Echo Dnia

  Pierwszaki 2017 w powiecie jędrzejowskim. Bałtów dla najsympatyczniejszej klasy

  Już po raz 15 prezentujemy klasy pierwsze z powiatu jędrzejowskiego i województwa świętokrzyskiego. To zwieńczenie ważnej akcji. W piątek, 29 grudnia o 21 zakończyło się głosowanie na klasy, oto wyniki!

  Akcja „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły” od 15 lat jest organizowana przez „Echo Dnia”. W tym roku przy pomocy burmistrzów, Jędrzejowa - Marcina Piszczka, Sędziszowa - Wacława Szarka; wójtów, Oksy - Tadeusz Soboń i Słupi Jędrzejowskiej - Krzysztof Nowak, policji, straży pożarnej , Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Wsparcia udzielają też marszałek województwa i wojewoda świętokrzyski .

  Partnerzy akcji:
  Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa:
  - Oświata jest dla nas jednym z kluczowych zadań. Każdego roku dokładamy do niej milionowe kwoty z budżetu gminy, aby dzieci mogły się uczyć w szkołach na miarę XXI wieku. Do tej pory przeprowadziliśmy już szereg termomodernizacji siedzib przedszkoli i szkół podstawowych. Staraliśmy się także polepszyć zaplecze sportowe, stąd budowa kompleksu boisk. To wszystko udało się dzięki pozyskaniu na ten cel pieniędzy z zewnątrz. W ostatnich latach wydaliśmy na ten cel prawie 8 milionów złotych. To jednak nie koniec, bo już złożyliśmy wnioski na kolejne inwestycje związane z oświatą.

  Wacław Szarek, burmistrz Sędziszowa: - Oświata jest dla nas jednym z najważniejszych priorytetów, a w tym wychwytywanie i rozwój talentów poprzez na przykład koła zainteresowań między innymi w domu kultury, śpiew, taniec, ale jednocześnie pomoc tym, którzy sobie nie radzą. Ważna jest też działalność patriotyczno – historyczna – dbałość o miejsca pamięci narodowej. Wspieramy szkoły w czym tylko się da. Baza materialna to podstawowa rzecz, ale inspirujemy szkoły też do pisania projektów. Każdego roku przyznajemy stypendia burmistrza dla najzdolniejszych uczniów, co jest motywacją do działania.

  Krzysztof Nowak, wójt Słupi: - Oświata to nasz priorytet i robimy wszystko co w naszej mocy, aby wszystko co ze szkołą związane stało na bardzo wysokim poziomie. Myślę, że na chwilę obecną wszystko jest u nas faktycznie na w miarę dobrym poziomie. Nie ma problemu po reformie, wszystko działa jak trzeba. Mamy wszystko poukładane. Nauczyciele nie stracili pracy. Mamy dwie szkoły. Cały czas prowadzone są w nich zajęcia pozalekcyjne. Są organizowane zajęcia sportowe na hali gimnastycznej. Dla dzieci dodatkowo wprowadziliśmy poza angielskim, język niemiecki. Zapewniamy im też dowozy. Teraz będziemy też termomodernizować placówki.

  Tadeusz Soboń, wójt Oksy: - Oświata jest dla mnie i Rady Gminy bardzo ważna, to dla mnie samego priorytet. Wydajemy dużo na oświatę, żeby dzieci mogły się uczyć w dobrych warunkach. Staramy się iść z duchem czasu i być nowocześni. Przede wszystkim dzięki środkom z Urzędu Marszałkowskiego udało nam się zrobić dwie pracownie naukowe, doprowadzamy też internet szerokopasmowy do placówek, mamy również tablice interaktywne. Doposażyliśmy także szkoły w boiska wielofunkcyjne i sale gimnastyczne. Dzieci mają w placówkach zajęcia dodatkowe.

  Zwieńczeniem akcji jest prezentacja klas pierwszych i plebiscyt na najsympatyczniejszą klasę pierwszą. W powiecie jędrzejowskim wybieraliśmy trzy najsympatyczniejszych klasy. Głosowaliśmy poprzez SMS, cena 2,46 złotych z VAT - 1 głos to 10 punktów; facebook - 1 głos to 2 punkty; klik na echodnia.eu - 1 głos to 1 punkt.
  Klasa z pierwszego miejsca w powiecie weźmie udział w wyprawie do JuraParku w Bałtowie. Wśród atrakcji są: zwiedzanie JuraParku z przewodnikiem , Prehistorycznego Oceanarium, Muzeum Jurajskiego, wycieczka po Zwierzyńcu Bałtowskim, przejazd Kolejką Bałtowską, warsztaty plastyczne. Każdy uczeń trzyma też książeczkę Zagadki Drogowego.

  Za drugie miejsce zaproszenia do Galerii Korona w Kielcach z atrakcjami: zaproszenie do Multikina na dowolny film oraz godzinną zabawę w bawialni Czary Mary. Transport we własnym zakresie.
  Klasa, która zajmie trzecie miejsce w powiecie, otrzyma wejściówki do Alei Miniatur w Krajnie. Transport klas we własnym zakresie.
  Uwaga ! Wszystkie klasy walczą o nagrody główne w województwie - całodniowe wycieczki do parków rozrywki „Zatorland” w Zatorze. Zdobędzie je pięć klas z największą ilością głosów. Zapewniamy transport i wyżywienie.
  Głosowanie już się rozpoczęło i zakończy się w piątek 29 grudnia 2017 roku o godzinie 21. Wygrywają klasy z największą liczbą punktów.

  Regulamin plebiscytu

  Ostatnie plebiscyty

  Wideo