3 liga. Siarka Tarnobrzeg pokonała Hetmana Zamość 3:0. Dwa gole strzelił Dawid Bałdyga (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
W sobotę 12 czerwca Siarka Tarnobrzeg mierzyła się w wyjazdowym meczu z Hetmanem Zamość. Tarnobrzeżanie wygrali to spotkanie 3:0, a dwa gole strzelił dla nich Dawid Bałdyga.

Hetman Zamość - Siarka Tarnobrzeg 0:3 (0:1)
Bramki:
Mateusz Janeczko 43, Dawid Bałdyga 55, 65
Żółta kartka: Sulkowski.
Hetman: Wyłupek - Szatała, Dajos, Kaznokha, Gierowski - Turczyn, Koszel - Pokrywka, Nastałek, Łapiński - Chrychała.
Siarka: Kowal - Kowalik, Józefiak, Sulkowski - D'Apollonio (88. Orzechowski), Zmarzlik (83. Głowa), Duda, Skrzypek (46. Tabor) - Krempa, Bałdyga (78. Paczocha), Janeczko.
Sędziował Jakub Moskal (Kielce)

Siarka Tarnobrzeg podchodziła do tego meczu jako zdecydowany faworyt i, choć trener Sławomir Majak starał się tonować nastroje, prawdopodobnie każdy oczekiwał w tym meczu zwycięstwa.

To do drużyny z Tarnobrzega przyszło, choć do przerwy potrafiła ona strzelić tylko jednego gola. W 43. minucie gry po podaniu ze skrzydła młodego Filipa Krempy lewą nogą bramkarza Hetmana pokonał Mateusz Janeczko.

W trakcie drugiej połowy znów tylko Siarka zdobywała bramki. Tym razem dwukrotnie bramkarza pokonywał napastnik, Dawid Bałdyga.

- Generalnie kontrolowaliśmy mecz, choć w drugiej połowie gospodarze mieli parę sytuacji. My jednak także kilka zmarnowaliśmy i uważam to zwycięstwo za spokojne i zasłużone - powiedział nam po tym meczu asystent trenera Sławomira Majaka w Siarce, Dariusz Dul.

W ostatniej kolejce tego sezonu Siarka zagra na własnym boisku z Chełmianką Chełm.