3 liga. Siarka Tarnobrzeg pokonała w sparingu Ekoball Stal Sanok. Dobra gra podopiecznych Grzegorza Opalińskiego

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W piątkowy wieczór w meczu sparingowym trzecioligowa Siarka Tarnobrzeg pokonała czwartoligową Ekoball Stal Sanok. Podopieczni Grzegorza Opalińskiego pokazali się z dobrej strony.

Siarka do sparingu z Ekoballem Stalą podeszła z kilkoma testowanymi zawodnikami. Byli wśród nich: Paweł Rogala, Aleksy Krasicki i Jakub Gessner. Jakub Tabor, który ostatnio występował w barwach Wólczanki Wólka Pełkińska, przekonał już Siarkę do siebie i jest jej piłkarzem.

W bramce zagrali Hieronim Zoch niemal przez cały mecz i Tomasz Skwarek z drużyny juniorów Siarki. Nie wystąpili natomiast testowani w wygranym 1:0 sparingu z ŁKS Probudex Łagów Konrad Napieralski i Mateusz Zając.

Sam mecz przebiegał dla Siarki Tarnobrzeg bardzo dobrze. W pierwszej połowie niezwykle aktywny był zwłaszcza Luigi D'Apollonio. Piłkarz ten, który trafił do podkarpackiego klubu z Motoru Lubin przed rozpoczęciem ostatniego sezonu, co rusz starał się zagrozić bramce gospodarzy. Dogrywał bardzo dobre piłki, raz trafił w słupek, a wreszcie wziął udział w akcji bramkowej. Po jego indywidualnym ataku, minięciu paru rywali i podaniu do Pawła Mroza ten ostatni został podcięty przez obrońcę gospodarzy w ich polu karnym. Sędzia podyktował jedenastkę, a tę na gola zamienił Mateusz Janeczko.

W drugiej połowie dokonano kilku zmian w Siarce. Między innymi w miejsce D'Apollonio zagrał Kamil Kargulewicz i to on przejął od kolegi z drużyny pałeczkę w prowadzeniu gry ofensywnej. Po jego kapitalnym prostopadłym podaniu sam na sam z bramkarzem wyszedł Arkadiusz Gajewski. Wprowadzony po przerwie napastnik zamienił tę sytuację na gola.

W innej akcji Kargulewicz oddał niezły strzał, po którym z trudem interweniował bramkarz, a pod koniec meczu mógł mieć kolejną asystę, ale po jego dośrodkowaniu z prawej strony boiska z piłką minął się Aleksy Krasicki.

Wynik już do końca się nie zmienił i w trzecim sparingu Siarka Tarnobrzeg odniosła drugie zwycięstwo - wcześniej najpierw przegrała z Motorem Lublin 0:4, a następnie pokonała ŁKS Probudex Łagów 1:0.

Kolejny sparing zagra ósmego lipca ze swoim rywalem z grupy czwartej trzeciej ligi, Sokołem Sieniawa.

Ekoball Stal Sanok - Siarka Tarnobrzeg 0:2 (0:1)