2 liga. Zwycięstwo Stali Stalowa Wola z Olimpią Elbląg, wysoka porażka Siarki Tarnobrzeg z Błękitnymi w Stargardzie

W meczach 30 kolejki drugiej ligi, Stal Stalowa Wola pokonała 1:0 Olimpię Elbląg. Siarka wysoko przegrała bo 0:3 z Błękitnymi w Stargardzie.

Błękitni Stargard3 (2)

Siarka Tarnobrzeg0 (0)

Bramki: 1:0 Przemysław Brzeziański 23, 2:0 Grzegorz Rogala 36, 3:0 Mateusz Kwiatowski 61.

Siarka: Zoch - Głazl, Kubowicz, Wełnicki (63 Woźniak), Duda - Płatek, Maik (63 Wawrylak) - Wodecki, Radulj (72 Galara), Janeczko - Sitek (63 Ropski).

Sędziował: Tomasz Białek (Drezdenko).

Siarka Tarnobrzeg w meczu o sześć punktów przegrała z Błękitni w Stargardzie. Siarka rozpoczęła mecz z Błękitnymi bez kontuzjowanych Michała Bierzało i Aleksandra Drobota. Po karencji za żółte kartki wrócił po gry środkowy obrońca Dawid Kubowicz.

Podopieczni trenera Ryszarda Komornickiego dali się zaskoczyć już na początku meczu. W 23 minucie po zagraniu piłki z rzutu rożnego przez Grzegorza Rogalę, bramkarza Hieronima Zocha pokonał Przemysław Brzeziański.

Na 1:1 powinien wyrównać kilka minut później Mateusz Janeczko, ale zamiast strzelać wdał się w drybling i stracił piłkę. W 35 minucie cudem strzał Kamila Radulja obronił Krystian Rzepecki. Za moment było już 2:0. Kapitan gospodarzy Grzegorz Rogala strzałem z 16 metrów pokonał naszego bramkarza.

Stal Stalowa Wola1 (0)

Olimpia Elbląg0 (0)

Bramka: 1:0 Michał Trąbka 53,

Stal: Kalinowski - Waszkiewicz, Pietras, Trąbka, Dadok (87 Trubeha), Kitliński (75 Łętocha), Mroziński, Mistrzyk, Sobotka, Śpiewak, Jaroszl.

Sędziował: Konrad Aluszczyk (Gorzów).

Stal wygrywając z Olimpią Elbląg zapewniła sobie utrzymanie w drugiej lidze. Stal do tego meczu przystąpiła bez czterech podstawowych piłkarzy, kontuzjowanego Adriana Dziubińskiego, pauzujących za kartki Grzegorza Janiszewskiego, Przemysława Stelmacha i Fryderyka Stasiaka.

W 37 minucie po zagraniu piłki przez Michała Trąbkę do Michała Mistrzyka, ten drugi mając przed sobą tylko bramkarza nie minął się z piłką. Tuż po wznowieniu gry, w 48 minucie Piotr Mroziński potężnie uderzył na bramkę, ale w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny wybił Sebastian Madejski.

W 53 minucie po zagraniu Adama Waszkiewicza - Michał Trąbka strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza gości. Na 2:0 mógł podwyższyć w 75 minucie Sebastian Łętocha, ale minimalnie chybił, o kilka centymetrów.

W innych meczach 30 kolejki: ROW 1964 Rybnik - GKS Bełchatów 0:1 (0:0), Gryf Wejherowo - Olimpia Grudziądz 3:0 (2:0), Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce 1:2 (0:1), Resovia Rzeszów - Ruch Chorzów 1:0 (0:0).