Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pandemia wpłynęła na ranking benefitów pracowniczych. Czego oczekujemy? "Karty sporotwe i szkolenia zawodowe mało popularne"

Maciej Badowski
Maciej Badowski
Z powodu pandemii na znaczeniu straciły przede wszystkim takie benefity jak karta umożliwiająca korzystanie z obiektów sportowych, a także szkolenia zawodowe i rozwojowe.
Z powodu pandemii na znaczeniu straciły przede wszystkim takie benefity jak karta umożliwiająca korzystanie z obiektów sportowych, a także szkolenia zawodowe i rozwojowe. Szymon Starnawski /Polska Press
Większość przedsiębiorców przyznaje, że pandemia miała negatywny wpływ na kondycję finansową ich firmy. Jednak blisko osiem na dziesięć firm deklaruje, że oferuje swoim pracownikom pozapłacowe korzyści. - Jednak pandemia zmieniła znaczenie pewnych benefitów- mówi Agencji Informacyjnej Polska Press ekspertka.

Niemal 6 na 10 przedsiębiorców przyznaje, że pandemia miała negatywny wpływ na sytuację finansową ich firmy. W tej grupie największe problemy zgłaszają przedsiębiorstwa z sektora handlowo-usługowego. Aż dwie trzecie przedstawicieli firm handlowych potwierdza, że w wyniku trwającej pandemii ich sytuacja finansowa uległa pogorszeniu- wynika z raportu Nationale-Nederlanden „Benefity pracownicze w dobie pandemii”.

Jednak w przypadku ponad jednej trzeciej firm, pandemia nie spowodowała zmian sytuacji finansowej. Natomiast pozytywne oddziaływanie nowej sytuacji na firmowy budżet wskazało 5 proc. ankietowanych przedsiębiorców.

Pomimo trudnej sytuacji rynkowej niewiele jest dziś firm, które nie oferowałyby swoim pracownikom pozapłacowych korzyści. - Z raportu jednoznacznie wynika, że pomimo trudnej sytuacji spowodowanej koronawirusem, benefity pracownicze są bardzo ważne dla pracodawców. Potwierdziło to ponad 80 proc. naszych respondentów- tłumaczy w rozmowie z AIP Ewa Dąbrowska, Nationale-Nederlanden.

Jak tłumaczy, pandemia zmieniła znaczenie pewnych benefitów. - Na znaczeniu zyskała praca zdalna ale także ubezpieczenia grupowe, jak i ubezpieczenia zdrowotne- wylicza. Ze względu na wprowadzone obostrzenia ta ostatnia korzyść cieszy się coraz większą popularnością. I choć praca zdalna już wcześniej miała całkiem spore grono zwolenników, to właśnie w czasie pandemii stała się bardziej doceniana.

Jednak w ciągu ostatniego roku, ze względu na pandemię i wprowadzone obostrzenia na znaczeniu straciły przede wszystkim takie benefity jak karta umożliwiająca korzystanie z obiektów sportowych, a także szkolenia zawodowe i rozwojowe.

Pomimo tego, w dalszym ciagu grupowa polisa na życie pozostaje najpopularniejszym benefitem oferowanym przez firmy. Duże zainteresowanie firm grupowymi polisami na życie potwierdza również ostatni raport Komisji Nadzoru Finansowego. Z udostępnionych danych wynika, że zakłady ubezpieczeń na koniec III kwartałów 2020 roku zebrały z tytułu ubezpieczeń grupowych składkę brutto w wysokości 6,42 mld zł. To wzrost o 0,1 mld zł w stosunku do analogicznego okresu w 2019 r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Pandemia wpłynęła na ranking benefitów pracowniczych. Czego oczekujemy? "Karty sporotwe i szkolenia zawodowe mało popularne" - Portal i.pl

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia