Pod znakiem „Radosnej szkoły” w Targach Kielce

Piotr BURDA [email protected]
Szkoły i uczelnie tradycyjnie prześcigają się w pomysłach na przyciągniecie targowych gości do swoich stoisk.
Szkoły i uczelnie tradycyjnie prześcigają się w pomysłach na przyciągniecie targowych gości do swoich stoisk.
Udostępnij:
Oferty szkół i uczelni, nowe podręczniki. Tegoroczne targi edukacyjne są jednak pod znakiem pomocy szkolnych dla „Radosnej szkoły”.

Szkoły i uczelnie tradycyjnie prześcigają się w pomysłach na przyciągniecie targowych gości do swoich stoisk. Swoją ofertę prezentują się na tablicach multimedialnych, uczennice szkól fryzjerskich robią fantazyjne fryzury i makijaże.

 

 

Bolid na zachętę

Największe pole do popisu mają szkoły zawodowe. Tak jak kielecki Zespół Szkół Zawodowych nr 3, który promował się bolidem własnej konstrukcji. – W tym roku zainteresowanie na-szym stoiskiem jest wyjątkowo duże. To znak, że szkoły zawodowe przeżywają renesans – mówi Andrzej Kasza, nauczyciel ZSZ nr 3.

 

Klocki, pufy i zjeżdżalnie

Najwięcej gości było jednak na stoiskach firm produkujących pomoce szkolne. To wynik rządowego programu „Radosna szkoła”. Tylko w tym roku do świętokrzyskich szkół trafi z budżetu państwa 5,2 milona  złotych na zakup pomocy dydaktycznych. A program będzie realizowany aż do 2014 roku. Nic wiec dziwnego, że dyrektorzy szkół i samorządowcy z zaciekawieniem przeglądali oferty firm produkujących pomoce szkolne. A wśród nich byli też… Węgrzy. – U nas jest tylko pięć tysięcy szkół i mamy duży kryzys finansowy. Przyjechaliśmy do Kielc, bo u was jest ogromny rynek edukacyjny – mówi Laszlo Zama-toczky z firmy Melo - Diak.

 

Na fotelu fakira

Największym zainteresowaniem cieszy się stoisko Euro-pejskiej Agencji Rozwoju. Dzieci czekały w kolejce aby usiąść na „fotelu fakira” najeżonym gwoździami. – Pokazujemy w ten obrazowy sposób proste prawa fizyki – mówi Monika Zatorska z Europejskiej Agencji Rozwoju. Monika Zatorska, wspólnie z Aldoną Kopik są autorkami dużego programu edukacyjnego „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Znany bardziej jako PUD realizowany jest przez kielecką Grupę Edu-kacyjną S.A. w 2,7 tys. szkół w sześciu województwach i uczestniczy w nim 130 tys. uczniów.

 

Oświata do remontu

Targowym prezentacjom towarzyszy wiele imprez. Najważniejsza jest „Ogólnopolskie Forum Dyrektorów Szkół”. Gościem forum był wczoraj Kamil Wyszkowski, członek zespołu doradców strategicznych premiera Donalda Tuska. Mówił o tym w jakim kierunku powinna pójść polska oświata przez najbliższe dwadzieścia lat. Padło wiele gorzkich słów o stanie polskiej edukacji. – Nasi naukowcy nie są cytowani. Nie tylko dlatego, że ich publikacje nie są w języku angielskim, więc ich nikt nie rozumie. Również dlatego, że są to publikacje niewarte cytowania – mówił Kamil WyszkowskiXV Obszerne fragmenty jego wczorajszego wystąpienia znajdą się portalu www.echodnia.eu/edukacja.

Targi Edukacja potrwają do piątku.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie