3 liga. Siarka Tarnobrzeg pokonała Podhale Nowy Targ w zaległym meczu (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W środę siódmego października Siarka Tarnobrzeg rozegrała zaległy mecz trzeciej kolejki grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi. Podopieczni trenera Grzegorza Opalińskiego pokonali przed własną publicznością Podhale Nowy Targ.
W zaległym meczu piłkarskiej 3. ligi Siarka Tarnobrzeg pokonała na własnym boisku Podhale Nowy Targ 2:1.

Siarka Tarnobrzeg - Podhale Nowy Targ (ZDJĘCIA)

Siarka Tarnobrzeg - Podhale Nowy Targ 2:1 (2:1)
Bramki:
Paweł Mróz 20, Dawid Bałdyga 40 - Damian Lepiarz 5.

Siarka: Kowal - Bury, Bierzało, Duda, Sulkowski - Tabor - Kargulewicz, Mróz (66. Wolski), Rogala, Janeczko - Bałdyga (66. Gajewski).

Podhale: Styrczula - Smoleń, Lepiarz, Lewiński, Nawrot, Potoniec, Molis (61. Grunt), Mizia (72. Gill), Mianowany (61. Sikorski), Dynarek, Wajsak.

Zwycięstwo w zaległym starciu z Podhalem Nowy Targ może okazać się dla tarnobrzeskiej drużyny bardzo ważne w kontekście kolejnych miesięcy i budowania formy na resztę sezonu. Daje jej także ważny awans w tabeli ligowej.

A samo spotkanie nie zaczęło się jednak dla niej na pewno najlepiej, bo gości błyskawicznie, już w piątej minucie, objęli prowadzenie. Piłkę do bramki Macieja Kowala wpakował Damian Lepiarz.

Siarka jednak nie czekała zbyt długo z odpowiedzią i do remisu doprowadziła już około kwadrans później, a po podaniu Michała Bierzały bramkarza pokonał Paweł Mróz.

I mimo tego, że w kolejnych minutach to goście z Nowego Targu zdawali się wyglądać lepiej od swoich przeciwników, to jeszcze przed przerwą na prowadzenie Siarkę wyprowadził Dawid Bałdyga. Asystę przy jego golu zaliczył natomiast Mateusz Janeczko, który wrócił do gry po zawieszeniu.

W drugiej połowie goście starali się zmienić niekorzystny dla siebie wynik, jednak mimo optycznej przewagi nie byli w stanie tego zrobić. Mało tego, to Siarka w końcówce powinna była strzelić trzeciego gola. Po faulu na Arkadiuszu Gajewskim otrzymała bowiem rzut karny, jednak tego nie wykorzystał Bartosz Sulkowski.

Dzięki temu triumfowi Siarka awansowała w tabeli grupy czwartej trzeciej ligi na miejsce ósme.