2. liga koszykówki. Stal Stalowa Wola podejmie Żubry Białystok

DW
Marcin Radzimowski
Koszykarzy Stali Stalowa Wola w weekend czeka kolejna trudna przeprawa. Tym razem będą się oni mierzyć we własnej hali z zespołem, który ma aspiracje sięgające awansu do pierwszej ligi, z Żubrami Białystok.

W ostatniej kolejce podopieczni trenera Bogdana Pamuły grali na wyjeździe z Akademią Koszykówki Legii Warszawa. W trzeciej i czwartej kwarcie prezentowali się nieźle i wygrali każdą z nich różnicą dwóch punktów. Po pierwszej połowie strata do zespołu ze stolicy Polski była jednak zbyt duża i ostatecznie do warszawianie wygrali ten mecz 87:73.

Było to 14 porażka w 14 meczu tego sezonu Stali Stalowa Wola. Zespół ten zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i zarazem jedyne, które po sezonie oznacza spadek do trzeciej ligi. Jego strata do pierwszej bezpiecznej lokaty wynosi natomiast dwa punktu, przy czym zajmująca ją Ochota Warszawa ma o jeden mecz rozegrany mniej.

Żubry Białystok w tabeli są natomiast na miejscu piątym i po 13 meczach mają zdobytych 23 punkty.

Stal będzie gospodarzem meczu z tym zespołem. Odbędzie się on w sobotę 11. stycznia, początek o godzinie 16.