3 liga. Siarka Tarnobrzeg pokonała Hetmana Zamość. Tym razem nie spodzianki nie było (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
Tym razem żadnej niespodzianki nie było i Siarka Tarnborzeg dobrze wywiązała się z roli faworyta. W meczu 20. kolejki grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi pokonała na własnym boisku Hetmana Zamość 4:1.

Siarka Tarnobrzeg - Hetman Zamość. Zobacz zdjęcia z meczu (GALERIA)

Siarka Tarnobrzeg - Hetman Zamość 4:1 (3:0)
Bramki:
Dawid Bałdyga 14, Kamil Kargulewicz 33, Mateusz Janeczko 42, Paweł Mróz 66 - Rafał Kruczkowski 57.

Siarka: Kowal - Kowalik, Bierzało, Józefiak, Wdowiak - Tabor (61. Orzechowski), Rogala (84. Głowa) - Kargulewicz (84. D'Apollonio), Janeczko, Mróz (70. Bieniarz) - Bałdyga (61. Gajewski).
Trener Grzegorz Opaliński.
Hetman: Gibki - Gierowski (64. Pokrywka), Myszka (76. Dajos), Jaroszyński, Szatała, Jamroż, Wolanin, Pupeć (74 Polak), Turczyn, Białousko, Kruczkowski.
Trener Jarosław Czarniecki.
Sędzia Artur Dudek (Kraków).

Po porażce 1:4 w Kielcach z rezerwami pierwszoligowej Korony trener Siarki Tarnobrzeg, Grzegorz Opaliński, powiedział nam, iż cieszy się z tego powodu, że jego piłkarze już po paru dniach będą mieli okazję do rehabilitacji. Miał tutaj na myśli sobotni mecz z Hetmanem Zamość

Tarnobrzeżanie wykorzystali tę szansę bardzo dobrze. Nie minął jeszcze kwadrans gry, a prowadzenie dał im Dawid Bałdyga, który po meczu w stolicy województwa swiętokrzyskiego zastąpił w wyjściowej jedenastce Arkadiusza Gajewskiego. Młody napastnik Siarki wykorzystał on dośrodkowanie po ładnej akcji Janeczki i Kowalik na prawej stronie boiska. Prowadzenie gospodarze mogli już zresztą wcześniej, ale piłka po strzałach Tabora i Kargulewicza nie odnajdywała drogi do bramki.

Ten drugi podwoił wynik meczu jednak w minucie 33., a parę minut przed tym wydarzeniem trafił w poprzeczkę. To samo zrobił Bałdyga już przy stanie 2:0.

Jeszcze przed przerwą wynik meczu podwyższył Mateusz Janeczko, który wykorzystał szybki kontratak swojego zespołu.

Drugą część meczu tarnobrzeżanie ponownie zaczęli od ataków, a w jednej sytuacji głową dobrze uderzał Bałdyga. Około 13 minut od wznowienia gry goście zdobyli kontaktowego gola za sprawą trafienia Rafała Kruczkowskiego.

Wynik na 4:1 ustalił Paweł Mróz. Zawodnik tarnobrzeskiej drużyny po podaniu od Janeczki pokonał Gibkiego strzałem głową.

Siarka wygrała swój dziewiątym mecz w tym sezonie, a rundę jesienną zakończy w przyszły weekend wyjazdowym meczem z Chełmianką Chełm.