2 liga koszykarzy. Trzy porażki naszych drużyn, w tym dwie Siarki Tarnobrzeg i jedna Stali Stalowa Wola (ZDJĘCIA Z MECZU)

Cezary Gumiński (z piłką) koszykarz Stali Stalowa Wola.
Cezary Gumiński (z piłką) koszykarz Stali Stalowa Wola. Włodzimierz Łyżwa
W meczach drugiej ligi koszykarzy, słabe nastroje w obozach Siarki Tarnobrzeg i Stali Stalowa Wola. Oba zespoły przegrały swoje mecze. Siarka w ten weekend rozegrała dwa mecze, w tym jeden zaległy z bardzo trudnymi rywalami, liderem i wiceliderem tabeli. Stal Stalowa Wola była bliska wygranej w Radomiu, ale zawaliła ostatnie kilka minut meczu.

Żubry Białystok - Siarka Tarnobrzeg 95:69 (21:22, 20:19, 19:12, 35:16).

Żubry: Lewandowski 15, Wróblewski 6, Czosnowski 6, Misiewicz, Warszawski 14 - Kamiński, Bombrych, Zabielski, Andruk 5, Wielechowski 14, Parszewski 11, Szczerbatiuk 3.
Trener: Tomasz Kujawa.

Siarka: Gazarkiewicz 15, Pandura 9, Baran 0, Mikołajko 23, Pawełek 0 - Buszta 13, Karliński 7, Dominik 0, Rycerz 2, Jadaś 0.
Trener: Arkadiusz Papka.

Podopieczni trenera Arkadiusza Papki, koszykarze Siarki Tarnobrzeg fatalnie zagrali czwartą kwartę i wysoko przegrali z liderem tabeli, Żubrami w Białymstoku.
Po dwóch kwartach meczu, Siarka remisowała po 41. Trzecia kwarta była w miarę wyrównana. Na 50 sekund przed końcem tej kwarty, po rzucie za dwa punkty Mateusz Gazarkiewicza było tylko 54:53 dla gospodarzy.
Na początku czwartej kwarty nie było jeszcze tak źle, jeżeli chodzi o wynik. Było 62:55 dla Żubrów.
Później nastąpił przestój w grze tarnobrzeskiego zespołu i po kilku następnych minutach gry już było 79:55.

Rosa-Sport Radom - Stal Stalowa Wola 80:72 (20:19, 20:19, 14:19, 26:15).

Rosa-Sport: Nowakowski 8, Rojek 22, Nowik 0, Wątroba 14, Zwęgliński 10 - Adamczyk 0, Krakowiak 1, Lis 0, Tyszka 2, Walski 0, Ziółko 23.
Trener: Dawid Mazur.

Stal: Gumiński 19, Bandyga 15, Kaczmarski 0, Łabuda 8, Tabor 0 - Buczek 3, Pietras 6, Wojtanowicz 0, Bejnar 5, Szubart 2, Baj 0, Kindlik 11.
Trener: Bogdan Pamuła.

Po trzech kwartach meczu w Radomiu nic nie zapowiadało przegranej podopiecznych trenera Bogdana Pamuły z Rosą Sport. Czwarta kwarta, a w zasadzie samo końcówka zadecydowała o przegranej Stali w Radomiu.
Jeszcze na dwie minuty przed końcem pojedynku było równo po 71. Później młodzi koszykarze Rosa-Sport odjechali z wynikiem naszej drużynie. Szkoda bo Stal mogła się pokusić o wygraną na radomskiej ziemi i dopisanie sobie dwóch punktów.

Tur Basket Bielsk Podlaski - Siarka Tarnobrzeg 94:80 (23:22, 25:12, 15:25, 31:21).

Tur: Kuczyński 18, Kus 5, Pisarczyk 18, Lewandowski 2, Weres 21 - Monach 6, Mateusz Bębeniec 4, Maciej Bębeniec 3, Kiluk, Milewski 9, Stefanik 8.
Trener: Krzysztof Zakrzewski.

Siarka: Buszta 16, Mikołajko 24, Baran 9, Gazakiewicz 13, Bandura 13 - Dominik 0, Jadaś 0, Pawełek 1, Rycerz 0, Karliński 4.

W zaległym meczu podopieczni trenera Arkadiusza Papki po walce przegrali z wiceliderem tabeli Turem Basket w jego hali.