MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Plus wprowadza nowy regulamin

Roman FURCIŃSKI, [email protected]
To ostatnie dni, kiedy abonenci bez żadnych konsekwencji mogą zerwać z Plusem umowy.
To ostatnie dni, kiedy abonenci bez żadnych konsekwencji mogą zerwać z Plusem umowy.
Jeśli korzystasz z usług operatora komórkowego sieci Plus, a chcesz zerwać z różnych względów umowę, zrób to jak najszybciej. Nie poniesiesz żadnych konsekwencji, nawet jeżeli pół roku temu podpisałeś umowę na 2 lub 3 lata.

To nie żart. Abonenci Plusa mogą zrywać umowy bez żadnych konsekwencji. Tak się stało dlatego, że operator zmie-nia regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych.

 

 

- W przypadku wypowiedzenia przez abonenta umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych w związku z brakiem akceptacji zmian w nowym regulaminie, operatorowi nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze – wyjaśniła Elżbieta Pta-zyńska-Sadowska, rzecznik Polkomtela.

Nawet jeżeli ktoś podpisał trzy miesiące temu umowę cza-sową i wziął telefon w promocyjnej cenie za 1,22 złotego, nie ma obowiązku oddawać aparatu.

 

- Zmiany szczególnie ważne z punktu widzenia abonentów Polkomtel SA to zrezygnowanie z opłat za świadczenie usług: „blokada połączeń wychodzących z tytułu przekroczonego terminu płatności za rachunek telefoniczny” i „zawieszenie wszelkich usług telekomunikacyjnych z tytułu przekroczonego terminu płatności za rachunek telefoniczny”. Według nowego regulaminu, został zwiększony wymiar odszkodowania, jakie przysługiwać będzie abonentowi w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania usługi telekomunikacyjnej. Dotychczas była to 1/30 miesięcznej opłaty za daną usługę lub 1/30 stałej opłaty miesięcznej, na przykład abonament. Od przyszłe-go miesiąca odszkodowanie będzie wynosiło 1/15 miesięcznej opłaty – dodała Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska.

 

Z dwóch do siedmiu dni zostanie wydłużony termin blokady karty SIM z powodu kradzieży lub zagubienia.

 

Jeszcze w tym miesiącu Polkomtel może w trybie natychmiastowym rozwiązać umowę w razie nieterminowego regulowania płatności. Od lipca, jeśli spółka będzie chciała to zrobić, będzie musiała poinformować abonenta, z jakiego powodu chce to zrobić, na przykład o saldzie zadłużenia i warunkach zapłaty.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia