2 liga. ZAPIS RELACJI LIVE. Stal Stalowa Wola wygrała u siebie z Lechem II Poznań w meczu 29 kolejki (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
twitter.com / Stal Stalowa Wola
W meczu 29 kolejki drugiej ligi Stal Stalowa Wola podejmie na własnym boisku rywala w walce o utrzymanie, Lecha Poznań. Spotkanie to odbędzie się w środę pierwszego lipca, początek o godzinie 17. Około 16:30 zaczniemy tutaj relację LIVE!

RELACJA LIVE

ODŚWIEŻ, ABY ZAKTUALIZOWAĆ

Stal Stalowa Wola - Lech II Poznań 2:1 (2:1)
Bramki:
Michał Fidziukiewicz 26, Piotr Mroziński 31 - Paweł Tomczyk 29 z rzutu karnego.
Żółte kartki: Piotr Witasik 28, Szymon Szydełko 41, Przemysław Stelmach 81 - Jakub Białczyk 44 Grzegorz Wojtkowiak 70, Paweł Tupaj 78.
Stal: Pietrzkiewicz - Jarosz, Witasik, Mroziński - Sobotka, Jopek, Stelmach, Zmorzyński, Chromiński (73. Ciepiela) - Śpiewak (89. Waszkiewicz), Fidziukiewicz (90+1. Kiercz).
Lech II: Mleczko - Kaczmarek (46. Pawlicki), Wojtkowiak, Andrzejewski, Smajdor (76. Ławrynowicz) - Skrzypczak, Białczyk (68. Szramowski), Sobol - Tupaj, Tomczyk, Yatsenko (63. Kołtański).
Sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin).

18:53
To już koniec naszej realacji live, ale za chwilkę na naszym portalu pozostałe materiały z tego meczu, między innymi komentarze trenerów. Zapraszamy!

90+3'
Koniec! Ważna wygrana Stali!

90+2'
Krzysztof Kiercz zmienia Michała Fidziukiewicza.

90+1'
Adam Waszkiewicz pada w polu karnym Lecha II, ale sędzia pokazuje, że nie ma mowy o rzucie karnym.

90'
Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy.

89'
Zmiana w Stali. Adam Waszkiewicz wchodzi za Kacpra Śpiewaka.

87'
Znów było blisko gola! Po dośrodkowaniu Bartłomieja Ciepieli minimalnie przestrzelił Kacper Śpiewak!

84'
To mógł być gola dla Stali! Po dobrym strzale Michała Fidziukiewicza i interwencji bramkarza piłka opuściła jednak boisko.

82'
Żółta kartka dla Przemysława Stelmacha za faul na połowie rywali.

81'
Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Lecha II, ale piłka mija wszystkich i wychodzi poza szesnastkę.

79'
Szymon Jarosz oddał strzał głową po dośrodkowaniu Ciepieli z rzutu wolnego, ale wyraźnie się pomylił.

78'
Paweł Tupaj dostał żółtą kartkę za faul na Kacprze Śpiewaku.

76'
Igor Ławrynowicz zmienia Karola Smajdora w Lechu II.

75'
Śpiewak faulował Wojtkowiaka na połowie Lecha II.

73'
To była ostatnia akcja w meczu dla Chromińskiego. W jego miejsce na boisko wszedł Bartłomiej Ciepiela

72'
Ależ blisko gola dla Stali! Dominik Chromiński przymierzył sprzed pola karnego, a piłka odbiła się od słupka, Miłosza Mleczki i wyszła na aut bramkowy! Potem jeszcze Przemysław Stelmach przymierzył z dystansu, ale niecelnie.

70'
Żółta kartka dla Grzegorza Wojtkowiaka za faul na Michale Fidziukiewicza.

68'
Trzecia zmiana u gości. Łukasz Szramowski wchodzi za Jakuba Białczyka.

67'
Długie zagranie z głębi pola w kierunku Smajdora, ale tego skutecznie uprzedził Dawid Pietrzkiewicz.

65'
Faul Kacpra Śpiewaka na Grzegorzu Wojtkowiaka na połowie poznaniaków.

63'
Zmiana w Lechu II. Oleksandr Yatsenko zszedł z boiska, a za niego wszedł Damian Kołtański.

61'
Hubert Sobol zagrał ręką próbując zaatakować bramkę Stali.

59'
Faul Kacpra Śpiewaka w środkowej strefie boiska.

58'
Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Stali, gospodarze wybili piłkę.

56'
Dominik Chromiński faulował zawodnika Lecha II na połowie gości.

54'
Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w wykonaniu Sobotki piłka spadła pod nogi Zmorzyńskiego, ale tego w ostatniej chwili powstrzymali obrońcy.

53'
Michał Fidziukiewicz był faulowany na połowie rywali.

51'
Bardzo blisko było kolejnego gola dla Stali! Po zagraniu Zmorzyńskiego w doskonałej sytuacji z piłką minął się Śpiewak!

49'
Hubert Sobol wpadł z piłką w pole karne Stali, ale tam jej obrońcy zmusili go do niedokładnego zagrania i piłka wyszła na aut bramkowy.

47'
Oleksandr Yatsenko dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, ale zrobił to za mocno i piłka wyszła poza pole karne.

46'
W zespole Lecha II Jakub Pawlicki wszedł na boisko za Arkadiusza Kaczmarka.

46'
Goście zaczynają drugą połowę.

45'
Koniec pierwszej połowy.

44'
Żółta kartka dla Jakuba Białczyka z Lecha II.

43'
Fatalny strzał Fidziukiewicza, piłka poleciała bardzo daleko od bramki poznaniaków.

42'
Fidziukiewicz dośrodkował z prawej strony w pole karne gości, bramkarz wybił piłkę.

41'
Żółta kartka dla trenera Stali, Szymona Szydełki.

39'
Kacper Śpiewak upadł w polu karnym Lecha II, ale sędzia pokazuje, że nie ma mowy o rzucie karnym.

37'
Teraz próba ataku lewą stroną w wykonaniu gości, ale popełnili oni błąd i grę od autu wznowią zielono-czarni.

35'
Lewą stroną próbował zaatakować Piotr Zmorzyński, ale tam powstrzymał go Kacper Andrzejewski.

33'
Powinno być 3:1! Piotr Zmorzyński będąc sam na sam z bramkarzem dwa razy próbował go pokonać, za każdym razem ten był lepszy!

31'
GOOOL! Piotr Mroziński daje prowadzenie Stali! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotr Witasik zgrał piłkę głową do Mrozińskiego, a ten umieścił ją w bramce!

29'
GOOOL! Już mamy remis, Paweł Tomczyk wykorzystał jedenastkę!

28'
Rzut karny dla Lecha II! Piotr Witasik zagrał ręką we własnym polu karnym, co nie uszło uwadze sędziego! Żółta kartka dla obrońcy Stali.

26'
GOOOOL! Po długim podaniu z głębi pola Michał Fidziukiewicz najpierw świetnie zgubił Kacpra Andrzejewskiego, a potem oddał mierzony strzał, którym pokonał bramkarza. 1:0!

25'
Fidziukiewicz zagrał piłkę w pole karne gości w kierunku Śpiewaka, ale zrobił to za mocno i przejęli ją poznaniacy.

23'
Piotr Zmorzyński dośrodkował z lewej strony boiska, ale po małym zamieszaniu obrońcy Lecha II wybili piłkę

21'
Michał Fidziukiewicz upadł na boisko po starciu z rywalem, ale już wrócił do gry.

20'
Bartosz Sobotka dośrodkował z rzutu wolnego, ale nikt w polu karnym nie zdołał przejąć piłki i wyszła ona na aut bramkowy.

18'
Lewą stroną zaatakowali zielono-czarni, ale tam powstrzymany został Piotr Zmorzyński.

16'
Tym razem z dystansu uderzył Piotr Witasik, ale futobolówka daleko minęła lewy słupek bramki Lecha II.

15'
Kacper Śpiewak oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka poleciała zdecydowanie za wysoko. Stal zdaje się przejmować inicjatywę.

14'
Zaplątał się w polu karnym gości Michał Fidziukiewicz. Wcześniej dostał piłkę od Kacpra Śpiewaka, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i obrońcy mu ją odebrali.

13'
Zmorzyński nieźle dośrodkował z lewej strony boiska, ale Chromiński z Fidziukiewiczem przeszkodzili sobie w oddaniu strzału.

12'
Kacper Śpiewak przewrócił się w polu karnym Lecha II domagając się rzutu karnego, ale sędzia pokazał, że nie ma o tym mowy.

11'
Sobotka dośrodkował piłkę z lewej strony w pole karne poznaniaków, ale ci poradzili sobie z tym zagrożeniem.

9'
Paweł Tomczyk z łatwością wpadł z piłką w pole karne Stali, oddał strzał, ale był on wyraźnie niecelny.

7'
Było blisko gola dla Lecha II! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gospodarze wybili piłkę, ale ta spadła pod nogi Jakuba Białczyka, a futbolówka po jego mocny uderzeniu odbiła się od słupka. Goście wyraźnie przeważają.

6'
Oleksandr Yatsenko dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, ale obrońcy Stali spokojnie wybili futbolówkę.

4'
Hubert Sobol oddał strzał z dystansu, ale był on bardzo lekki. Dawid Pietrzkiewicz spokojnie złapał piłkę.

4'
Spokojny początek meczu. Obie drużyny rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska i wyczekują na to, co zrobi rywal.

2'
Piotr Zmorzyński był faulowany w środkowej strefie boiska.

1'
Gospodarze zaczęli to spotkanie!

16:55
Dzisiaj zostanie rozegrana cała 29. kolejka. Trwa już mecz pomiędzy Olimpią Elbląg, a Pogonią Siedlce, w którym jest remis 0:0. Jednocześnie z meczem Stali toczyć się będą pojedynki: Znicz Pruszków - Legionovia Legionowo, Resovia - Garbarnia Kraków i Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. O 18 godzinie zaczną się mecze Gryf Wejherowo - Stal Rzeszów, GKS Katowice - Górnik Polkowice i Bytovia Bytów - Skra Częstochowa. O godzinie 20:05 rozpocznie się pojedynek Widzew Łódź - Elana Toruń.

16:48
Dwie zmiany w zespole Stali w porównaniu z poprzednim meczem, przegranym 0:2 z Garbarnią Kraków. W miejsce Adama Waszkiewicza i Michała Płonki trener Szymon Szydełko desygnował do gry Piotra Zmorzyńskiego i Dominika Chromińskiego.

16:46
Witamy i zapraszamy na relację live ze spotkania 29. kolejki drugiej ligi, w którym Stal Stalowa Wola podejmie Lecha II Poznań.

***

Dla piłkarzy obu zespołów to spotkanie będzie niezwykle ważne w kontekście końcówki rozgrywek i walki o utrzymanie się na trzecim poziomie piłkarskim w naszym kraju.

Przed rozpoczęciem poprzedniej kolejki stalowowolanie mogli się chwalić tym, że po raz pierwszy w tym sezonie zdołali się wydostać ze strefy spadkowej. Od porażki z Resovią Rzeszów w pierwszej kolejce znajdowali się wśród drużyn zajmujących lokaty oznaczające spadek po zakończeniu sezonu, ale po kilku kolejkach rozegranych po zakończeniu przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa, udało im się awansować na bezpieczną lokatę.

Radość ta jednak nie trwała dłużej. Garbarnia Kraków, którą wcześniej zepchnęli do strefy zagrożenia, pokonała ich 2:0 w ostatniej kolejce i Stal wróciła na 16. miejsce w tabeli ligowej. Jej strata do lokaty dającej utrzymanie wciąż jest jednak minimalna i wynosi zaledwie jeden punkt, ale do końca sezonu pozostało już tylko sześć spotkań.

Jeśli więc podopieczni Szymona Szydełki chcą sobie jak najszybciej zapewnić utrzymanie, to przed nimi jest teraz seria bardzo ważnych spotkań, w których nie mogą sobie oni pozwolić na potknięcia. Na początek czeka ich pojedynek z rezerwami ekstraklasowego Lecha Poznań, które jeszcze przed kilkoma dniami same otwierały strefę spadkową.

Teraz zespół prowadzonego przez Rafała Ulatowskiego (kiedyś między innymi był trenerem Cracovii oraz asystentem Leo Benhakkera w reprezentacji Polski) jest 12. w tabeli i ma na swoim koncie 34 punkty. To o dwa więcej niż ekipa Stali Rzeszów otwierająca strefę spadkową i o trzy więcej od zielono-czarnych.

W ostatnich meczach poznaniacy prezentowali się całkiem dobrze. W dwóch poprzednich kolejkach mierzyli się z potentami do awansu i w obu tych spotkaniach emocje były olbrzymie. Najpierw prowadzili już 2:0 na wyjeździe z Widzewem Łódź, ale ostatecznie przegrali to spotkanie 2:3 Następnie w samej końcówce w roli gospodarza w samej końcówce zapewnili sobie zwycięstwo 3:2 nad GKS Katowice.

Poza tym jednak, po restarcie rozgrywek drugoligowych, to Stal Stalowa Wola zdobywała więcej punktów. Przypomnijmy, że podopieczni trenera Szymona Szydełki zgarnęli ich jedenaście, a poznaniacy z kolei o dwa mniej.

Obie drużyny także już raz ze sobą w tym sezonie się mierzyły. Wówczas mecz rozgrywany był na boisku we Wronkach, a końcowym rezultatem był podział punktów i remis 2:2. Bramki dla gospodarzy strzelali wówczas Tomasz Dejewski w 60. minucie gry, a także Ołeksandr Jacenko w 62. Dla Stali Stalowa Wola dwa gole strzelił Robert Dadok, a robił to 33. minucie z rzutu karnego i w 78. Obecnie nie jest on już zawodnikiem tego klubu, podczas ostatniego zimowego okienka transferowego przeszedł do innego klubu z Podkarpacia, do pierwszoligowej PGE Stali Mielec.

Teraz więc zielono czarnych gole będzie musiał strzelać ktoś inny. Ich mecz z Lechem II Poznań jako arbiter główny poprowdzi pan Karol Iwanowicz z Lublina. W tym sezonie sędziował on 12 meczów drugiej ligi i dwa spotkania Totolotek Pucharu Polski. Pokazałłącznie 48 żółtych kartek oraz cztery czerwone. Podyktował także trzy rzuty karne. Sędziował także między innymi mecz piątej kolejki, w którym Stal Stalowa Wola przegrała z Błękitnymi Stargard 0:1.

Mecz Stal Stalowa Wola - Lech II Poznań rozpocznie się o godzinie 17, a transmisję z niego przeprowadzi platforma tvcom.pl (koszt pojedynczej transmisji to 14 złotych). Na naszej stronie internetowej, www.echodnia.eu/sport, będziecie mogli państwo natomiast śledzić relację LIVE, którą rozpoczniemy około 30 minut przed pierwszym gwizdkiem.