Platforma inwestycyjna - najważniejsze informacje

Materiał informacyjny Saxo Bank Polska
Udostępnij:
Osoby rozpoczynające swoją przygodę z inwestowaniem na rynku Forex czy CFD muszą się do tego odpowiednio przygotować. Podstawową kwestią jest znalezienie odpowiedniej platformy inwestycyjnej, zamiennie nazywanej transakcyjną. To właśnie za jej pośrednictwem można realizować transakcje na rynkach finansowych z całego świata. W poniższym artykule tłumaczymy istotę platform inwestycyjnych oraz doradzamy, czym się kierować podczas szukania tej najlepszej.

Platforma inwestycyjna - najważniejsze informacje

Platforma inwestycyjna jest wyspecjalizowanym narzędziem, dzięki któremu inwestorzy - zarówno początkujący jak i ci bardziej doświadczeni mogą realizować transakcje handlowe bez wychodzenia z domu z dowolnego miejsca na Ziemi. Wystarczy, że mają urządzenie podłączone do internetu.

Dzięki platformie transakcyjnej możliwe jest składanie zleceń, zawieranie transakcji oraz przeglądanie analiz dotyczących aktualnej sytuacji na poszczególnych rynkach. Wykorzystując platformę transakcyjną można także testować strategie i zarządzać portfelem inwestycyjnym przez 24 godziny na dobę. Liczba możliwości oferowanych przez poszczególne platformy jest oczywiście mocno zróżnicowana.

W tej chwili liczba platform inwestycyjnych jest bardzo duża. Jednocześnie ciągle pojawiają się na rynku kolejne, dlatego osoby zaczynające swoją przygodę z inwestowaniem mają do wyboru wiele możliwości. Jedną z najbardziej znanych platform inwestycyjnych oferuje Saxo Bank Polska. Oferuje on dostęp 30 000 akcji z rynków głównych i wschodzących na 60 giełdach z całego świata.

Czym można handlować na platformach inwestycyjnych?

Na platformach transakcyjnych można handlować:

  • akcjami,
  • obligacjami,
  • indeksami giełdowymi,
  • funduszami ETF,
  • metalami szlachetnymi,
  • kryptowalutami,
  • kontraktami futures.

O czym należy pamiętać szukając platformy transakcyjnej?

W trakcie poszukiwania dobrej platformy transakcyjnej, warto zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych czynników. Przede wszystkim chodzi tutaj o prostotę obsługi, liczbę funkcjonalności oraz dostępność wersji demonstracyjnej. Dzięki wersji demo początkujący inwestorzy całkowicie za darmo mogą przetestować wszystkie funkcjonalności danej platformy.

Kolejny element to niezawodność i bezpieczeństwo oraz dostęp do profesjonalnej obsługi klienta. Ponadto warto też zweryfikować, czy na wybranej przez nas platformie transakcyjnej są oferowane cykliczne aktualizacje.

Dobra platforma transakcyjna powinna także zaoferować swoim użytkownikom dostęp do aplikacji mobilnej. Dzięki temu dostęp do konta mamy praktycznie zawsze pod ręką bez względu na to, jak daleko od domu się znajdujemy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami, które wiążą się z wysokim ryzykiem nagłej utraty pieniędzy ze względu na wykorzystanie dźwigni finansowej. 68% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu CFD za pośrednictwem tego dostawcy. Inwestor powinien rozważyć, czy rozumie, jak działają produkty CFD, FX i wszelkie inne, oraz czy może pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie