3 liga. Siarka Tarnobrzeg pokonała Lewart Lubartów. Młodzież dała radę, udany pierwszy mecz Sławomira Majaka na własnym stadionie (WIDEO)

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W sobotę szóstego marca piłkarze Siarki Tarnobrzeg pokonali na własnym stadionie Lewart Lubartów. Trener Sławomir Majak, który debiutował w roli trenera Siarki na stadionie przy Alei Niepodległości, wystawił do gry bardzo młody skład.

Siarka Tarnobrzeg - Lewart Lubartów 1:0 (0:0)
Bramka:
Kacper Józefiak 55.
Żółte kartki: Orzechowski (dwie), Bałdyga - Ponurek (dwie), Zbiciak, Świech, Pożak, Aftyka, Najda
Czerwone karki: Orzechowski 33 - Ponurek 90+4.
Siarka: Kowal - Orzechowski, Józefiak, Duda, Skrzypek - D'Apollonio (75. Bieniarz), Tabor, Zmarzlik (35. Kowalik), Szołtys - Rogala - Bałdyga (62. Gajewski).
Lewart: Wójcicki – Góralski, Ponurek, Zbiciak, Świech, Pożak, Fularski, Aftyka, Szczotka, Najda (68 Michałów), Żelisko.

Siarka Tarnobrzeg miała przed tym spotkaniem trudne zadanie zrehabilitowania się za porażkę z poprzedniej kolejki z Wisłoką Dębica 1:4. Nie było ono łatwe tym bardziej z powodu kłopotów kadrowych - w spotkaniu tym nie mogli zagrać: Mateusz Janeczko, Michał Bierzało i Bartosz Sulkowski z powodu kontuzji; Patryk Wdowiak, Jakub Gessner, Michał Bury i Bartłomiej Wiktor z powodu kontuzji.

Wobec tego trener Sławomir Majak desygnował do gry jedenastkę złożoną z aż ośmiu zawodników ze statusem młodzieżowca: Maciej Kowal, Gabriel Skrzypek, Kacper Józefiak, Dawid Orzechowski, Luigi D'Apollonio, Leonard Zmarzlik, Paweł Rogala oraz Dawid Bałdyga.

Dodatkowo Skrzypek jeszcze utrudnił zadanie piłkarzom z Tarnobrzeg, ponieważ dostał czerwoną kartkę już w 30. minucie tego spotkania. Przypomnijmy, że w poprzednim meczu Sulkowski dostał czerwoną kartkę na początku drugiej połowy i wówczas tarnobrzeżanie zupełnie nie poradzili sobie grając w dziesięciu na jedenastu rywali.

Tym razem jednak było inaczej. Siarka potrafiła zagrać mądrzej w defensywie, a do tego jeden z obrońców, Kacper Józefiak, w drugiej części spotkania dał swojej drużynie zwycięstwo.

Zespół z Lubartowa także kończył ten mecz grając w dziesiątkę - jednak robił to bardzo krótko. Przemysław Ponurek dostał czerwoną kartkę w czwartej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy.

Skrót meczu (źródło: YouTube.com / nadwisla24.pl):

Piłkarze trzecioligowej Siarki Tarnobrzeg pokonali w sobotę, 6 marca 2021 roku na własnym terenie Lewart Lubartów 1:0. W taki sposób Kacper Józefiak w 55 minucie zdobył jedynego gola w tym meczu

Siarka Tarnobrzeg - Lewart Lubartów 1:0 (0:0) (ZDJĘCIA)