Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Osiemnaście nowych firm w Pierzchnicy

Marek MACIĄGOWSKI [email protected]
Pieniądze na realizację projektu fundacja otrzymała z Pro-gramu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Pieniądze na realizację projektu fundacja otrzymała z Pro-gramu Operacyjnego Kapitał Ludzki
W gminie Pierzchnica powstało 18 nowych firm. Wszystko dzięki projektowi „Wsparcie przedsiębiorczości w gminie Pierzchnica” realizowanemu przez Fundację Rozwoju Regionu Pierzchnica.

Pieniądze na realizację projektu fundacja otrzymała z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Powstało 17 nowych podmiotów gospodarczych, którym przyznano dotacje do 40 tysięcy złotych na rozpoczęcie działalności. Efektem dodatkowym realizacji projektu jest założenie jeszcze jednej nowej - osiemnastej firmy, świadczącej usługi księgowe jako biuro rachunkowe.

 

- Projekt w sposób zdecydowany pobudził przedsiębiorczość w naszej gminie i wyzwolił wiele nowych pomysłów i inicjatyw – podkreśla Stanisław Strąk, prezes Fundacji Rozwoju Regionu Pierzchnica.

 

W projekcie fundacji uczestniczyło siedem kobiet i 10 mężczyzn, zdecydowanych na założenie swoich firm. Wszyscy przeszli profesjonalne szkolenie w zakresie prowadzenia biznesu oraz fachowe doradztwo przy przygotowaniu biznesplanów. Każdy nowy przedsiębiorca dostanie przez pół roku po około 1300 złotych miesięcznie na pokrycie kosztów ZUS, opłat itp. Ponadto również przez sześć miesięcy będzie otrzymywał bez-płatne doradztwo w zakresie prowadzenia biznesu. Łącznie dla nowych przedsiębiorców przekazana zostanie kwota ponad 700 tysięcy złotych.

 

Utworzone podmioty gospodarcze muszą prowadzić działalność przez okres co najmniej rok od podpisania umowy o dofinansowaniu.

 

- Życzę wszystkim nowym przedsiębiorcom, aby ich firmy przetrwały próbę czasu i wpisały się na stałe w nasz lokalny rynek gospodarczy – mówi Stanisław Strąk.

 

od 12 lat
Wideo

Umowa pomiędzy PKP a Budimexem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia