3 liga. Siarka Tarnobrzeg przegrała na wyjeździe z Avią Świdnik. Gol stracony w końcówce zadecydował o porażce

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W meczu 35. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Siarka Tarnobrzeg przegrała na wyjeździe z Avią Świdnik 1:2. Drugiego gola podopieczni trenera Sławomira Majaka stracili w samej końcówce meczu.

Avia Świdnik - Siarka Tarnobrzeg 2:1 (1:1)
Bramki:
Bartłomiej Poleszak 7, Kamil Oziemczuk 90 - Michał Bierzało 43.
Żółte kartki: Gajewski, Kowalik.
Avia: Sobieszczyk – Kuliga, Kursa, Górka, Maluga, Uliczny, Wójcik, Kompanicki, Darmochwał (46. Cielebąk), Poleszak (74. Szpak), Białek (69. Oziemczuk).
Siarka: Kowal - Bierzało, Józefiak, Duda - Kowalik (57. Bury), Zmarzlik, Rogala (88. Głowa), Skrzypek (65. D'Apollonio) - Janeczko, Bałdyga - Gajewski (65. Szołtys).
Sędziował Jakub Moskal (Kielce)

Siarka Tarnobrzeg podeszła do tego spotkania po dwóch ligowych porażkach z dwoma drużynami ze ścisłej czołówki tabeli. Najpierw uległa 0:4 Stali Stalowa Wola na wyjeździe, a następnie przegrała 0:1 z Wisłą Puławy. Tym razem mierzyć się miała z będącą w dobrej formie Avią Świdnik - klub z województwa lubelskiego przed meczem z Siarką zanotował serię trzech zwycięstw z rzędu, a poza tym był drugim najskuteczniejszym zespołem w całej grupie czwartej piłkarskiej trzeciej ligi.

Mecz z Siarką także Avia zaczęła bardzo dobrze, bo już w siódmej minucie gry piłkę do bramki Macieja Kowala wpakował Bartłomiej Poleszak. Tarnobrzeżanie w pierwszej połowie radzili sobie jednak nieźle i udało im się stworzyć kilka sytuacji pod bramką rywala.

- W pierwszej części spotkania mieliśmy kilka niezłych szans do strzelenia gola. Zmarnowaliśmy jednak szansę ze stałego fragmentu gry, dodatkowo Dawid Bałdyga przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem - powiedział nam po spotkaniu asystent pierwszego trenera w zespole z Tarnobrzega, Artur Szkutnik.

Michał Bierzało tuż przed przerwą zdołał jednak zdobyć jedną bramkę czym doprowadził do remisu i sprawił, iż wraz z kolegami mógł do szatni zejść w dobrym nastroju.

W drugiej połowie meczu inicjatywę mieli gospodarze, ale również nie potrafili zamienić jej na strzelone gole. Udało im się dopiero w samej końcówce meczu, kiedy Macieja Kowala pokonał Kamil Oziemczuk.

- Gospodarze mieli inicjatywę, ale bramkę zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry. Wykorzystali małe zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nie powinniśmy byli dopuścić do tego stałego fragmentu gry. Byliśmy już chyba pewni tego remisu - dodał Artur Szkutnik.

Jego zdaniem najbardziej sprawiedliwym wynikiem tego meczu byłby podział punktów.

- Avia miała przewagę w drugiej połowie, ale moim zdaniem z gry należał nam się punkt - powiedział również asystent trenera Sławomira Majaka.

Siarka wciąż ma stosunkowo bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. W ostatnim czasie tarnobrzeżanie jednak rzadko zwyciężają i jeśli ta tendencja się utrzyma, to w końcówce sezonu mogą mieć problem z szybkim zapewnieniem sobie pozostania w trzeciej lidze do końca tego sezonu. Aktualnie ich przewaga nad strefą spadkowa to siedem punktów.

Kolejne spotkanie Siarka zagra 19 maja. Przeciwnikiem będzie Podlasie Biała Podlaska.

Siarka Tarnobrzeg przez lata miała w swoich szeregach zawodników, którzy odnosili ogromne sukcesy. Grali w niej i trenowali medaliści mistrzostw Europy, igrzysk olimpijskich, mistrzowie Polski i menedżer najlepszego piłkarza świata. Co robią teraz?Sprawdź na kolejnych slajdach, co teraz robią i jak się mają gwiazdorzy Siarki sprzed lat

Siarka Tarnobrzeg - byli piłkarze teraz i obecnie. Co robią ...