Dobra informacja dla młodych przedsiębiorców. Platformy Startowe powracają do Stalowej Woli. Miasto znalazło się w elitarnym gronie sześciu ekosystemów Polski Wschodniej, w których realizowany będzie wart ponad 108 milionów złotych program Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Poprzednia – pilotażowa edycja Platform realizowana przez Miejski Zakład Komunalny pod marką Stalowy Startup zakończyła się w kwietniu 2017 roku. Innowacyjne, odważne pomysły na biznes złożyło do trzech ówczesnych Platform Startowych (w tym stalowowolskiej) aż 2 tysiące 300 młodych osób w wieku do 35 roku życia. Najlepsi otrzymali nawet 800 tysięcy złotych bezzwrotnego dofinansowania na wdrożenie pomysłów i zamianę swoich startupów w przynoszące zyski finansowe, rozwijające się firmy.

Obecna odsłona idei realizowanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości – ruszyła 2 stycznia i będzie realizowana przez sześciu operatorów (Platformy Startowe) wyłonionych w drodze konkursu.

Stalowa Wola wejdzie w skład teamu Platformy Startowej pod nazwą „Unicorn Hub”, realizowanej wspólnie przez Polską Fundację Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” z siedzibą w Lublinie, Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli i Krakowski Park Technologiczny.

Pomysłodawcy, którzy do tej platformy złożą pomysły na biznes, mogą liczyć na wsparcie znaczących funduszy inwestycyjnych i doradztwo partnerów wspomagających, takich jak ośrodki zdrowia, firmy doradcze, uczelnia wyższa, park naukowo – technologiczny oraz organizacje pozarządowe. Jednym słowem oferta Platformy „Unicorn Hub” oferuje start-upowcom profesjonalną, bezpłatną pomoc ekspercką na każdym etapie rozwoju pomysłu biznesowego, począwszy od złożenia wniosku, na prototypach urządzeń i weryfikacji rynkowej produktu kończąc.

- Zaproszenie do udziału w projekcie w roli Partnera Platformy Startowej jest dla nas sygnałem, że poprzednia edycja projektu realizowanego w Stalowej Woli nie przeszła bez echa w środowisku startupów Polski Wschodniej. A nie był to projekt łatwy i przynoszący natychmiastowe efekty. Młodzi ludzie mają dużo innowacyjnych pomysłów lecz często brak im zwyczajnie odwagi, by wyjść i zapytać czy ich pomysł może być biznesowo atrakcyjny. Czasami brakuje wsparcia merytorycznego, motywacji, narzędzi do rozpoczęcia działania. Od tego się zaczyna. My, w ramach projektu, proponujemy wsparcie dla realizacji tych pomysłów, pod kątem otoczenia administracyjnego, księgowo-prawnego, podatkowego czy promocyjnego. Od podobnych programów tego typu, Platformy Startowe różnią się tym, że nie oferują tylko pieniędzy na kupno auta, czy wynajmu lokalu w ramach otwieranej działalności. Można powiedzieć, że powołujemy sztab ludzi, którzy razem pracować będą nad czyimś pomysłem. To ogromne wsparcie i rzadka okazja, żeby już dzisiaj, sięgnąć po swoje szanse na sukces w biznesie – zachęca Edyta Gargaś, odpowiedzialna za realizację projektu w Stalowej Woli.

Ze wsparcia Platform mogą skorzystać osoby, które pracują nad innowacyjnym pomysłem biznesowym, ale jeszcze nie jest on przedmiotem ich działalności gospodarczej, gotowe zarejestrować swoją firmę w regionie Polski Wschodniej i chętne do tego, aby swój pomysł biznesowy przepracować w profesjonalnym otoczeniu ekspertów branżowych. I, co ważne, nie obowiązuje już kryterium wieku pomysłodawcy – do 35 roku życia. Oznacza to, że swój pomysł na nową usługę lub produkt, może zgłosić osoba w każdym przedziale wiekowym. Akcelerator PARP, do którego wpływać będą pomysły, uruchomiony został 2 stycznia. Najpierw jednak, należy wybrać najlepszą dla siebie Platformę Startową z terenu Polski Wschodniej, zgłosić się do niej i skorzystać z fachowej pomocy specjalistów od startupów.

W Stalowej Woli projekt realizowany będzie w zespole Kuźni Przedsiębiorczości – Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej. - Jak w poprzedniej edycji, nie zabraknie ciekawych warsztatów i aktywnych szkoleń, na które bezpłatny wstęp mają wszyscy mieszkańcy Stalowej Woli i okolic – wyjaśnia Anna Pasztaleniec, prezes MZK.


POLECAMY RÓWNIEŻ:Czy znasz te niezwykłe fakty z życia gwiazd? Nasz plotkarski quiz może cię zaskoczyć!


Te współczesne choroby przeszkadzają w nauce. Pomóż swojemu dzieckuKiedy Europejczycy opuszczają rodzinne gniazdo?Jak zmieniły się ceny w ciągu ostatnich 8 lat? [PORÓWNANIE]
NAJBOGATSZE RODZINY w Polsce 2018. Ile zarabiają? Czy dadzą początek dynastiom biznesu?500 plus to mało. W innych krajach rozdają lodówki i mieszkania!ZOBACZ TAKŻE: FLESZ DNI WOLNE 2019

Źródło:vivi24