2 liga. Dawid Pietrzkiewicz, piłkarz Stali Stalowa Wola: Byliśmy słabsi (WIDEO)

Damian Wiśniewski
Stal Stalowa Wola
W sobotnie popołudnie Stal Stalowa Wola przegrała na własnym boisku mecz z Garbarnią Kraków 0:2. Bramkarz i jednocześnie kapitan tego zespołu, Dawid Pietrzkiewicz, w rozmowie z mediami klubowymi przyznał, iż ta porażka była zasłużona.

Stali Stalowa Wola mecz z Garbarnią Kraków zwyczajnie nie wyszedł. Klub z Podkarpacia zagrał prawdododobnie najsłabsze spotkanie od momentu restartu rozgrywek drugoligowych po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa i zasłużenie przegrał dwiema bramkami.

Przyznał to najpierw Szymon Szydełko na pomeczowej konferencji prasowej. - Nie ma się co oszukiwać, ten mecz nam po prostu nie wyszedł. Po dwóch bardzo dobrych meczach przyszedł słabszy dzień - powiedział szkoleniowiec Stali Stalowa Wola

W tym samym tonie po sobotnim spotkaniu wypowiadał się także bramkarz i zarazem kapitan zielono-czarnych, Dawid Pietrzkiewicz.

- Przegraliśmy ważny mecz, ale nie ma co spuszczać głów. W środę czeka nas kolejne ważne spotkanie. Teraz byliśmy po prostu słabsi o dwie bramki od rywali - dodał od siebie w rozmowie z mediami klubowymi.

Przed ostatnią kolejką Garbarnia Kraków spadła do strefy spadkowej, z której natomiast wydostała się po raz pierwszy w tym sezonie Stal Stalowa Wola. Ta zamiana miejscami w przypadku tych dwóch klubów nie trwała jednak długo i krakowianie szybko wrócili na bezpieczną lokatę, kosztem właśnie między innymi stalowowolskiej ekipy. W sobotę kluczowa według Dawida Pietrzkiewicza była pierwsza połowa.

- Garbarnia wybiła nas z rytmu strzelając dwa gole w pierwszej połowie. Nam się gra nie kleiła, ale gol kontaktowy mógłby coś zmienić. Co do tych straconych goli - pierwszy to mocny strzał przeciwnika, drugi rykoszet - powiedział także kapitan "Stalówki".

Teraz przed nim i jego kolegami z zespołu bardzo ważne dni. Już w środę 30 czerwca zmierzą się oni z innym przeciwnikiem walczącym o utrzymanie w drugiej lidze, Lechem II Poznań.

Rezerwy czołowego ekstraklasowego zespołu w poprzedniej kolejce stworzyły świetne widowisko grając z ówczesnym wiceliderem tabeli, GKS Katowice. W 88. minucie gry poznaniacy stracili gola i remisowali 2:2, ale w doliczonym czasie gry do drugiej połowy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

- Przygotowujemy się na każdego rywala osobno. Wszystkie mecze do końca będą emocjonujące, a liga będzie ciekawa. Nam zależy na jak najszybszym zapewnieniu sobie utrzymania - dodał również Pietrzkiewicz.

Całość wypowiedzi Dawida Pietrzkiewicza dla mediów klubowych Stali (za facebook.com / Stal Stalowa Wola):

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0