2 liga. ZAPIS RELACJI LIVE. Stal Stalowa Wola ograła z Górnika Polkowice

Damian Wiśniewski
W sobotę czwartego lipca w meczu 30. kolejki drugiej ligi Stal Stalowa Wola podejmie przed własną publicznością Górnika Polkowice. Cz zrewanżuje mu się za porażkę 0:3 w pierwszej rundzie? Początek zmagań o godzinie 17, około pół godziny wcześniej rozpoczniemy tutaj relację LIVE!

RELACJA LIVE

ODŚWIEŻ, ABY ZAKTUALIZOWAĆ

Stal Stalowa Wola - Górnik Polkowice 3:0 (2:0)
Bramki:
Dominik Chromiński 20, Szymon Jarosz 30, Kacper Śpiewak 59.
Żółte kartki: Dominik Chromiński 70, Szymon Jopek 79, Szymon Jarosz 82 - Rafał Karmelita 28, Kamil Wacławczyk 67, Jędrzej Król 75.
Stal: Pietrzkiewicz – Jarosz, Kiercz, Mroziński - Sobotka, Jopek, Stelmach (90. Stępniowski), Zmorzyński, Chromiński (74. Ciepiela) - Śpiewak (83. Szczutowski), Fidziukiewicz (85. Waszkiewicz).
Górnik: Furtak – Fryzowicz, Karmelita, Kowalski-Haberek, Magdziak, Radziemski (61. Baszak), Mucha, Wacławczyk, Baranowski (78. Osiadły), Szuszkiewicz (69. Król), Bednarski (89. Ciupka).

18:50
Już za chwilkę na naszej stronie internetowej pojawią się relacja z meczu, galera zdjęciowa i komentarze trenerów. Zapraszamy!

90+3'
Koniec! Pewna i zasłużona wygrana Stali!

90+3'

Magdziak oddał niecelny strzał na bramkę Stali.

90+1'
Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy.

90'
Wiktor Stępniowski zmienia Przemysława Stelmacha.

89'
Nieco za lekko Mroziński podał do Pietrzkiewicza, co starał się wykorzystać Ciupka, ale bramkarz Stali był szybszy.

89'
Zmiana w Górniku, Ciupka wchodzi za Bednarskiego.

88'
Mogło być 4:0! Bardzo dobry strzał Bartosza Sobotki z okolic szesnastego metra, ale jeszcze lepiej interweniował Furtak!

86'
Niecelny strzał na bramkę Stali w wykonaniu Bednarskiego.

85'
I kolejna zmiana w Stali, Adam Waszkiewicz wszedł za Michała Fidziukiewicza.

83'
Adrian Szczutowski zmienia Kacpra Śpiewaka.

83'
Osiadły dośrodkował z rzutu wolnego, ale zrobił to za mocno i piłka opuściła boisko.

82'
Żółta kartka dla Szymona Jarosza.

81'
Długie zagranie z głębi pola do Fidziukiewicza, ale tego ubiegł rywal.

79'
Żółta kartka dla Szymona Jopka.

78'
Baranowski schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się na nim Osiadły.

77'
Baszak faulował Ciepielę w środkowej stefie boiska

75'
Żółta kartka dla Jędrzeja Króla za faul na Krzysztofie Kierczu.

74'
Pierwsza zmiana w Stali. Bartłomiej Ciepiela wchodzi na murawę za Dominika Chromińskiego.

72'
Karmelita oddał leciutki strzał z okolic linii pola karnego i Pietrzkiewicz spokojnie złapał piłkę.

71'
Wacławczyk dośrodkował z rzutu wolnego, ale zrobił to bardzo słabo. Fidziukiewicz wybił futbolówkę z własnej szesnastki.

70'
Żółta kartka dla Dominika Chromińskiego za to jak faulował Patryka Muchę.

69'
Druga zmiana w Górniku. Jędrzej Król wchodzi na murawę za Mariusza Szuszkiewicza.

68'
Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale ostatecznie żaden z piłkarzy Stali nie przeciął podania i piłka wpadła do rąk Furtaka.

67'
Żółta kartka dla Wacławczyka za faul na Chromińskim.

65'
Kacper Śpiewak był faulowany w środkowej strefie boiska.

64'
A teraz dobra interwencja Pietrzkiewicza po wrzutce w szesnastkę Stali.

63'
Dośrodkowanie w pole karne Górnika, ale bramkarz łapie piłkę.

61'
Zmiana w Górniku, Baszak wchodzi za Radziemskiego

60'
Po podaniu od Chromińskiego Kacper Śpiewak nie dał szans bramkarzowi w sytuacji sam na sam!

59'
GOOOL! 3:0 dla Stali, gol Kacpra Śpiewaka!

57'
Świetna okazja dla gości! Zaspali nieco obrońcy Stali, Bednarski wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale piłka potoczyła się minimalnie obok lewego słupka bramki Pietrzkiewicza! Najlepsza okazja Górnika w tym meczu.

56'
Radziemski starał się zaatakować indywidualnie prawą stroną boiska, ale świetnie powstrzymali go Jopek wespół z Chromińskim.

54'
Fryzowicz starał się dośrodkować w pole karne w kierunku Bednarskiego, ale piłka ostatecznie do niego nie dotarła i mają ją gospodarze.

52'
Górnik starał się zaatakować prawą stroną boiska, ale dobrze rywali powstrzymali obrońcy Stalówki.

50'
Na szczęście już wszystko w porządku i wracamy do gry.

49'
Przerwa w grze po tym, jak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Górnika piłkarze dwóch przeciwnych zespołów, Magdziak i Stelmach, zderzyli się głowami.

48'
Kacper Śpiewak upadł w polu karnym Górnika, ale sędzia pokazuje, że nie ma mowy o rzucie karnym

46'
Stal zaczęła drugą połowę.

17:48
Bardzo dobra pierwsza połowa Stali. Dużo konkretów w grze do przodu - niby oddał inicjatywę Górnikowi, ale tylko ona stwarzała sobie okazje bramkowe. Spokojnie mogłaby prowadzić nawet 4:0, a nie 2:0.

45'
Koniec pierwszej połowy!

44'
Śpiewak starał się oddać strzał z powietrza, ale nie trafił w piłkę.

43'
Mogło być 3:0! Indywidualnie zaatakował Kacper Śpiewak, ale ostatecznie jego strzał obronił bramkarz Górnika!

41'
Mądrze broni się dzisiaj Stal. Choć Górnik ma przewagę w posiadaniu piłki, to nie stworzył sobie praktycznie żadnego zagrożenia pod jej bramką.

39'
Radziemski dośrodkował z prawej strony boiska, a Jopek wybił piłkę z pola karnego Stali.

38'
Sobotka dośrodkował z rzutu rożnego w szesnastkę gości, ale ci wybili ją poza pole karne.

36'
Górnik próbował zaatakować prawą stroną boiska, ale obrońcy Stali zagrali bardzo mądrze i wypchnęli przeciwnika z piłką za linię końcową.

35'
Mucha oddał strzał na bramkę gospodarzy, ale piłka po rykoszecie wyszła poza boisko.

33'
Radziemski był faulowany na połowie Stali, ale daleko od jej bramki.

31'
Po nieco zbyt mocnym dośrodkowaniu w pole karne gości z rzutu wolnego piłka spadła pod nogi Kiercza. Ten zgrał ją z powrotem bliżej środka szesnastki, a strzał głową Fidziukiewicza do bramki dobił Jarosz!

30'
GOOOL! Szymon Jarosz, 2:0 dla Stali!

28'
Karmelita faulował Śpiewaka na połowie Górnika i dostał za to żółtą kartkę.

26'
Szymon Jopek faulował rywala na jego połowie.

24'
Szuszkiewicz mógł zagrozić bramce Stali, ale zotał powstrzymany przez Stelmacha.

22'
Długie zagranie z głębi pola pod pole karne gospodarzy, ale piłkę ostatecznie złapał Dawid Pietrzkiewicz.

20'
GOOOOL! 1:0, Dominik Chromiński! Pomocnik Stali świetnie odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Bartosza Sobotki z rzutu wolnego!

18'
Niedokładne podanie z głębi pola w kierunku Fidziukiewicza.

16'
Kamil Wacławczyk dośrodkował piłkę w pole karne Stali z rzutu wolnego, ale głową wybił ją Krzysztof Kiercz.

14'
Bednarski otrzymał piłkę w polu karnym Stali, ale po małym zamieszaniu obrońcy gospodarzy mu ją wybili.

12'
Strzał napastnika Stali był leciutki, ale bramkarz Górnika wyraźnie wyskoczył przed linię bramkową przed oddaniem uderzenia. Uwadze sędziego to jednak uszło.

11'
Nie ma gola! Bardzo słaby strzał Michała Fidziukiewicza obronił Marcin Furtak!

10'
Rzut karny dla Stali! Kacper Śpiewak zaatakował indywidualnie, wpadł z piłką w pole karne, a tam został faulowany przez Macieja Kowalskiego-Haberka!

9'
Po rzucie z autu i zgraniu piłki od Kacpra Śpiewaka strzał z powietrza oddał Fidziukiewicz, ale bramkarz Górnika spokojnie złapał futbolówkę.

8'
Bardzo aktywny stara się być od początku meczu Piotr Zmorzyński, ale tym razem został zablokowany na lewej stronie boiska.

7'
Kolejna akcja Zmorzyński - Fidziukiewicz. Po strzale tego pierwszego napastnik Stali oddał nieudany i niecelny strzał głową.

5'
Piotr Zmorzyński tym razem dośrodkował z lewej strony w szesnastkę Górnika w kierunku Michała Fidziukiewicza, ale tego uprzedził jeden z rywali.

4'
Zmorzyński wstrzelił piłkę w pole karne gości, ale tam nikt jej nie przeciął.

3'
Strzał w kierunku bramki Dawida Pietrzkiewicza, ale ten skutecznie interweniował.

1'
Mecz właśnie się zaczął.

***

Po zwycięstwie 2:1 na Lechem II Poznań piłkarze Stali Stalowa Wola będą mieli okazję do zdobycia drugiego kompletu punktów z rzędu. Podopieczni trenera Szymona Szydełki zmierzą się z walczącymi o prawo gry w barażach o awans do pierwszej ligi zawodnikami Górnika Polkowice.

W pierwszym meczu między tymi dwoma zespołami ten z Dolnego Śląska wygrał zdecydowanie, 3:0.

Teraz, walczący o utrzymanie zielono-czarni, z pewnością zrobią wszystko, by skutecznie zrewanżować się Górnikowi. Po pokonaniu rezerw ekstraklasowego Lecha Poznań po raz drugi w tym sezonie awansowali na bezpieczną lokatę w tabeli, strącając do strefy spadkowej właśnie poznaniaków, którzy teraz ją otwierają. Przewaga stalowowolan jest jednak minimalna i polega jedynie na lepszym bilansie meczów bezpośrednich.

Jedyny gol stracony przez Stal z Lechem II padł po rzucie karnym sprokurowanym przez Piotra Witasika.

- Napastnik drużyny przeciwnej odwrócił się i piłka trafiła mnie w rękę, powiększył obrys ciała i został podyktowany karny. Jesteśmy znani z tego, że walczymy do końca i tak było z Lechem II - powiedział po tym meczu obrońca Stali dla mediów klubowych.

Przed starciem z Lechem II poznań Stal Stalowa Wola mierzyła się z innym przeciwnikiem w walce o utrzymanie, Garbarnią Kraków. To spotkanie przegrała jednak 0:2.

- Mecz z Garbarnią był wypadkiem przy pracy. Z Lechem II byliśmy przyparci do ściany, wiedzieliśmy że mecz będzie ciężki. Myślę, że każde następne spotkanie do końca sezonu będzie ważne. Następny mecz jest najważniejszy, bo jest następny. Jeśli podejdziemy do tego meczu z takim samym animuszem i z taką koncentracją, to będzie ok - dodał Piotr Witasik.

Ogółem po wznowieniu gry po przerwie wywołanej koronawirusem Stal zdobyła trzynaście punktów, co jest drugim najlepszym wynikiem w drugiej lidze. Więcej, 14, zgarnęła jedynie Skra Częstochowa. Tyle samo Górnik Łęczna i... Górnik Polkowice.

Sobotni rywale podkarpackiego zespołu zaczęli pod porażki 1:2 z Legionovią Legionowo. Potem przegrali 0:4 z Garbarnią Kraków, ale od tamtej pory nie ulegli już ani jednegmu przeciwnikowi. Zremisowali 1:1 z Lechem II Poznań i potem już tylko wygrywali: 3:1 z Pogonią Siedlce, 4:1 z Elaną Toruń, 4:3 z Widzewem Łódź i 2:1 z GKS Katowice.

Dzięki dwunastu zdobytym punktom w czterech ostatnich spotkaniach Górnik Polkowice znacznie zbliżył się do miejsc gwarantujących grę w barażach o awans do pierwszej ligi. Zajmują siódme miejsce w tabeli i tracą zaledwie jeden punkt do szóstej Bytovii Bytów. Ogółem mają ich 43, a to o sześć więcej od Stali Stalowa Wola.

Arbitrem głównym meczu Stal Stalowa Wola - Górnik Polkowice będzie Albert Różycki z Łodzi. W tym sezonie poprowadził on łącznie jedenaście meczów drugiej ligi i dwa pierwszej. Pokazał 62 żółte kartki i jedną czerwoną. Podyktował cztery rzuty karne. Sędziował między innymi przegrany 1:2 przez Stal mecz z GKS Katowice.

Transmisję z tego spotkania przeprowadzi platforma internetowa tvcom.pl. Koszt obejrzenia pojedynczego to 14 złotych. Na naszej stronie internetowej, www.echodnia.eu/sport, będzie państwo mogli natomiast śledzić relację live. Rozpocznie się ona około 30 minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego