Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

11 milionów złotych na modernizację oddziału neurologii szpitala w Tarnobrzegu. To inwestycja w leczenie udaru

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
W uchwalonym budżecie województwa podkarpackiego na 2022 rok urząd marszałkowski przeznaczył 11 milionów złotych na modernizację oddziału neurologii Wojewódzkiego Szpitala imienia Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. Chce rozbudować go o pododdział udarowy i włączyć do sieci punktów leczenia tego schorzenia na Podkarpaciu.

Przygotowania do inwestycji trwają od dłuższego czasu. Szpital pod koniec października podpisał umowę z firmą Instal-Tech z Krakowa na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pod nazwą „Modernizacja Oddziału Neurologii poprzez rozszerzenie o Pododdział Udarowy polegająca na przebudowie pomieszczeń I piętra Pawilonu F1 wraz z zakupem sprzętu i aparatury medycznej w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu”.

Modernizacja przewiduje prace budowlane na piętrze pawilonu, które mają na celu utworzenie pododdziału udarowego z salą wzmożonego nadzoru pielęgniarskiego i salami łóżkowymi z zapleczem, jak również zaprojektowanie węzłów sanitarnych przy istniejących pokojach łóżkowych.

Z projektu wynika, że w skład zespołu pomieszczeń pielęgnacyjnych oddziału wchodzić będą: 6-łóżkowa sala intensywnego nadzoru poudarowego z brudownikiem i węzłem sanitarnym dostępnym z sali przystosowanym dla potrzeb osób niepełnoprawnych, cztery pokoje 4-łóżkowe dla pacjentów, każdy z własnym węzłem sanitarnym, jeden pokój 2 – łóżkowy pacjentów z własnym węzłem sanitarnym, dwa pokoje 1-łóżkowe z własnymi węzłami sanitarnymi, centralny punkt pielęgniarski z pokojem przygotowawczym pielęgniarskim, gabinet diagnostyczno – zabiegowy, łazienka dla pacjentów przystosowana dla osób niepełnosprawnych, w szczególności poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz brudownik

W wydzielonej części oddziału zaprojektowano między innymi poradnię logopedyczną, pokój pielęgniarki oddziałowej w miejscu obecnego gabinetu ordynatora, sekretariat medyczny w miejscu obecnego gabinetu lekarzy, pokój pracy lekarzy, dyżurkę lekarską z węzłem sanitarnym w miejscu gabinetu diagnostyczno – zabiegowego, gabinet ordynatora.

W składzie zespołu pomieszczeń ogólnych zaprojektowano między innymi: gabinet diagnostyczno – zabiegowy, sale pobytu dziennego, pokój badań EEG z holterem, pokój psychologa, salę rehabilitacji, pokój rehabilitantów, magazyn oddziałowy, kuchenkę oddziałową.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie