3 liga koszykówki. Pewne zwycięstwo Stali Stalowa Wola we własnej hali z UKS Regis Wieliczka

Damian Wiśniewski
Trener Pamuła z całą pewnością mógł być w niedzielę zadowolony z gry swoich podopiecznych Fot. Damian Wiśniewski
W mikołajki, w sobotę 6 grudnia, koszykarze Stali Stalowa Wola sprawili swoim kibicom całkiem miły prezent. Podopieczni trenera Bogdana Pamuły pokonali bowiem we własnej hali zespół UKS Regis Wieliczka w spotkaniu rozgrywanym w ramach trzeciej ligi małopolskiej.

Stal Stalowa Wola - UKS Regis Wieliczka 92:52 (28:7, 16:25, 23:5, 25:15)
Stal:
Wyka 19 (2 celne rzytu za trzy punkty), Buczek 11 (1x3), Barnuś 19, Pietras 8 (1x3), Tabor 7, Łabuda 5 (1x3), Bednarz 5 (1x3), Ziółkowski 4, Tarczyński 12 (2x3), Godawski 2, Beck, Barciński 1.
UKS Regis: Rybicki 2, Kłaput, Tylek 3, Nykaza 13, Bankowicz 6, Dybała, Fleszar 6, Dyngosz 2, Windak 3, Pisarski 2, Jędrzejczyk 10, Ferenczak 5.

Dla Stali Stalowa Wola był to kolejny udany mecz w tym sezonie trzeciej ligi. Podopieczni Bogdana Pamuły w rozgrywkach małopolskich zdobyli już łącznie 12 punktów, wygrywając pięć spotkań na siedem możliwych. W tabeli awansowali na trzecie miejsce.

Mecz z przeciwnikiem z Wieliczki przebiegł zdecydowanie pod dyktando zespołu stalowowolskiego. Zielono-czarni już w pierwszej kwarcie zbudowali sobie ogromną, 21-punktową przewagę, a choć drugą kwartę przegrali, to dwie kolejne znów były ich wysokimi zwycięstwami.

Rozmiary tego triumfu są o tyl zaskakujące, że ekipa z Wieliczki przed tym spotkaniem w klasyfikacji ligowej znajdowała się nawet wyżej, aniżeli drużyna z północnego Podkarpacia.

Kolejny mecz Stal Stalowa Wola rozegra 13 grudnia u siebie z Jura Basket Zabierzów. Początek o godzinie 16.