Po decyzji rządu - wielka radość w Staszowie i Połańcu

Marzena Smoręda
-  Teraz jest szansa na przywrócenie normalnego kierunku rozwoju -  mówi Leszek Kopeć, burmistrz miasta i gminy Staszów.
- Teraz jest szansa na przywrócenie normalnego kierunku rozwoju - mówi Leszek Kopeć, burmistrz miasta i gminy Staszów.
Udostępnij:
Dużym krokiem związanym z rozwojem gospodarczym swoich gmin nazywają włodarze miast i gmin Staszów i Połaniec włączenie terenów inwestycyjnych w Staszowie i Połańcu do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice.

ZOBACZ TAKŻE: 60sekundBIZNESU - o społecznym wymiarze nowoczesnych zakupów i płatności

Decyzja o tym zapadła w ubiegłym tygodniu w Warszawie. I Leszek Kopeć, burmistrz Staszowa, i Jacek Tarnowski, włodarz Połańca, cieszą się z rządowej decyzji i mają duże nadzieje na sukces powiatu.

Pierwsze tereny specjalne w Staszowie
W Staszowie zapanowała radość. - To dla nas duża nadzieja związana z rozwojem zniszczonego w poprzednich latach na tych terenach przemysłu. Na usługach, handlu nie da się budować gospodarki, a jak na razie to właśnie tylko te branże u nas funkcjonują. Potrzebujemy zakładów produkcyjnych i miejsc pracy dla naszych mieszkańców. Teraz jest szansa na przywrócenie normalnego kierunku rozwoju. Staraliśmy się prawie rok o objęcie naszych terenów inwestycyjnych specjalnymi warunkami i cieszymy się, że wreszcie mamy ten upragniony sukces. 11 hektarów w Strefie Ekonomicznej Starachowice to początek tego kierunku. Na jedną trzecią tego obszaru już mamy dwóch potencjalnych inwestorów z przygotowaną dokumentacją inwestycyjną. Wkrótce wystąpimy o włączenie kolejnych, tym razem 34 hektarów obszaru do strefy- mówi Leszek Kopeć, burmistrz miasta i gminy Staszów.

Kolejne obszary w Połańcu

– Wreszcie się udało i mamy tereny, które znacznie poszerzają nasze możliwości gospodarcze, a potencjalnym inwestorom dają pole do popisu - mówi burmistrz
– Wreszcie się udało i mamy tereny, które znacznie poszerzają nasze możliwości gospodarcze, a potencjalnym inwestorom dają pole do popisu - mówi burmistrz miasta i gminy Połaniec Jacek Tarnowski.

Do istniejących w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Starachowice 22 hektarów obszarów objętych specjalnymi preferencjami dla przedsiębiorców dołącza kolejne 18 hektarów. Razem daje to 40 hektarów powierzchni dla firm.

– To bardzo dobra decyzja i wiadomość. Na te możliwości czekaliśmy od 2014 roku, od kiedy rozpoczęły się starania o włączenie nowych obszarów pod działanie Strefy – mówi burmistrz miasta i gminy Połaniec Jacek Tarnowski.

Dodaje, że kilka lat starań wymagało wielu przedsięwzięć, przygotowań, interwencji. – Wreszcie się udało i mamy tereny, które znacznie poszerzają nasze możliwości gospodarcze, a potencjalnym inwestorom dają pole do popisu. Warto podkreślić, że atrakcyjne inwestycyjne tereny na obszarze naszej gminy, które teraz znajdą się w strefie przez te wszystkie lata starań były jakby zamrożone i nie można było ich przeznaczyć dla przedsiębiorców. Mamy wiele zgłoszeń, listów intencyjnych w sprawie wprowadzenia się na obszar strefy. Każda propozycja to potencjalny krok ku budowie gospodarczej siły gminy – mówi Jacek Tarnowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Po decyzji rządu - wielka radość w Staszowie i Połańcu - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie