3 liga koszykówki. Stal Stalowa Wola przegrała z MUKS 1811 Unią Tarnów (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
W mecz 12. kolejki małopolskiej trzeciej ligi koszykarskiej zawodnicy Stali Stalowa Wola przegrali na wyjeździe z MUKS 1811 Unią Tarnów. Zadecydowała o tym przede wszystkim słaba ostatnia kwarta.

MUKS 1811 Unia Tarnów - ZKS Stal Stalowa Wola 93:86
Kwarty:
21:26, 19:15, 24:25, 29:20.
Unia: Zaczkiewicz 16, Boduch, Schabowski 7, Niemczura 16, Moskal, Łazarz 2, Sulowski 32, Szewczyk 18, Badełek, Stawarski 2
Stal: Jadaś 5, Wyka 20, Buczek 9, Pietras 15, Tabor 23, Labuda 12, Bednarz, Tarczyński 2, Beck, Daca.

Stal dobrze zaczęła ten mecz, bo po pierwszej kwarcie prowadziła nawet pięcioma punktami. Później mecz się wyrównał, a ostatnią część gry wygrali już gospodarze dziewięcioma oczkami zapewniając sobie triumf. Ze świetnej strony pokazał się zwłaszcza Jacek Sulowski, który dopisał do konta swojej drużyny 32 punkty.

Stalowowolanie przegrali z tym przeciwnikiem po raz drugi w tym sezonie. Wcześniej, w meczu inaugurującym sezon dla jednych i drugich, ulegli Unii 61:74.

Ta sobotnia porażka była natomiast dla Stali Stalowa Wola drugim z rzędu przegranym meczem w rozgrywkach małopolskiej trzeciej ligi. Tydzień wcześniej przegrali na wyjeździe 84:99, a jej przeciwnikiem był MKS Elektret Limanowa.

W następnej kolejce klub ze Stalowej Woli wróci natomiast do grania we własnej hali. Jego przeciwnikiem będzie drużyna MKS Gorlice, która przed 12. kolejką zamykała klasyfikację ligową z ledwie jednym zwycięstwem i aż dziewięcioma porażkami. W pierwszej rundzie "Stalówka" ograła MKS 74:61.

Jedyne zwycięstwo, 64:54, MKS Gorlice odniósł nad innym zespołem z województwa podkarpackiego występującym w trzeciej lidze małopolskiej, czyli nad AZS Politechniki Rzeszowskiej Rzeszów. Ekipa ze stolicy województwa znajduje się jednak dużo niżej niż Stal, na przedostatnim miejscu.