również, że aż 69 procent badanych przewiduje brak zmian personalnych w drugim kwartale tego roku w swoich firmach.

   Jedynym regionem, w którym większa liczba przedsiębior-ców deklaruje zmniejszenie zatrudnienia, jest Polska centralna, dla której prognoza pokazuje większą liczbę zwolnień niż za-trudnienia. W regionie południowo-wschodnim zwiększenie zatrudnienia deklaruje od 9 do 13 procent firm.

- Polscy pracodawcy są najbardziej optymistyczni, jeśli chodzi o plany zatrudniania nowych pracowników spośród wszystkich 16 krajów w Europie - mówi Iwona Janas, dyrektor generalny Manpower Polska. - W ogóle tylko w sześciu krajach przewidywana jest dodatnia prognoza zatrudnienia. We Włoszech, Irlandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii pracodawcy wciąż przewidują zwolnienia i takie deklaracje składa do 17 procent firm.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie