2 liga. Stal Stalowa Wola pewnie pokonała Elanę Toruń! Zielono-czarni rozbili rywali! (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
twitter.com / Stal Stalowa Wola
Trwa bardzo dobra seria gier w wykonaniu Stali Stalowa Wola. W meczu 31. kolejki drugiej ligi podopieczni Szymona Szydełki pewnie pokonali Elanę Toruń i ze spokojem mogą czekać na wyniki innych spotkań.

Pod pewnymi względami to spotkanie przypominało nieco ostatni mecz Stali Stalowa Wola, w którym pokonała ona 3:0 Górnika Polkowice. Teraz Stal znów miała przewagę, była konkretniejsza od rywali i po raz kolejny Michał Fidziukiewicz, mimo dobrej gry, nie wykorzystał rzutu karnego.

Zanim jednak doszło do przestrzelonej jedenastki, to właśnie on w pierwszej połowie spotkania otworzył jego wynik. W 20. minucie gry skorzystał ze świetnej akcji Bartosza Sobotki i pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Elany. Przed przerwą mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale piłka po jego strzale nieznacznie minęła bramkę.

W 61. minucie, po tym jak faulowany w polu karnym gości był Kacper Śpiewak, Michał Fidziukiewicz podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i... uderzył obok bramki.

Co się jednak odwlecze to nie uciecze, ponieważ niedługo potem na 2:0 gola strzelił wspomniany Śpiewak. Stal już wtedy grała jednak w przewadze jednego zawodnika, po tym jak drugą żółtą i potem czerwoną dostał Michał Bierzało.

To dodało wiatru w żagle zielono-czarnym, dla których później gole strzelali jeszcze rezerwowi Michał Płonka oraz Bartłomiej Ciepiela. W samej końcówce honorową bramkę dla Elany zdobył Kacper Jóźwicki, a wynik na 5:1 ustalił Kacper Śpiewak. Pozostałe mecze tej kolejki odbędą się w sobotę i niedzielę.

Stal Stalowa Wola - Elana Toruń 5:1 (1:0)