MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Panie, które góry przenoszą

Anna Niedzielska
Kamila Porczyk pomaga mężowi w prowadzeniu firmy Olimp, uprawia sport, a wkrótce zaczyna nagrywanie płyty o zdrowym trybie życia
Kamila Porczyk pomaga mężowi w prowadzeniu firmy Olimp, uprawia sport, a wkrótce zaczyna nagrywanie płyty o zdrowym trybie życia
Po raz pierwszy w naszym regionie wybieramy „Kobietę Przedsiębiorczą 2008”. Zachęcają do tego znane Polki.

   Gdzie diabła nie możesz tam babę poślij – w przypadku każdej kobiety to stare porzekadło sprawdza się, a w przypadku pań przedsiębiorczych jest świętą prawdą. Bo dla kobiety, która widzi celowość swoich działań, nie ma rzeczy niemożliwych. Bywają tylko takie, na których zrobienie potrzeba nieco więcej czasu.

   Po raz pierwszy redakcja „Echa Dnia” chce zaprezentować te kobiety, które wiele już zrobiły dla rozwoju naszego regionu. Nasz pomysł popierają znane Polki, będące kobietami przedsiębiorczymi w pełnym słowa tego znaczeniu.

   KOBIETY ZA MAŁO CHWALONE

   Kilkukrotna mistrzyni świata fitness, Kamila Porczyk, przez wiele lat mieszkała w Kielcach i doskonale zna zarówno nasża gazetę jak i region. Obecnie mieszka i pracuje w Niemczech, wspierając męża w prowadzeniu firmy Olimp, produkującej odżywki dla sportowców, której zresztą od kilku lat użycza swojego wizerunku. Pasję sportową łączy z pracą zawodową, za kilka dni rozpocznie pracę nad płytą promującą zdrowy tryb życia. Kobieta przedsiębiorcza, która w swojej dziedzinie dokonała bardzo wiele, chwali nasz pomysł.

    - Plebiscyt „Echa Dnia” z pewnością pomoże pokazać pracę wielu kobiet, które naprawdę są warte zaprezentowania. W polskich mediach w ogóle za mało mówi się o aktywności zawodowej i społecznej znanych kobiet. Ja osobiście zauważyłam, że większą uwagę zwraca się na to z kim taka pani się pokazuje, jak była ubrana na bankiecie. Niestety ocenia się kobiety aktywne przez zupełnie inny pryzmat niż ich praca i powoli zapominamy dlaczego właśnie to nazwisko jest znane – mówi Kamila Porczyk, chwaląc ideę plebiscytu.

   Nikt tak bardzo dobrze jak ona nie zdaje sobie sprawy z tego, że kobieta sukcesu musi być bardziej pracowita, konsekwentna w realizowaniu celów i zorganizowana, aby wykazać się na wielu płaszczyznach. Uważa, ze wszystkie te cechy mają właśnie Polki, które są bardzo operatywne i potrafią łączyć obowiązki zawodowe z byciem świetnymi matkami i żonami.

   PIĘKNO I BIZNES

   Piękna twarz, świetne pomysły biznesowe i wielkie serce. To cechy Ilony Felicjańskiej, jednej z najsłynniejszych polskich modelek, która od 1993 roku cały czas czynnie pracuje na wybiegu. Jako kobieta przedsiębiorcza na tym jednak nie poprzestaje. Popularność zdobyła jako współprowadząca program „Na każdy temat”, pierwszy polski talk-show z prawdziwego zdarzenia, nadawany w telewizji Polsat. Od czterech lat z powodzeniem prowadzi własną agencję eventowo-PRową Felicjańska Media i realizuje się w ten sposób jako bizneswoman.

   Jakby tych zajęć było mało, w   2006 roku Ilona Felicjańska założyła Fundację Niezapominajka. Wspiera w ten sposób dzieci chore na mukowiscydozę i nowotwory. Spełnia ich marzenia, pomaga im wyzdrowieć. Jej praca polega na pozyskiwaniu funduszy i przekazywaniu ich na bieżącą pomoc domom dziecka - pod szczególną opieką fundacji znajduje się ośrodek opiekuńczy w Bogumiłku, który zajmuje się dziećmi z umiarkowanym upośledzeniem umysłowym.

   - Wiem, że to, co robię jest moją pasją. W ubiegłym roku zorganizowałam dla dzieci z Bogumiłka przyjazd do Warszawy. To było spełnienie ich marzeń, a jednocześnie taka magia dla mnie, która sprawiła, że jeszcze bardziej wierzę w to, co robię – mówi o swojej pracy, rozumiejąc co taka praca oznacza, także dla innych kobiet, których działalność nie jest tak dobrze znana. A przez akcje takie jak „Echa Dnia” może znaleźć jeszcze więcej zwolenników.

Prywatnie to mama dwóch synów oraz świadoma własnej wartości kobieta. Jak sama przyznaje, jej nazwisko jest marką, na którą pracowała latami. Marzy, aby w przyszłości, w całości poświęcić się pracy na cele charytatywne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia