Decyzje polityczne zostały już podjęte, w ślad za nimi mają pojawić się przepisy, które zgodnie z ubiegłorocznym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego zrównają usługodawców różnych branż. Adwokaci, lekarze i księgowi będą mieli kasy w gabinetach tak samo jak taksówkarze czy sprzedawcy. Ministerstwo szacuje, że kasy będzie musiało kupić 100 tysięcy podatników.
- Teraz kasa kosztuje od 1200 do 4000 złotych. Przy wy-borze najtańszej kasy, uldze 700 złotych przysługującej każdej firmie pierwszy raz kupującej taki sprzęt i odliczeniu VAT jej realny koszt to około 300 złotych – mów Marcin Malczewski z firmy Noma - System w Kielcach.
Sami zainteresowani nie są zachwyceni pomysłem. Jednak kiedy przepisy się pojawią, kasy na pewno kupią. Wśród kilkunastu branż, które zostaną objęte obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej znalazły się również usługi medyczne, które budziły najwięcej kontrowersji. Teraz kasa fiskalna będzie odnotowywać każdą wizytę pacjenta w prywatnym gabinecie lekarskim.
- Skoro Trybunał Konstytucyjny doszukał się nieprawidłowości w zwolnieniu i mamy kasy fiskalne kupić to na pewno je kupimy. Prawu trzeba się podporządkować Jak się to sprawdzi i co przyniesie? Zobaczymy – mówi doktor January Lewandowski, prezes Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej.
Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?