3 liga. Siarka Tarnobrzeg - Avia Świdnik 0:1. Porażka i utrata pozycji lidera przez tarnobrzeżan

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W środę Siarka Tarnobrzeg przegrała 0:1 mecz grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi z Avią Świdnik. Straciła tym samym pozycję lidera tabeli.

Siarka Tarnobrzeg zmierzyła się z Avią Świdnik i niestety pr...

Siarka Tarnobrzeg - Avia Świdnik 0:1 (0:0)
Bramka:
Piotr Kwaśniewski samobójcza 82
Żółte kartki: Tyl
Siarka: Kowal - Duda, Stefanik, (43. Bałdyga), Kwaśniewski - Kaliniec, Rogala (65. Janeczko), Sulkowski, Yatsenko (46. Tyl), Agudo (82. Mróz) - Adamek.

Siarka podeszła do tego spotkania z pozycji lidera, ale wiedziała, że przed nią stanie trudne zadanie, ponieważ Avia wcześniej ogrywała inne zespoły ze ścisłej czołówki 2:1 Cracovię II i 1:0 Chełmiankę Chełm, a dodatkowo zremisowała 0:0 z ŁKS Probudex Łagów.

Podopieczni trenera Sławomira Majaka mogli więc spodziewać się trudnej przeprawy i taka ich spotkała. W pierwszej połowie meczu obie drużyny miały problem z kreowaniem sobie konkretnych okazji strzeleckich pod bramką rywala. Avia miała niezłą szansę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie wykorzystał jej wówczas Dominik Maluga.

Na przerwę obie ekipy schodziły z wynikiem bezbramkowy, a tuż przed zakończeniem pierwszej połowy z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Kacper Józefiak, którego zastąpił Dawid Bałdyga. Na drugą część meczu trener Siarki zdecydował się na jeszcze jedną zmianę, wpuszczając Marcela Tyla za Oleksandra Yatsenkę, by wzmocnić zespół w środkowej strefie boiska.

Siarka wciąż miała jednak kłopoty z tworzeniem szans bramkowych. Jedną niezłą miał Kamil Adamek, który jednak nie potrafił pokonać bramkarza gości po dośrodkowaniu Bartosza Sulkowskiego. Nieco ożywienia wniosło natomiast wejście Mateusza Janeczki, ale tarnobrzeżanom brakowało dokładności w kluczowych momentach akcji.

W 82. minucie gry padła natomiast bramka dla Avii, która była samobójczym trafieniem jednego z obrońców Siarki. Gospodarze nie potrafili na to odpowiedzieć i przegrali 0:1. Co ciekawe jednak, wobec wyników w innych meczach cztery czołowe zespoły (Siarka, Podhale Nowy Targ, Cracovia II, ŁKS Probudex Łagów) z tabeli mają taką samą liczbę punktów! Nowym liderem zostało Podhale Nowy Targ, które ma najlepszy bilans meczów bezpośrednich.

Kibicowałeś na meczu Siarka Tarnobrzeg - Avia Świdnik? Poszu...