2 liga. Stal Stalowa Wola zagrała z pierwszoligową Bruk-Bet Termalicą Nieciecza i wygrała z nią dwiema bramkami

Damian Wiśniewski
Stal Stalowa Wola
W sobotę Stal Stalowa Wola rozegrała swój drugi mecz sparingowy podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej w drugiej lidze. Podopieczni trenera Szymona Szydełki pokonali dość niespodziewanie pierwszoligowca, Bruk-Bet Termalikę Nieciecza różnicą dwóch goli.

Bruk-Bet Termalica - Stal Stalowa Wola 0:2
Bramki:
Michał Płonka 55, Piotr Zmorzyński 71.

Stal: Pietrzkiewicz (30. Siudak, 63. Korziewicz) - Witasik (46. Śpiewak), Kiercz, Mroziński (46. Jarosz) - Sobotka (46. Zmorzyński), Jopek (46. Michał Płonka, 60. Szifer), Stelmach, Chromiński (46. Zawodnik Testowany), Szifer (46. Waszkiewicz) - T. Płonka (46. Fidziukiewicz), Szczutowski (50. Tłuczek).

Drugi mecz sparingowy zimą tego roku rozegrali podopieczni Szymona Szydełki. W pierwszym pokonali trzecioligową Wisłę Sandomierz 1:0, ale tym razem rywal był zdecydowanie trudniejszy, niż sandomierzanie.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza to drużyna, która gra na co dzień w pierwszej lidze, czyli na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. Ekipa ta zajmuje tam dziesiątą lokatę i wciąż ma duże szanse do włączenia się do walki o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Do miejsca gwarantującego grę w barażach o tę promocję traci tylko pięć punktów.

W meczu z tym rywalem Stal na pewno nie miała łatwej przeprawy. Jak możemy przeczytać w pomeczowej relacji na stronie internetowej klubu ze Stalowej Woli, już po pierwszej połowie ekipa z Podkarpacia mogła prowadzić z faworyzowanym rywalem. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Krzysztof Kiercz, były obrońca między innymi Korony Kielce.

Czego nie zrobił Kiercz, nie dokonali jednak również zawodnicy z Niecieczy. W 71. minucie spotkania nowy bramkarz Stali, Matthew Korziewicz obronił “jedenastkę” wykonywaną przez jednego z rywali.

Kiedy zespół gospodarzy (mecz był rozgrywany w Niecieczy) miał rzut karny, to jednak już już przegrywał. W 55. minucie tego pojedynku prowadzenie Stali bowiem Michał Płonka.

W 71. minucie wynik meczu na 2:0 dla Stali ustalił jej nowy nabytek, Piotr Zmorzyński.

W meczu tym pojawił się jeszcze jeden zawodnik testowany. Stal w tym okienku transferowym sprowadziła już siedmiu nowych piłkarzy (Tomasz Płonka, Dominik Chromiński, Dawid Pietrzkiewicz, Matthew Korziewicz, Dominik Ochał i Piotr Zmorzyński oraz Adrian Szczutowski), ale jak widać to nie koniec potencjalnych wzmocnień. Z Bruk-Bet Termaliką zagrał kolejny potencjalny nabytek stalowo-wolskiego klubu

Kolejny mecz Stal Stalowa Wola zagra, tak jak za pierwszym razem, z zespołem trzecioligowym. Tym razem będzie nim lider grupy czwartej, Korona II Kielce.

Pojedynek ten odbędzie się 29. stycznia, w środę, w Stalowej Woli.

Odszedł Michalik

Stal testuje kolejnego piłkarza, a jednego postanowiła wypożyczyć do Wisłoki Dębica.

Rafał Michalik przyszedł do niej latem ubiegłego roku. Podczas rundy jesiennej rozegrał łącznie dziesięć meczów ligowych i jeden pucharowy.

W lidze czterokrotnie wychodził w pierwszym składzie, ale nie strzelił żadnego gola. Zdołał pokonać bramkarza Chemika Police w Totolotek Pucharze Polski.