2 liga. Siarka Tarnobrzeg wygrała 2:1 z Górnikiem w Łęcznej. O wygranej zadecydował samobójczy gol

Grzegorz Płatek (z prawej) strzelec pierwszego gola dla Siarki w meczu z Górnikiem. Marcin Radzimowski
W meczu 32 kolejki drugiej ligi, Siarka Tarnobrzeg wygrała 2:1 z Górnikiem w Łęcznej. Za tydzień Siarka kolejny mecz rozegra na wyjeździe z Radomiakiem w Radomiu.

Górnik Łęczna - Siarka Tarnobrzeg 1:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Grzegorz Płątek 6, 1:1 Adrian Łuszkiewicz 12, 1:2 samobójcza 68 Tomasz Midzierski.

Górnik: Patryk Rojek - Bartłomiej Kukułowicz, Oleg Borodaj, Tomasz Midzierski, Szymon Klepacki - Dawid Dzięgielewski (60 Robert Pisarczuk), Adrian Łuszkiewicz, Donatas Nakrosius (77 Kacper Jodłowski), Igor Korczakowski, Filip Szewczyk (46 Maciej Orłowski), Aron Stasiak.
Siarka: Hieronim Zoch - Jakub Głaz (90 Mateusz Wawrylak), Dawid Kubowicz, Sebastian Duda, Marcin Wodecki - Mateusz Janeczko (79 Kamil Woźniak), Tomasz Wełnicki, Grzegorz Płatek (85 Kacper Maik), Kamil Radulj, Maksymilian Sitek (90 Paweł Mróz) - Krzysztof Ropski.

Losy meczu Siarki z Górnikiem w Łęcznej rozstrzygnęły się w 68 minucie, kiedy po akcji Marcina Wodeckiego, który wrzucił piłkę w pole karne, a tam obrońca gospodarzy Tomasz Midzierski sam sobie wpakował piłkę do własnej bramki.

Bardzo dobrze zaczęło się to spotkanie dla podopiecznych trenera Ryszarda Komornickiego, piłkarzy Siarki. Już w 6 minucie z szesnastu metrów bramkarza Górniak zaskoczył Grzegorz Płatek. Z prowadzenia nasz zespół nie cieszył się zbyt długo. W 12 minucie padło wyrównanie. W 16 minucie Krzysztof Ropski nie wykorzystał bardzo dobrej okazji do strzelenia gola. Trzy punkty pozwalają Siarce wierzyć w utrzymanie się w lidze.

Na meczu był obecny cały sztab trenerski ... Radomiaka na czele w pierwszym szkoleniowcem, Dariuszem Banasikiem. W następnej kolejce, Siarka jedzie na mecz do Radomia.