Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pięć ostatnich działek na terenach inwestycyjnych "Jędrzejów Południe" należących do gminy - zostało sprzedanych

Aleksandra Boruch
Aleksandra Boruch
archiwum
Ostatnie działki mieszczące się na terenach inwestycyjnych miasta Jędrzejowa, i należące do gminy, znalazły swoich nowych właścicieli. Publiczny nieograniczony przetarg ustny dotyczył pięciu gruntów o łącznej wielkości 3,8 hektara. Działki kupiły cztery firmy, a zainteresowanie każdym z gruntów było bardzo duże.

Pięć ostatnich działek w strefie inwestycyjnej należących do gminy Jędrzejów, znalazło swoich nowych właścicieli. Zainteresowanie terenami w tej części miasta było bardzo duże. Każdą z pojedynczych działek chciało kupić po kilka podmiotów.

Łączna wielkość sprzedanego terenu to 3,8 hektara gruntu. Wielkość działek wahała się od około 0,5 hektara - cztery działki, a największa miała około 1,8 hektara powierzchni.

Kto nowym inwestorem w strefie inwestycyjnej Jędrzejowa?
Trzy podmioty to firmy rodzime, a jedna to firma z zewnątrz.

Dwie działki zakupiła firma Vanstar Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Paweł Szostak z siedzibą w miejscowości Książe Skroniów. Firma zajmuje się wytwarzaniem kompletnych układów wydechowych do wszystkich wiodących marek pojazdów użytkowych.

Kolejną działkę nabył prywatny przedsiębiorca. Na niej ma powstać budynek usługowy.

Czwartą działkę zakupiła firma RKM Mendrala Krystian z siedzibą w Jędrzejowie. Firma zajmuje się usługami dla energetyki przemysłowej i ciepłownictwa w zakresie prowadzenia montaży mechanicznych kotłów wodnych oraz urządzeń energetycznych, instalacji oczyszczania spalin, elektrofiltrów, instalacji przemysłowych, rurociągów.

Ostatnią z działek nabyła firma Kiel-Inox spółka cywilna z siedzibą w Woli Kopcowej koło Kielc. Kiel-Inox wykonuje wszelkiego rodzaju prace z zakresu obróbki mechanicznej. Skomplikowane elementy wytwarzane są przy pomocy nowoczesnych urządzeń sterowanych numerycznie (CNC). To wiodący producentem muf i króćców stalowych w Polsce.

Na terenach inwestycyjnych "Jędrzejów Południe" mogą istnieć zakłady zajmujące się przemysłem, składem lub usługami nieuciążliwymi.

Jak mówi burmistrz Marcin Piszczek: - To bardzo dobra informacja dla Jędrzejowa i jędrzejowian. To szansa na kolejne miejsca pracy, podatki do budżetu gminy i rozwój.

Obecnie w strefie ekonomicznej zlokalizowanej w południowej części Jędrzejowa prężnie funkcjonuje siedem zakładów. Większość to inicjatywa lokalnych przedsiębiorców. W sumie w fabrykach pracuje obecnie około 950 osób!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia