Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pieniądze na staże w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach. Jest ogromne zainteresowanie

Paula Goszczyńska
Paula Goszczyńska
Ponad 40 firm wystąpiło w styczniu do Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach z wnioskiem o dofinansowanie doposażenia stanowisk pracy do zatrudnienia osób bezrobotnych. W styczniu urząd prowadził również nabór wniosków dla przedsiębiorców zainteresowanych zorganizowaniem miejsc stażowych.
Ponad 40 firm wystąpiło w styczniu do Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach z wnioskiem o dofinansowanie doposażenia stanowisk pracy do zatrudnienia osób bezrobotnych. W styczniu urząd prowadził również nabór wniosków dla przedsiębiorców zainteresowanych zorganizowaniem miejsc stażowych. Pixabay
Ponad 40 firm wystąpiło w styczniu do Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach z wnioskiem o dofinansowanie doposażenia stanowisk pracy do zatrudnienia osób bezrobotnych. Ponieważ nie zostaną wyczerpane wszystkie, przyznane na ten cel pieniądze, PUP zapowiada już kolejny nabór wniosków w tym zakresie. W styczniu urząd prowadził również nabór wniosków dla przedsiębiorców zainteresowanych zorganizowaniem miejsc stażowych.

W przypadku naboru o zorganizowanie stażu, zainteresowanie było tak duże, że liczba wniosków o prawie 100 procent (ponad 310 wniosków), przekroczyła zakładany poziom. Grzegorz Piwko, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach zwraca uwagę, że chęć zorganizowania stażu zgłosiło wielu nowych pracodawców - zwłaszcza z branży usługowej, którzy do tej pory nie korzystali ze wsparcia urzędu. Pracodawcy mogą otrzymywać pieniądze na stypendium stażowe dla stażysty przez okres od 3 do 6 miesięcy. Później, obowiązek zatrudnienia bezrobotnego - bezpośrednio po zakończonym stażu - przechodzi na przedsiębiorcę.

– Ważne jest również to, że blisko 90 procent wnioskodawców gwarantuje zatrudnienie bezrobotnego bezpośrednio po zakończonym stażu. Oznacza to, że idziemy w dobrym kierunku i takich pracodawców będziemy wspierać - podkreśla Grzegorz Piwko. Powiatowy Urząd Pracy na staże ma aktualnie do rozdysponowania 2,5 miliona złotych.

W styczniu, Powiatowy Urząd Pracy prowadził również nabór wniosków na doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy, do zatrudnienia osób bezrobotnych. Zgłosiło się ponad 40 firm, ale to nie wyczerpało puli środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Dyrektor Piwko nie wyklucza, że fundusze zostaną przesunięte na następny nabór. Przedsiębiorca na utworzenie miejsca pracy może otrzymać z PUP 28 tys. złotych dofinansowania.

Grzegorz Piwko zwraca uwagę na fakt, że Powiatowy Urząd Pracy cały czas prowadzi nabór wniosków o zorganizowanie prac interwencyjnych. To, jak podkreśla dyrektor, doskonałe narzędzie by przygotować, przeszkolić i sprawdzić pracownika na danym stanowisku. PUP gwarantuje pracodawcy sześciomiesięczny okres refundacji części kosztów wynagrodzenia (aktualnie 1100 złotych) i składek ZUS.

Prace interwencyjne mogą dotyczyć różnych zawodów - nie tylko o charakterze ściśle robotniczym.

- Aktualnie trwa nabór wniosków na prace interwencyjne do projektu „Młodzi z POWEREM – Szansa na prace” dla osób do 29. roku życia oraz nabory w ramach środków z Funduszu Pracy Z RPO WŚ i z Programu Power - wylicza dyrektor i zachęca do korzystania z tej formy zatrudniania osób bezrobotnych.

Aktualne informacje na temat wszelkich naborów, warunki postępowań znaleźć można na stronie internetowej PUP oraz profilu urzędu na Facebooku.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Pieniądze na staże w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach. Jest ogromne zainteresowanie - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia