To nie żart. Abonenci Plusa mogą zrywać umowy bez żadnych konsekwencji. Tak się stało dlatego, że operator zmie-nia regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych.
- W przypadku wypowiedzenia przez abonenta umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych w związku z brakiem akceptacji zmian w nowym regulaminie, operatorowi nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze – wyjaśniła Elżbieta Pta-zyńska-Sadowska, rzecznik Polkomtela.
Nawet jeżeli ktoś podpisał trzy miesiące temu umowę cza-sową i wziął telefon w promocyjnej cenie za 1,22 złotego, nie ma obowiązku oddawać aparatu.
- Zmiany szczególnie ważne z punktu widzenia abonentów Polkomtel SA to zrezygnowanie z opłat za świadczenie usług: „blokada połączeń wychodzących z tytułu przekroczonego terminu płatności za rachunek telefoniczny” i „zawieszenie wszelkich usług telekomunikacyjnych z tytułu przekroczonego terminu płatności za rachunek telefoniczny”. Według nowego regulaminu, został zwiększony wymiar odszkodowania, jakie przysługiwać będzie abonentowi w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania usługi telekomunikacyjnej. Dotychczas była to 1/30 miesięcznej opłaty za daną usługę lub 1/30 stałej opłaty miesięcznej, na przykład abonament. Od przyszłe-go miesiąca odszkodowanie będzie wynosiło 1/15 miesięcznej opłaty – dodała Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska.
Z dwóch do siedmiu dni zostanie wydłużony termin blokady karty SIM z powodu kradzieży lub zagubienia.
Jeszcze w tym miesiącu Polkomtel może w trybie natychmiastowym rozwiązać umowę w razie nieterminowego regulowania płatności. Od lipca, jeśli spółka będzie chciała to zrobić, będzie musiała poinformować abonenta, z jakiego powodu chce to zrobić, na przykład o saldzie zadłużenia i warunkach zapłaty.
Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?