MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsza taka niezwykła firma w regionie!

Lidia Cichocka
Pierwsza taka niezwykła firma w regionie!Pomysłodawczynie Unlock the door Agnieszka Masny i Aleksandra Kozłowska, obie pracują,  jedna odpowiada za projekty unijne, druga jest ekonomistką.
Pierwsza taka niezwykła firma w regionie!Pomysłodawczynie Unlock the door Agnieszka Masny i Aleksandra Kozłowska, obie pracują, jedna odpowiada za projekty unijne, druga jest ekonomistką. Łukasz Zarzycki
Kielczanki Agnieszka Masny i Aleksandra Kozłowska otworzyły firmę oferującą gry typu Real Life Escape, która i im samym bardzo się podoba.

Zabawa polega na  uwolnieniu się z zamkniętego pokoju. By tego dokonać trzeba w ściśle określonym czasie rozwiązać zagadki pozwalające na odnalezienie klucza..

 -  Najpierw bawiłyśmy się w to same, niezależnie od siebie a potem postanowiłyśmy spróbować w Kielcach, bo na razie by się pobawić w escape the room trzeba jechać do Warszawy, Katowic czy Krakowa. Tam pokoi służących zabawie jest coraz więcej.

Z pomysłem w głowie odwiedzały więc kolejne  miejsca szukając inspiracji a potem  układały scenariusze i szukały miejsca. – Wiedziałyśmy, że pokoi musi być kilka o różnym charakterze – mówi Aleksandra. – Odwiedziłyśmy kilka lokalizacji, ale spodobało nam się to w starej kamienicy przy Placu Wolności. Tu jest klimat, o który nam chodzi.

 Obie pisały i tworzyły zagadki a potem meblowały pokoje. – Zachowywałyśmy się jak złomiarze, bo wszędzie patrzyłyśmy co może nam się przydać, w poszukiwania angażowałyśmy znajomych, rodzinę, jeździłyśmy na giełdy staroci-mówią.

  Pokoje do których zapraszają gości noszą wielomówiące nazwy “Klinika doktora Lectera” czy “Śladami zbrodni”. Pełne są dziwnych przedmiotów, wchodzi się do nich z zawiązanymi oczami. – Element zaskoczenia jest bardzo ważny – tłumaczą właścicielki.- Potem drzwi się zatrzaskują, a zegar zaczyna odmierzać czas. W ciągu 50 minut trzeba rozwiązać szereg zagadek - ich rozwiązanie to klucz do wolności.

- W weekend testowałyśmy nasze pomysły na młodzieży i dorosłych,  bawili się świetnie, z ogromnymi emocjami, przeżywali to potem opowiadając i śmiejąc się- mówią Aleksandra i Agnieszka.

Po tych testach dokonały drobnych korekt czasami ułatwiając a czasami utrudniając zadania. – Wszystkie pokoje są monitorowane wiec widzimy w którym miejscu drużyna utknęła, możemy pomóc, jeśli sobie tego zażyczy, ale wiadomo, że każdy chce sam. Ta rozrywka jest jednak wyma-gajaca, trzeba myśleć, być spostrzegawczym, kojarzyć fakty.

Dziewczyny podkreślają, zęw tej zabawowej sytuacji wpsaniale ujawniaja się cechy przywódcze, kilkuosobowa grupa musi podzielić się zadaniami i od razu widać, kto w niej rządzi.  Jesli pomysł chwyci chca go roziwjać o kolejne pokoje, multimedia. Te wersje zrealziwoały z własnych pieniedzy, ale jesli nie wykluczaja ubiegania się o dofian nsowanie na rozwój firmy.

Firma Agnieszki Masny i Aleksandry Kozłowskiej mieści się w Kielcach przy Placu Wolności 8. W grę można się bawić w 2 – 6 osobowych drużynach, ale 4 osoby to skład optymalny. Sesja trwa 50 minut. Jeśli po tym czasie nie uda się otworzyć drzwi robi to  obsługa.  Unlock the door działa w powszednie dni od godziny 16 do 21 a w weekendy 10 – 21. Bilet dla całej drużyny kosztuje: poniedziałek – piątek 89 złotych, w weekendy 99 złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia