Pięć tysięcy osób wzięło już udział w ogólnopolskim programie „60 Orlików na kolejne stulecie Niepodległości. Śladami Żołnierzy Niezłomnych"

Materiał informacyjny Aktywni dla Polski

5500! to liczba uczestników, którzy do tej pory wzięli udział w ogólnopolskim programie „60 Orlików na następne stulecie Niepodległości - Śladami Żołnierzy Niezłomnych”. Dzięki temu, projekt realizowany przez Fundację Orły Sportu, staje się sportowym symbolem walki Polaków z rzeczywistością pandemii.

W ćwiczeniach sportowo – rekreacyjnych oraz Nordic Walking biorą udział całe polskie wielopokoleniowe rodziny. Niezwykłe jest to, że Orliki czynnie odwiedzają także rodziny z dziećmi dysfunkcyjnymi oraz niepełnosprawnymi, które mogą tam czynnie uczestniczyć w zajęciach.

*

Niezwykle docenianą przez uczestników projektu formą sportowego spędzania czasu na wolnym powietrzu są terenowe wycieczki Nordic Walking śladami sportowców, którzy walczyli o wolność Rzeczypospolitej. To właśnie podczas nich dziadkowie mogą przekazać swoim wnukom bezcenne historyczne fakty. Najdłuższe sportowe rajdy sięgają nawet 7 kilometrów!

Każdy z uczestników otrzymuje składany folder, w którym może znaleźć nieznane ciekawostki na temat żołnierzy sportowców oraz podręcznik Nordic Walking.

Projekt Fundacji Orły Sportu współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu, który zakończy się 15 grudnia pokazuje, że w dobie COVID 19 Polacy bardzo potrzebują sportu i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

*

Dodaj ogłoszenie