3 liga. Chełmianka Chełm - Stal Stalowa Wola 2:0. Zielono-czarni znów stracili punkty

Damian Wiśniewski
Stal Stalowa Wola
Stal Stalowa Wola doznała trzeciej w tym sezonie straty punktów w rozgrywkach grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi. Tym razem podopieczni trenera Rolanda Thomasa ulegli na wyjeździe Chełmiance Chełm.

Chełmianka Chełm - Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0)
Bramki:
Łukasz Mazurek 54 z rzutu karnego, Krystian Wójcik 61.
Żółte kartki: Duda, Khorolskyi, Grober.
Chełmianka: Ciołek - Budzyński (69. Kanarek), Zbiciak, Mazurek, Wiatrak, Wołos, Bednara (75. Czułowski), Piekarski, Wójcik (66. Skoczylas), Myśliwiecki (75. Dziubiński), Kahsay (66. Bonin)
Stal: Smyłek - Zięba (76. Klepacki), Khorolskyi, Persak, Olszewski, Duda, Wojtak (46. Kiełbasa), Radluj, Grober (76. Lebioda), Żelisko, Świderski.

Stal Stalowa Wola w tym sezonie gra w kratkę i to potwierdziło się również podczas sobotniego spotkania w Chełmie. Po pokonaniu Podhala Nowy Targ w poprzedniej serii gier kibice zielono-czarnych liczyli na kolejny dobry rezultat, ale tego im piłkarzom nie udało się osiągnąć.

W pierwszej połowie spotkania nie oglądaliśmy żadnych goli, ale przewaga zespołu gospodarzy była wyraźna. Na samym początku meczu niezły strzał co prawda oddał jeszcze Daniel Świderski, ale potem zdecydowanie lepiej radziła sobie drużyna z Chełma. Najbliżej pokonania Mikołaja Smyłka był Krystian Wójcik, ale kilku jego kolegów również groźne zaatakowało bramkę Stali. Do przerwy nie zdołali jej jednak zdobyć.

W drugiej części pojedynku gospodarze byli bardziej skuteczni. Sześć minut później druzyna Chełmianki otrzymała rzut karny, który na gola zamienił Łukasz Mazurek. W 61. minucie meczu na 2:0 podwyższył Krystian Wójcik i do końca spotkania wynik już się nie zmienił. "Stalówka" przegrała już drugi mecz w tym sezonie, a po raz trzeci straciła punkty. Wcześniej nie potrafiła ogrywać kolejno: Wisłoki Dębica (2:5) i Podlasia Biała Podlaska (1:1).

Kolejny mecz Stal zagra w środku tygodnia. Jej rywalem będzie będący w świetnej formie ŁKS Probudex Łagów.