3 liga. Siarka Tarnobrzeg - Podlasie Biała Podlaska 4:0. Pewne zwycięstwo podopiecznych trenera Sławomira Majaka

Damian Wiśniewski
Paweł Mróz strzelił dla Siarki jednego gola
Paweł Mróz strzelił dla Siarki jednego gola Marcin Radzimowski
W meczu 12. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Siarka Tarnobrzeg pokonała w roli gospodarza Podlasie Biała Podlaska 4:0. To jej ósme zwycięstwo w tym sezonie.

Siarka Tarnobrzeg - Podlasie Biała Podlaska 4:0 (2:0)
Bramki:
Sebastian Duda 5, Dawid Bałdyga 36, Paweł Mróz 78, Paweł Rogala 86.
Żółte kartki: Bierzało, Tyl, Rogala, Sulkowski - Kot.
Czerwona kartka: Jarzynka 64.
Siarka: Kowal - Bierzało, Stefanik, Duda, Tabor, Tyl (53. D'Apollonio), Rogala, Sulkowski (74. Wdowiak), Agudo (74. Jacenko), Zawiślak, Bałdyga (62. Mróz). .
Podlasie: Nowak – Salak, Jarzynka, Kot, Pigiel, Nieścieruk (82. Bahonko), Kosieradzki, Andrzejuk (77. Kobyliński), Spring (46. Idzikowski), Wojczuk, Mierzwiński (46. Zabielski).

Siarka świetnie zaczęła sobotni mecz z Podlasiem. Już w piątej minucie wynik meczu otworzył Sebastian Duda, który wrócił do pierwszego składu po ponad miesiącu i ogółem dopiero po raz drugi zaczął mecz w wyjściowej jedenastce.

Jego drużyna przerwę schodziła z dwubramkowym prowadzeniem, bo jeszcze przed przerwą na 2:0 wynik podwyższył Dawid Bałdyga, który wykorzystał zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dla 18-latka to dopiero drugie trafienie w tym sezonie, wcześniej pokonał bramkarza Tomasovii Tomaszów Lubelski.

W drugiej połowie Siarka znów zdobyła dwie bramki. Jako pierwszy bramkarza pokonał Paweł Mróz, który wykorzystał podanie od Pawła Rogali. Chwilę później Rogala sam strzelił gola i ustalił wynik spotkania na 4:0.

Dzięki temu zwycięstwu tarnobrzeżanie utrzymali pozycję lidera i jednopunktową przewagę nad drugą w tabeli Cracovią II.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0