1,2 mln złotych dla Nowej Dęby na rozbudowę drogi w...

  1,2 mln złotych dla Nowej Dęby na rozbudowę drogi w podstrefie ekonomicznej

  Wioletta Wojtkowiak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  1,2 mln złotych dla Nowej Dęby na rozbudowę drogi w podstrefie ekonomicznej
  - Strefa ekonomiczna to nasze serce gospodarcze. Musimy zabiegać o to, by przedsiębiorcom chciało się tam funkcjonować, aby przybywało nowych, bo dzięki temu są dochody budżetowe - mówi burmistrz Wiesław Ordon. Przedsiębiorcy i władze gminy mają powody do zadowolenia.
  1,2 mln złotych dla Nowej Dęby na rozbudowę drogi w podstrefie ekonomicznej
  Projekt „Rozbudowa drogi gminnej nr 109966R na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan - podstrefa Nowa Dęba” złożony do wojewody podkarpackiego w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, znalazł się na wstępnej liście rankingowej do dofinansowania. Wysokość spodziewanej dotacji to 1 milion 250 tysięcy złotych, a więc 50 procent kosztów kwalifikowalnych zadania, które ma rozpocząć się w 2019 roku.


  Konkurencja była duża. O dofinansowanie drogowych inwestycji zabiegało 68 podkarpackich gmin. Na wstępnej liście rankingowej znalazło się 38 wniosków, wśród nich nowodębski. Urzędnikom pozostaje trzymać kciuki, aby pieniędzy wystarczyło dla wszystkich ujętych w tabeli.
  Wartość inwestycji, do której przymierza się samorząd szacowana jest na ponad 3 miliony złotych. Spodziewana dotacja z budżetu wojewody w wysokości 1 miliona 250 tysięcy złotych pokryje tak zwaną część kwalifikowalną projektu o wartości 2,5 miliona złotych.

  Inwestycja w tej części obejmie przebudowę jezdni na odcinku tysiąca metrów od bramy dolnej przy ulicy Kościuszki do skrzyżowania prowadzącego w stronę ulicy Szypowskiego i do firmy Marma Polskie Folie. Liczący około 700 metrów odcinek od skrzyżowania do bramy górnej był modernizowany kilka lat temu. Nadszedł więc czas na budowę chodników oraz modernizację sześciu skrzyżowań i przejść dla pieszych. W ramach tak zwanej części niekwalifikowalnej projektu gmina na własny koszt będzie budować miejsca parkingowe i część oświetlenia ulicznego. Wartość tego przedsięwzięcia to około 700 tysięcy złotych.

  Inwestycja, która ma poprawić warunki działalności przedsiębiorców jest pierwszym etapem projektu, obejmującego swym zakresem pozostałe ulice w strefie. Gmina będzie zabiegać o dofinansowanie kolejnych zadań z nowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. Jak mówi burmistrz Wiesław Ordon, sam projekt wpisuje się w całokształt działań podjętych dla poprawy warunków działalności w nowodębskiej podstrefie.

  Siedem lat temu gmina przejęła drogi w strefie i ich utrzymanie. W tym roku zakończyła, przy pomocy powiatu tarnobrzeskiego, przebudowę ulicy Kościuszki, drogi dojazdowej do strefy. Przygotowała także dokumentację techniczną na przebudowę kanalizacji sanitarnej, zaś Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej na modernizację wodociągów. Ponieważ nie ma teraz naborów na środki wspierające takie projekty, trzeba czekać na nową perspektywę finansową.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu


  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.