Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pieniądze na założenie lub rozwój firmy dla 1000 osób ze Świętokrzyskiego

Lidia CICHOCKA [email protected]
Bartek Świtek – jeden z tych, którzy dzięki pieniądzom z programu Kapitał Ludzki założył własną firmę – Mobilne Cen-trum Wspinaczkowe „Struktura”.
Bartek Świtek – jeden z tych, którzy dzięki pieniądzom z programu Kapitał Ludzki założył własną firmę – Mobilne Cen-trum Wspinaczkowe „Struktura”.
Region świętokrzyski jest na pierwszym miejscu pod względem wydawania pieniędzy z programu operacyjnego Kapitał Ludzki. Skonsumowaliśmy 68 procent z 317,5 milionów euro, które przyznano nam na lata 2007- 13. To najlepszy rezultat w Polsce.

To dzięki tym pieniądzom 1000 osób otrzymało dotację na założenie lub rozwój małych firm. Kiedy po 18 miesiącach sprawdzano, ile z 406 firm utrzymuje się na rynku, okazało się, że zostało 327, często były to firmy jednoosobowe, ale zatrudniały także pracowników – w sumie 235.

Jedną z takich osób jest kielczanin Bartek Świtek, który za wsparcie z Kapitału Ludzkiego kupił największą w Polsce mobilną ściankę wspinaczkową. – Organizujemy szkolenia, imprezy integracyjne, ale także współpracujemy z przemysłem – wylicza właściciel Mobilnego Centrum Wspinaczkowego „Struktura”. – Zatrudniam dwie osoby, kolejnych siedem na umowy zlecenia – mówi, dodając, że bez wsparcia z Unii firma nigdy by nie powstała. Teraz zachęcony powodzeniem, chce sięgnąć po kolejne pieniądze i wybudować halę ze ściankami do wspinaczki.

 

By pokazać na jak wiele różnorodnych projektów można wykorzystać pieniądze z Kapitału Ludzkiego wydano książkę „Świętokrzyskie inwestuje w ludzi”. To ma być zachęta dla innych, bo program trwa i pieniądze są ciągle do wzięcia. – Wsparcie można dostać w tych samych dziedzinach co do tej pory. Trzeba mieć tylko pomysł i dobrze przygotowany wniosek – mówi Krzysztof Domagała dyrektor Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego. - Szczegóły na naszej stronie internetowej: www.pokl.sbrr.pl

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia