2 liga. ZAPIS RELACJI LIVE. Stal Stalowa Wola przegrała mecz ze Skrą Częstochowa

Damian Wiśniewski
W ostatniej kolejce drugiej ligi Stal Stalowa Wola pokonała Górnika Łęczna 2:1. Teraz zmierzy się u siebie ze Skrą Częstochowa Wojciech Szubartowski / Kurier Lubelski
W drugiej po restarcie, a 25. ogólnie kolejce drugiej ligi, Stal Stalowa Wola podejmie na własnym stadionie Skrę Częstochowa. Mecz ten odbędzie się w sobotę 13 czerwca, początek o godzinie 17, a około 16:40 rozpoczniemy tutaj relację live.

RELACJA LIVE

ODŚWIEŻ ABY ZAKTUALIZOWAĆ

Stal Stalowa Wola - Skra Częstochowa 1:2 (0:2)
Bramki:
Michał Płonka 83 - Dawid Wolny 30, Piotr Nocoń 42.

Żółte kartki: Bartłomiej Ciepiela 45, Krzysztof Kiercz 68, Piotr Witasik 81, Szymon Szydełko 83, 84.

Czerwona kartka: Szymon Szydełko 84.

Stal: Pietrzkiewicz – Jarosz (46. Stelmach), Kiercz, Witasik - Zmorzyński, Jopek (46. Michał Płonka), Mroziński, Sobotka (60. Cromiński), Ciepiela (60. Szifer) - Śpiewak, Fidziukiewicz.

Skra: Kos – Mesjasz, Zalewski, Nocoń, Gołębiowski, Napora (73. Brusiło), Niedbała (80. Andrzejczak), Wolny (57. Rumin), Olejnik, Holik, Kieca.

18:54

Wkrótce na naszym portalu znajdziecie Państwo więcej materiałów z tego spotkania.

90+5'

KONIEC MECZU. Stal przegrała u siebie ze Skrą Częstochowa.

90+3'

Niedokładne podanie w kierunku Zmorzyńskiego, grę wznowi bramkarz Skry.

90'

Pięć minut doliczył sędzia do drugiej połowy.

90'

Strzał z woleja sprzed pola karnego Skry, piłka mija jednak bramkę.

88'

Świetna okazja dla Stali! Po dośrodkowaniu Chromińskiego z lewej strony boiska piłka spadła pod nogi Śpiewaka, ale ten uderzył za lekko, by zaskoczyć bramkarza.

86'

Kacper Śpiewak upadł w polu karnym Skry, ale sędzia pokazuje, że nie ma mowy o rzucie karnym.

84'

I druga żółta oraz czerwona kartka dla trenera Stali.

83'

Żółta kartka dla Szymona Szydełki.

83'

GOOOL dla Stali. Bramkarz Skry, Kos, zderzył się ze Śpiewakiem, jeden z piłkarzy Stali wykorzystał to i dopadł do piłki, którą ostatecznie umieścił w bramce!

81'

Żółta kartka dla Piotra Witasika za dyskusję z arbitrem.

80'

Zmiana w Skrze. Wchodzi Konrad Andrzejczak, schodzi Dawid Niedbała.

79'

Próba dośrodkowania piłki w pole karne Skry w wykonaniu Mrozińskiego, ale niedokładne.

77'

Wracamy do gry. Zmorzyński dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, ale Kos odbił piłkę.

75'

Przerwa w grze na uzupełnienie płynów wywołana upałem.

73'

Zmiana w zespole gości. Rafał Brusiło wchodzi na boisko za Krzysztofa Naporę.

70'

Indywidualna akcja Piotra Mrozińskiego na lewej stronie boiska, ale po jego dośrodkowaniu bramkarzy wypiąstkował piłkę na rzut rożny.

68'

Ostry faul na zawodniku Skry w środkowej części boiska i żółta kartka dla Krzysztofa Kiercza.

66'

Stal utrzymuje się dłużej przy piłce, ale jak na razie nie odnalazła sposobu na to, by groźnie zaatakować rywala.

62'

Indywidualna akcja Rumina, który został ostatecznie zablokowany przez obrońców Stali.

60'

Dominik Chromiński wchodzi za Bartosza Sobotkę i Filip Szifer za Bartłomieja Ciepielę.

59'

Dobra wrzutka na głowę Śpiewaka, ale ten oddał niecelny strzał. I tak jednak sędzia dopatrzył się spalonego.

57'

Zmiana w Skrze. Daniel Rumin wchodzi za Dawida Wolnego.

56'

Faul w ataku Kacpra Śpiewaka/

54'

Napora zaatakował prawą stroną boiska, ale został zablokowany przez obrońców Stali.

52'

Nieudany strzał głową Śpiewaka po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, piłka minęła wyraźnie bramkę Skry.

51'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Stali, ale obrońcy radzą sobie z tym zagrożeniem.

50'

Napora faulowany na połowie Stali.

48'

Dośrodkowanie w pole karne Stali z rzutu wolnego, dobrze interweniuje Pietrzkiewicz.

46'

Zaczynamy drugą połowę. Dwie zmiany w Stali: Przemysław Stelmach wszedł w miejsce Szymona Jarosza, a Michał Płonka za Szymona Jopka.

45+2'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Żółta kartka dla Bartłomieja Ciepieli za brzydki faul na Krzysztofie Naporze.

42'

GOOOL dla Skry! Dawid Niedbała fantastycznie zaatakował lewą stronę boiska, od połowy pociągnął z piłką pod pole karne, minął dwóch rywali i podał w środek pola karnego. Tam do piłki dopadł Piotr Nocoń i pokonał on bramkarza Stali!

40'

Wrzutka z lewej strony w pole karne Skry, ale obrońcy dobrze interweniują.

38'

Faul Kacpra Śpiewaka na Radosławie Gołębiowskim na połowie Skry.

34'

Stal zaatakowała prawą stroną boiska, ale dośrodkowanie zostało zablokowane.

32'

Po krótkiej przerwie na uzupełnienie płynów wracamy do gry.

30'

GOOOOL dla Skry! Niewykorzystane sytuacje się mszczą, Dawid Wolny wykorzystał szansę po kontrataku i Skra prowadzi 1:0!.

29'

Dwie bardzo dobre okazje Michała Fidziukiewicza, któremu pod nogi spadała piłka w szesnastce Skry, ale dwa razy był blokowany.

27'

Żółta kartka dla jednego z asystentów Szymona Szydełki.

26'

Blisko gola dla Stali Stalowa Wola! Piotr Mroziński dostał piłkę w polu karnym Skry, oddał strzał, ale futobolówka poleciała prosto w bramkarza.

22'

Po podaniu Śpiewaka Ciepiela próbował zagrać piłkę pod bramkę Skry, ale zrobił to niedokładnie.

21'

Bartłomiej Ciepiela zaatakował indywidualnie na bramkę Skry, ale został powstrzymany przez obrońców.

19'

Michał Kieca próbował zaatakować prawą stroną boiska, ale tam skutecznie powstrzymał go Szymon Jarosz.

17'

Fidziukiewicz dośrodkował z lewej strony w pole karne Skry, ale obrońcy wybili futbolówkę.

14'

Wolny zaatakował na prawej stronie bramkę Stali, ale został powstrzymany przez jej obrońców.

12'

Mariusz Holik przewrócił się w polu karnym Stali po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale sędzia uznał, że nie było mowy o faulu i gramy dalej.

10'

Bartosz Sobotka oddał strzał z dystansu, ale piłka wyraźnie minęła bramkę Kosa.

8'

Po intensywnych pierwszych minutach meczu gra nieco się uspokoiła i toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

5'

Pierwszy raz Skra podeszła wyżej pod szesnastkę Stali, ale obrońcy gospodarzy poradzili sobie z tym zagrożeniem

3'

Dobrze bita piłka z narożnika boiska w pole karne Skry, ale Mateusz Kos wypiąstkował piłkę.

2'

Od początku atakują podopieczni Szymona Szydełki. Teraz wywalczyli drugi rzut rożny.

1'

Zaczęli! Przy piłce Stal.

Zarówno Stal Stalowa Wola, jak i Skra Częstochowa przystępowały do wznowienia rozgrywek znajdując się w strefie spadkowej. Skra ze stratą dwóch punktów do bezpiecznej lokaty w tabeli, a Stal trzy.

Częstochowianie w tej chwili znajdują się już po za nią i, biorąc pod uwagę, z jakimi przeciwnikami przyszło im się mierzyć w dwóch ostatnich kolejkach, jest to małe zaskoczenie.

Najpierw Skra grała na wyjeździe z liderem tabeli drugiej ligi, Widzewem Łódź, i wygrała to spotkanie 2:1. Następnie, już na własnym stadionie, podejmowała wicelidera, GKS Katowice. Jego pokonała 1:0.

Po drugim z tych spotkań oficjalny profil Skry Częstochowa z portalu twitter.com pytał nawet z lekkim przekąsem: Kogo jeszcze mamy ograć, by to przestała być niespodzianka?

Prawda jest jednak taka, że zespół który w 22 meczach zdobył 25 punktów, ograł potem dwa najsilniejsze kluby w całej stawce drugiej ligi, czego inaczej niż niespodzianką trudno jest nazwać.

W tym samym czasie Stal najpierw zremisowała 2:2 z Olimpią Elbląg (do 89. minuty przegrywając 0:2), a następnie pokonała 2:1 na wyjeździe Górnik Łęczna. Trzy gole dla stalowowolskiej ekipy strzelił Kacper Śpiewak: dwa z Olimpią, jednego z Górnikiem. Wszystkie bramki padły w samych końcówkach spotkań. I robił to wszystko będąc nominalnym... obrońcą.

- Jestem dość uniwersalnym zawodnikiem, więc tam gdzie ustawi mnie na boisku trener, tam staram się dawać z siebie wszystko. Ostatnio wchodziłem na murawę na pozycję napastnika i, nie patrząc nawet na zdobywane przeze mnie bramki, to dobrze się na tej pozycji odnajdywałem i dobrze się czułem. Wszystko więc teraz zależy od trenera - czekamy na to, jak to poukłada i jak będzie widział w kolejnych meczach - powiedział nam w niedawnym wywiadzie.

Stal mimo tych dobrych wyników wciąż jednak znajduje się w strefie spadkowej. Zajmuje bowiem w tabeli drugiej ligi miejsce 15., ale do bezpiecznej lokaty traci już tylko dwa punkty. Jeśli zwycięży ze Skrą, to wyprzedzi na pewnie ją. Traci do niej bowiem trzy oczka, a ich pierwszy bezpośredni mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Przed meczem z tym przeciwnikiem w obozie Stali panuje bardzo duża mobilizacja.

- Okres przygotowawczy został dobrze przepracowany. Każdy wie, o co gramy. Wszyscy chcą w każdym spotkaniu pokazać się z jak najlepszej strony i przede wszystkim grać przez 90 minut. Chcemy pokazywać, że jesteśmy charakternymi zawodnikami, którzy dążą do tego, żeby w każdym momencie w trakcie spotkania być skoncentrowanym oraz wygrać każde kolejne spotkanie. Miejmy nadzieję, że to (wygrana z Górnikiem Łęczna - przyp. red.) będzie nasze przełamanie po trzech remisach. Myślę, że teraz wszystko pójdzie w tym kierunku, aby wygrywać spotkania. Mamy kilka meczów u siebie. Trzeba to potwierdzić meczem na naszym stadionie - powiedział przed tym meczem Piotr Zmorzyński dla oficjalnej strony internetowej Stali Stalowa Wola.

- Mieliśmy ostatnio taką serię meczów remisowych. Te punkty też trzeba cenić. Teraz udało nam się odnieść zwycięstwo. Na pewno będziemy do kolejnych meczów podchodzili z większym animuszem i pewnością siebie. Wywozimy z Łęcznej trzy punkty, a każdy wie, jakim zespołem jest Górnik, z aspiracjami na awans, więc tym bardziej te punkty cieszą i dodają pewności siebie - mówi natomiast, również mediom klubowym, Adam Waszkiewicz.

Mecz Stal Stalowa Wola - Skra Częstochowa odbędzie się dzisiaj, w sobotę 13 czerwca, na stadionie przy ulicy Hutniczej 15. Będzie to jeden z ostatnich meczów na tym obiekcie bez udziału publiczności. Od 19 czerwca bowiem stadiony w Polsce będą mogły być zapełniane w 25%. Transmisję z niego przeprowadzi platforma tvcom.pl, a bezpłatnie relację live będą Państwo mogli śledzić na naszej stronie internetowej.